🚨 اخبار ارز دیجیتال

پلیس افغانستان صرافی های ارزهای دیجیتال را برای اجرای ممنوعیت بانک مرکزی تعطیل کرد: گزارش

بانک مرکزی افغانستان اوایل سال جاری تجارت ارز را غیراسلامی و غیرقانونی اعلام کرد و یک ماه بعد نسبت به ادامه فعالیت آن هشدار داد. اکنون دستگیری ها در حال انجام است.

بر اساس گزارش خبرگزاری مستقل این کشور، آریانا نیوز، پلیس هفته گذشته حداقل ۱۶ صرافی ارزهای دیجیتال را در استان هرات در غرب افغانستان بسته است.

طبق گزارشات، این بسته شدن در واکنش به ممنوعیت تجارت کریپتو که برای حدود سه ماه وجود داشت، انجام شد. سخنگوی بانک مرکزی در آن زمان به بلومبرگ گفت:

«شریعت اسلام دستوری برای تأیید آن ندارد. [online forex trading]در نتیجه ما آن را ممنوع کرده ایم. ”

غلام محمد سهرابی، رئیس اتحادیه صرافان هرات به آریانانیوز گفت: مردم ما عادت ندارند و بهتر است از آن استفاده نکنیم. ”

آریانا نیوز در ماه جولای گزارش داد که بانک مرکزی پیگرد قانونی افغان ها را به دلیل نقض این ممنوعیت آغاز خواهد کرد. این نشریه گفت: بانک مرکزی اعلام کرده است که مجوز تجارت آنلاین صادر نمی کند و همه این فعالیت ها غیرقانونی است.

استفاده از کریپتو در افغانستان پس از تسلط طالبان بر این کشور در سال ۲۰۲۱ به شدت افزایش یافت و اقتصاد شکننده افغانستان را بی ثبات کرد. الجزیره در ماه مارس گزارش داد که هرات یک گروه واتس اپ با ۱۳۰۰۰ عضو برای تجارت ارزهای دیجیتال دارد.

ارزهای رمزنگاری شده همچنین ثابت کرده اند که ابزار ارزشمندی برای کشورهای غربی برای کمک به افغانستان هستند. سازمان هایی مانند زنان برای زنان افغان از ارزهای رمزنگاری شده برای ارائه کمک در کشور استفاده می کنند.

نویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا