اخبار ارز دیجیتال

کیف پول Alameda یک شبه از طریق Crypto Mixer از ۱.۷ میلیون دلار فراتر رفت

این داده ها امکان وجود انحلال دهندگان را در پشت جابجایی وجوه به دلیل استفاده از ابزارهای ترکیبی و برنامه های گسترده برای پنهان کردن مسیرهای تراکنش رد می کند.

سی کیف پول رمزنگاری مرتبط با Alameda Research، شرکت خواهر ورشکسته صرافی رمزارز FTX، پس از چهار هفته عدم فعالیت در ۲۸ دسامبر فعال شد. این کیف پول ها بیش از ۱.۷ میلیون دلار دارایی های رمزنگاری شده را از طریق سرویس های مختلف اختلاط کریپتو مبادله و ترکیب کردند.

میکسرهای رمزنگاری اغلب توسط استثمارگران و مجرمان بازار برای مبهم کردن مسیرهای تراکنش و غیرقابل ردیابی وجوه به منبع اصلی استفاده می شود.

همانطور که Cointelegraph در ۲۸ دسامبر گزارش داد، حذف ناگهانی وجوه از کیف پول Alameda تنها چند روز پس از آزادی Sam Bankman-Fried به قید وثیقه، باعث ایجاد شک در جامعه ارزهای دیجیتال شده است. تقریباً ۲۴ ساعت بعد، به نظر می رسد که مقصران پشت این نقل و انتقالات از برنامه ریزی گسترده برای پنهان کردن کانال های تجاری خود استفاده کرده اند.

مطابق با داده ها اولین انتقال پول که توسط گروه پزشکی قانونی Arkham به اشتراک گذاشته شد، با چندین آدرس Alameda مبادله توکن ها برای اتر (ETH)/Tether (USDT) و ارسال آنها به یک میکسر رمزنگاری آغاز شد. بیشتر این انتقال‌ها به دو کیف پول اصلی که با 0xe5D و 0x971 شروع می‌شوند، ردیابی شدند.

انتقال وجه از کیف پول Alameda منبع: Arkham

توکن‌های کیف پول Alameda ابتدا به آدرس‌هایی که با 0x738 شروع می‌شوند و سپس به آدرس 0x64e ارسال می‌شوند. این کیف پول 0x64e ETH را تقسیم می کند و آن را به کیف پول های کوچکتر، معمولاً ۲۰۰۰۰۰ و ۵۰۰۰۰ دلار می فرستد. سپس برای میکسرهایی مانند Fixedfloat و ChangeNOW ارسال شد.

حرکت ETH را به کیف پول کوچکتری مبادله کرد منبع: Arkham

یک کیف پول جداگانه برای مبادله استیبل کوین ها استفاده شد و دارایی های کیف ابتدا به USDT مبادله شد و سپس به Fixedfloat ارسال شد. در مجموع ۸۰۰۰۰۰ USDT با استفاده از میکسر مبادله شد و ۴۰۰۰۰۰ USDT دیگر به روش های دیگر ریخته شد. ۲۰۰۰۰۰ USDT بیشتر از استیبل کوین ها با استفاده از renBTC به شبکه BTC ارسال شده است.

مربوط: در سال پس از FTX چه انتظاراتی از ارزهای رمزپایه باید داشت؟

در مجموع، ۱.۷ میلیون دلار وجوه مبادله و از طریق خدمات اختلاط مختلف از جمله:

  • ۲۷۰.۵ اتریوم (~۳۲۵۰۰۰ دلار) از طریق ChangeNOW
  • ۸۰۰۰۰۰ USDT در شناور ثابت
  • ۲۰۰۰۰۰ USDT (به BTC بومی) از طریق Curve SynthSwap
  • ۲۰۰۰۰۰ USDT برای تعویض هوا
  • ۲۰۰۰۰۰ USDT از طریق سایر خدمات اختلاط کریپتو

جابه‌جایی وجوه از کیف پول‌های Alameda که از طریق ابزارهای ترکیبی جمع‌آوری می‌شود، سر و صدای زیادی در جامعه ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است. در حالی که بسیاری زمان انتقال وجوه را زیر سوال برده اند، برخی دیگر به استفاده از خدمات اختلاط و ناتوانی مقامات در جلوگیری از چنین مواردی حتی با وجود اینکه موضوع در دادگاه های بدوی است، اشاره می کنند.نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا