اخبار ارز دیجیتال

پروتکل AMM SudoRare با ۵۱۹ ETH از اینترنت ناپدید می شود

SudoRare به طور ناگهانی حساب های سرویس و رسانه های اجتماعی خود را پس از ادعای سرقت ۵۱۹ اتر به ارزش حدود ۸۱۵۰۰۰ دلار تعطیل کرد.

SudoRare، یک پروتکل سازنده بازار خودکار (AMM) برای مبادله ERC-721 به ERC-20، پس از اینکه گزارش شد ۵۱۹ اتر (ETH) به ارزش حدود ۸۱۵۰۰۰ دلار به طور ناگهانی بسته شد، ضربه زیادی به حساب های سرویس و رسانه های اجتماعی خود وارد کرد.

عضو انجمن کریپتو sungjae_han اولین کسی بود که به یک تراکنش مشکوک اشاره کرد که از توکن‌های LooksRare (LOOKS) و USD Coin (USDC) برای تخلیه مبالغ زیادی از SudoRare استفاده می‌کرد.

مداخله بعدی از سوی محقق بلاک چین Peckshield به احتمال یک تاخیر کوچک با از دست دادن ۵۱۹ ETH اشاره کرد. پس از مشکوک شدن به PeckShield، SudoRare تصمیم گرفت از اینترنت آفلاین شود و تمام حساب های رسانه های اجتماعی و وب سایت اصلی خود sudorare.xyz را حذف کرد.

وب سایت SudoRare از کار افتاده است و دیگر حضور در رسانه های اجتماعی از بین رفته است. منبع: sudorare.xyz

تصویر زیر نشان می دهد که وجوه به سرقت رفته به طور مساوی تقسیم شده و به سه حساب مختلف منتقل شده است که هر کدام ۱۷۳ ETH دریافت می کنند.

وجوه دزدیده شده به سه حساب مختلف ETH منتقل شد. منبع: @PeckShield

تحقیقات در مورد این موضوع هنوز ادامه دارد، اما ناپدید شدن SudoRare به عنوان یادآوری به سرمایه‌گذاران عمل می‌کند که قبل از سرمایه‌گذاری در پروژه‌هایی که بازده غیرواقعی می‌فروشند، «تحقیق خود را انجام دهند» (DYOR).

مربوط: هکر رونین با استفاده از یک میکسر دارای مجوز وجوه دزدیده شده را از ETH به بیت کوین منتقل کرد

هک اخیر Velodrome Finance به یکی از اعضای تیم آن به نام Gabagool بازمی گردد. گاباگول بعداً ۳۵۰۰۰۰ دلار وجوه دزدیده شده را پس داد.

Gabagool همچنین یادداشتی را منتشر کرده است که در آن تلاش‌های مختلف سرقت، از جمله از دست دادن سرمایه در سقوط ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۲، فاش شده است. او اضافه کرد:

“من چیز دیگری برای گفتن ندارم. هوم.”

ولودروم هنوز اقدام قانونی علیه این جنایت انجام نداده است و فاش می کند که با وکلا برای تعیین مراحل بعدی کار می کند.نویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا