اخبار ارز دیجیتال

هوش مصنوعی DAO ها را دوباره اختراع می کند و مدل های توکن شده با ارزش می شوند: شرکت VC

ونس اسپنسر، یکی از بنیانگذاران Framework Ventures معتقد است که هوش مصنوعی قطعه گم شده در DAO ها است و دیدگاه خود را در مورد توکن کردن مدل های هوش مصنوعی به اشتراک می گذارد.

به گفته یکی از بنیانگذاران Framework Ventures، هوش مصنوعی می‌تواند قطعه گمشده در سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAOs) باشد، در حالی که مدل‌های هوش مصنوعی آموزش‌دیده می‌توانند دارایی ارزشمندی در زنجیره باشند.

در مصاحبه ای با کوین تلگراف در هفته بلاک چین در ۵ سپتامبر، ونس اسپنسر، یکی از بنیانگذاران یک شرکت سرمایه گذاری که متخصص در ارزهای دیجیتال است، درباره نحوه برخورد هوش مصنوعی و فناوری بلاک چین صحبت کرد. او چهار پیش بینی در مورد احتمالات ارائه کرد.

اسپنسر گفت، یکی از بزرگترین پیامدها این است که هوش مصنوعی در نهایت «خودمختاری» را در سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز تعبیه می‌کند.

DAO ها بر اساس مفهوم گروه های غیرمتمرکز که دارای یک هدف مشترک هستند و قدرت مرکزی فراگیر ندارند، بنا شده اند. با این حال، بسیاری از بزرگترین شرکت‌ها هنوز از غیرمتمرکز یا مستقل بودن فاصله زیادی دارند.

“این واقعا مستقل نیست، یک دسته از افراد در وسط آن هستند. به نظر می رسد هوش مصنوعی تنها راه برای اجرای واقعی مفهوم DAO باشد.”

در ماه مه، MakerDAO، مالک استیبل کوین DAI، از یک نقشه راه پنج مرحله‌ای برای ارتقای اکوسیستم خود، از جمله تمرکز بر استفاده از هوش مصنوعی برای ایجاد یک «تعادل حاکمیتی» رونمایی کرد.

به گفته Rune Christensen، یکی از بنیانگذاران MakerDAO، فاز ۳ نقشه راه ابزارهای هوش مصنوعی را با هدف بهبود و احتمالاً خودکارسازی جنبه های خاصی از حکومت راه اندازی می کند.

کریستنسن می‌گوید این ابزارهای هوش مصنوعی در ابتدا به “همسطح کردن زمین بازی بین خودی‌های عمیقا تعبیه‌شده و اعضای جامعه پیرامونی‌تر” کمک می‌کنند، اما در نهایت DAO به رهبری کمک می‌کند و به ما اجازه می‌دهد تا فرآیندها و تصمیم‌گیری‌های خود را در طول زمان بدون نیاز به بهبود بسازیم. قدرت متمرکز».

اسپنسر پرسید: «اگر سازندگان، که مقادیر زیادی پول دارند، توسط هوش مصنوعی تسخیر شوند، چه اتفاقی می‌افتد؟

او افزود: “هوش مصنوعی می تواند کارهای بسیار جالبی انجام دهد و فقط به مداخله محدود انسانی نیاز دارد.”

مدل های آموزش دیده هوش مصنوعی می توانند ارزشمند باشند

اسپنسر همچنین آینده‌ای را می‌بیند که در آن مدل‌های آموزش‌دیده هوش مصنوعی در بلاک چین توکن‌سازی می‌شوند.

او گفت که نمونه‌های اولیه را می‌توان در برنامه‌ها و بازی‌های غیرمتمرکز بومی اتریوم به نام AI Arena پیدا کرد، جایی که بازیکنان مدل‌های هوش مصنوعی را برای مبارزه در بازی‌های مبارزه در پلتفرم‌هایی مانند نینتندو آموزش می‌دهند. برادران فوق العاده سر و صدا

فریم ورک در سال ۲۰۲۱ در AI Arena سرمایه گذاری ۵ میلیون دلاری به رهبری پارادایم انجام داد.

اسپنسر توضیح داد که در AI Arena، بازیکن خود جنگنده را کنترل نمی‌کند، بلکه شخصیت توسط یک مدل هوش مصنوعی کنترل می‌شود که مالک و آموزش دیده توسط بازیکن است.

او اشاره کرد که در حالی که این پارادایم چیستی یک بازی را تغییر می‌دهد، مالکیت زنجیره‌ای مدل‌های هوش مصنوعی «این جایی است که واقعاً در زمینه ارزهای دیجیتال زنده می‌شود».

اسپنسر گفت: «احتمالاً برخی از با ارزش‌ترین دارایی‌های زنجیره‌ای، مدل‌های AI توکن‌شده خواهند بود، حداقل این نظریه من است.

موارد استفاده دیگر

در همین حال، ارزهای دیجیتال همچنین می توانند در رشد هوش مصنوعی در بازارهای محاسباتی غیرمتمرکز مانند Akash Network و Render Network نقش داشته باشند.

پروتکل‌های مبتنی بر بلاک چین به‌عنوان بازارهایی عمل می‌کنند که خریداران می‌توانند قدرت محاسباتی غیرفعال را از ارائه‌دهندگان خریداری کنند. اسپنسر توضیح داد که این به ویژه با توجه به کمبود تراشه GPU فعلی بسیار مهم است.

مربوط: کتی وود از ادغام بیت کوین و هوش مصنوعی خوش بین است

او گفت: “آیا ما واقعاً شبکه ای برای منبع، خدمات و راه اندازی بازار داریم؟ اینها باید کار کنند.” برخی از شرکت‌ها هستند که با استفاده از پروتکل کاملاً موفق بوده‌اند.»

اسپنسر همچنین استدلال کرد که فناوری بلاک چین برای ممیزی و تأیید اطلاعات ارائه شده توسط هوش مصنوعی مهم است.

اسپنسر توضیح داد: “بگویید می خواهید ثابت کنید که ChatGPT، به جای Bard، به جای فالکون، که مدل امارات است، به شما پاسخ می دهد. شما در واقع می توانید آن را در زنجیره ثابت کنید.”

AI Eye: اپل هوش مصنوعی جیبی می‌سازد، تجارت موسیقی Deepfake، GPT-4 را هیپنوتیزم می‌کندنویسنده: Felix Ng

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا