اخبار ارز دیجیتال

قانونگذاران ایالات متحده به شدت با ارزهای دیجیتال مخالفند: قانون رمزگشایی شده، 28 فوریه تا 6 مارس


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

اپراتورهای استخراج ارزهای دیجیتال، متولیان و بایننس هفته گذشته مورد توجه مقامات آمریکایی قرار گرفتند.

قانون‌گذاران و قانون‌گذاران آمریکایی به رقابت‌های خلاقانه برای پیشنهاد چیزی غیر از قوانین بازی عمومی برای صنعت ارزهای دیجیتال ادامه می‌دهند.

سناتورهای ادوارد مارکی و ریچارد بلومنتال نامه‌ای به مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا نوشتند و از او خواستند دسترسی جوانان به پلتفرم متاورس شرکت را ممنوع کند. به گفته دو قانونگذار، اجازه ورود نوجوانان بین 13 تا 17 سال به یک محیط مجازی “نقض جدی” است و دلیل آن نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی، فشار چشم و قلدری آنلاین است.

مارکی به همراه همکارش جرد هافمن اعلام کرد که قانون شفافیت محیطی رمزنگاری را مجدداً به کنگره معرفی خواهد کرد. این لایحه شرکت‌های استخراج ارز دیجیتال را ملزم می‌کند تا انتشار گازهای گلخانه‌ای ناشی از عملیاتی که بیش از 5 مگاوات برق مصرف می‌کنند را افشا کنند، و مدیران آژانس حفاظت از محیط زیست را وادار می‌کند تا تحقیقات بین‌سازمانی را در مورد تأثیر استخراج ارزهای دیجیتال در ایالات متحده انجام دهند. این لایحه از شما می‌خواهد که رهبری کنید.

گروه دیگری از سناتورها – الیزابت وارن، کریس ون هولن و راجر مارشال – نامه ای به Changpong “CZ” Jao مدیر عامل بایننس ارسال کردند و در آن نگرانی خود را در مورد چندین زمینه فعالیت بایننس یعنی مزرعه برنج ابراز کردند. سناتورها از شرکت اطلاعاتی از جمله ترازنامه آن را درخواست کردند. این سه نفر ادعا می کنند که شواهدی وجود دارد که نشان می دهد این شرکت حداقل 10 میلیارد دلار پولشویی را در تلاش برای فرار از تحریم های ایالات متحده تسهیل کرده است.

گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، گفت که سرمایه گذاران به حفاظت بیشتری نیاز دارند و مجدداً از پیشنهادهایی برای گسترش قوانین مدیریت ثروت به ارزهای دیجیتال بیشتر حمایت کرده است. قانون پیشنهادی مستلزم توافق نامه های کتبی بین مشاوران و متولیان، اضافه کردن الزامات برای مؤسسات خارجی که به عنوان متولی عمل می کنند، و به صراحت قوانین حمایتی را به تجارت اختیاری گسترش می دهد.

فرانسه به دنبال تصویب قانون سختگیرانه مجوز شرکت های رمزنگاری است

مجلس ملی فرانسه قوانین سختگیرانه‌تری برای صدور مجوز برای شرکت‌های ارزهای دیجیتال جدید برای هماهنگ کردن قوانین محلی با استانداردهای پیشنهادی اتحادیه اروپا تصویب کرد. سنای فرانسه قبلاً این لایحه را تصویب کرده و به رئیس جمهور امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه که 15 روز فرصت دارد تا این لایحه را تصویب کند یا به پارلمان بازگرداند، داده است.

در صورت تصویب، قانون جدید، ارائه‌دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال مستقر در فرانسه را ملزم می‌کند تا از قوانین سخت‌گیرانه‌تری برای مبارزه با پولشویی پیروی کنند، اطمینان حاصل کنند که وجوه مشتریان تفکیک شده است، و به رگولاتورها گزارش دهند. اختلافات افشای سود به عنوان وسیله ای برای افزایش حمایت از مصرف کننده.

به خواندن ادامه دهید

یکی دیگر از مناطق آزاد اقتصادی برای دارایی های دیجیتال در امارات متحده عربی

راس‌الخیمه (RAK)، یکی از هفت اماراتی که امارات متحده عربی را تشکیل می‌دهند، به محرک اصلی برای شرکت‌های دیجیتال و دارایی‌های رمزنگاری شده تبدیل شده است زیرا رویکرد این کشور به صنعت همچنان به جذب بازیگران ارزهای دیجیتال جهانی ادامه می‌دهد. ما در حال برنامه‌ریزی هستیم تا راه اندازی منطقه آزاد RAK Digital Assets Oasis (RAK DAO) “نوآوری هدفمندی است که منطقه آزاد را برای فعالیت های غیرقانونی در بخش دارایی های رمزنگاری شده امکان پذیر می کند”.

منطقه آزاد به ارائه دهندگان خدمات دارایی دیجیتال و مجازی فناوری نوظهور مانند متاورس، بلاک چین، توکن های ابزار، کیف پول دارایی های مجازی، توکن های غیرقابل تعویض، سازمان های مستقل غیرمتمرکز، برنامه های کاربردی غیرمتمرکز و سایر مشاغل مرتبط با Web3 اختصاص خواهد یافت.

به خواندن ادامه دهید

اصلاحیه پیشنهادی داکوتای جنوبی ارزهای دیجیتال را ممنوع می کند، اما CBDC را ممنوع می کند

ایالت داکوتای جنوبی در ایالات متحده قانونی را برای اصلاح قانون تجارت یکنواخت برای محدود کردن تعریف پول و حذف ارزهای مجازی معرفی کرده است. ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) طبق تعریف جدید پیشنهادی همچنان پول در نظر گرفته می شوند. اصلاحیه 117 صفحه ای به مجلس نمایندگان ایالتی توسط مایک استیونز جمهوری خواه، “پول” را به عنوان “وسیله مبادله ای که در حال حاضر توسط یک دولت، داخلی یا خارجی تایید یا پذیرفته شده است” تعریف می کند.

به خواندن ادامه دهید

نویسنده: David Attlee

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا