اخبار ارز دیجیتال

ارتقاء الگوراند سرعت را افزایش می دهد و ارتباطات زنجیره ای غیرقابل اعتماد را اضافه می کند

Algorand سرعت تراکنش، قدرت پردازش و قابلیت های زنجیره ای متقابل را با ارتقاهای عمده افزایش داده است.

بلاکچین Pure Proof of Stake (PPoS) الگوراند بهبودهایی را در ارتباطات متقابل زنجیره ای و سرعت تراکنش با آخرین ارتقاء پروتکل معرفی کرد.

شبکه بلاک چین لایه 1 اجرای شبکه اصلی State Proofs را اعلام کرده است که ارتباط غیرقابل اعتماد بین پروتکل های مختلف بلاک چین را معرفی می کند. این ارتقا همچنین سرعت پردازش Algorand را از 1200 به 6000 تراکنش در ثانیه افزایش داد.

این ارتقا همچنین شامل ابزارهای جدید برای توسعه دهندگان و ویژگی تصادفی زنجیره ای برای برنامه های غیرمتمرکز (DApps) در حال اجرا در Algorand است. تصادفی بودن روی زنجیره یکی از ویژگی‌های کلیدی توافق PPoS Algorand است، که در آن اعتبار‌دهنده‌های شبکه به‌طور تصادفی بدون در نظر گرفتن مقدار مربوطه توکن‌های ALGO در سهام انتخاب می‌شوند.

همانطور که Algorand در یک پست اخیر Medium فاش کرد، State Proofs شواهد رمزنگاری وضعیت Algorand هستند که به DAppها در سایر بلاک چین‌ها اجازه می‌دهند تا تراکنش‌های Algorand را بدون اعتماد به آنها اعتبارسنجی کنند. این ارتقا همچنین اندازه بلوک را به 5 مگابایت افزایش داد که منجر به “تأخیر و نهایی شدن بلوک کمتر از 4 ثانیه” شد.

معرفی State Proofs به Algorand این امکان را می‌دهد تا بدون واسطه به شبکه‌های مختلف بلاک چین متصل شود. قابلیت همکاری و اتصال زنجیره‌ای متقابل اساساً توسط پل‌های زنجیره‌ای متقابل و شبکه‌های اعتبارسنجی که اخیراً موضوع سوءاستفاده‌های پیچیده بوده‌اند، پشتیبانی می‌شود.

Algorand از اثبات‌های حالت کوانتومی امن و بی‌اعتماد به عنوان راه‌حلی برای ماهیت متمرکز نقاط ذخیره‌سازی در ارائه‌دهندگان و پلتفرم‌های خدمات زنجیره‌ای متقابل موجود استفاده می‌کند. بهره برداری از پل های زنجیره ای تنها در سال 2022 بیش از 2 میلیارد دلار ضرر داشته است.

مدیر ارشد محصول Algorand، Paul Riegle، تاکید کرد که این ارتقا گام مهمی در تسریع رشد پلتفرم Web3 است که در شبکه این شرکت اجرا می شود.

از ویژگی امنیتی پیشگامانه قابلیت همکاری بلاک چین State Proofs گرفته تا TPS بهبودیافته، ابزارهایی را که برنامه های Web3 برای درک پتانسیل عظیم خود نیاز دارند، باز می کند.

با توجه به اینکه اتریوم در آستانه انتقال از اجماع اثبات کار به اثبات سهام (PoS) قرار دارد، ارتقای Algorand به موقع است. و کارایی و در عین حال کاهش ردپای کربن آن.

Algorand زاییده فکر استاد MIT Silvio Micali است که بلاک چین PPoS را برای حل مشکل معروف به “سه‌گانه بلاک چین” تأسیس کرد. این سه راه نشان می دهد که هیچ بلاک چینی نمی تواند به طور همزمان به تمرکززدایی، مقیاس پذیری و امنیت دست یابد.نویسنده: Gareth Jenkinson

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا