اخبار ارز دیجیتال

Alameda Research علیه Grayscale به دلیل “ممنوعیت بازخرید خودخواسته” شکایت کرد.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بدهکاران FTX می‌خواهند 9 میلیارد دلار ارزش سهام و هزینه‌های اداری را که از طریق دادگاه صدارت در دلاویر مورد مناقشه قرار گرفته است، باز کنند.

Alameda Research در 6 مارس اعلام کرد که علیه Grayscale Investments در دادگاه عالی دلاور شکایت کرده است. این اتهامات همچنین علیه مدیر عامل Grayscale، Michael Sonnenshein، مالک Grayscale، گروه ارز دیجیتال (DCG) و مدیر عامل گروه، Barry Silbert مطرح شد.

Alameda Research یکی از بدهکاران وابسته به FTX است که در ماه نوامبر اعلام ورشکستگی کرد. این دادخواست «به دنبال بازگشایی بیش از ۹ میلیارد دلار ارزش برای سهامداران Grayscale Bitcoin و Ethereum Trust است. […] طبق این بیانیه، بیش از 200 میلیون دلار ارزش دارایی برای مشتریان و طلبکاران بدهکار FTX محقق خواهد کرد.

مطالب مرتبط: رشد پیدایش گروه ارز دیجیتال: بعد چه می شود؟

شاکیان ادعا می کنند که Grayscale قرارداد اعتماد را نقض کرده و بیش از 1.3 میلیارد دلار هزینه های اداری را مطالبه کرده است. علاوه بر این، “بهانه ای ابداع کرد” تا از بازخرید سهام سهامداران جلوگیری کند که در بیانیه به عنوان “منع بازخرید خودخواسته” توصیف شده است. در نتیجه، بیانیه ادامه داد، سهام تراست «با تخفیف تقریباً 50 درصدی نسبت به خالص ارزش دارایی‌ها» معامله می‌شود. بنابراین شاکی استدلال کرد که:

“اگر Grayscale کارمزدهای خود را کاهش دهد و مانع از بازخرید نامناسب شود، ارزش سهام FTX Debtors حداقل 550 میلیون دلار خواهد بود که تقریباً بیشتر از ارزش فعلی سهام FTX Debtors امروز است. 90٪ بیشتر.”

طبق گزارش فایننشال تایمز، آلامدا دارای 22 میلیون سهم در تراست بیت کوین (BTC) گری اسکیل و 6 میلیون سهم در تراست اتریوم (ETH) است.

دیوان عالی کشور خود را “محلی برای تصمیم گیری در مورد اختلافات مربوط به امور داخلی” توصیف می کند. […] شرکت دلاور Fire Tree Capital Management در ماه دسامبر در همین دادگاه شکایتی را برای درخواست تخطی مشابه ارائه کرد.

بازوی وام دهی DCG، جنسیس گلوبال، در 19 ژانویه اعلام ورشکستگی کرد. استدلال شفاهی در آن پرونده در 7 مارس در دادگاه استیناف ناحیه کلمبیا بررسی خواهد شد.

DCG بلافاصله به سوالات Cointelegraph پاسخ نداد.نویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا