اخبار ارز دیجیتال

بر اساس مطالعه وزارت خزانه داری ایالات متحده، پذیرش CBDC می تواند بانک ها را بی ثبات کند و به خانواده ها کمک کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

اگر CBDCها یا استیبل کوین ها در اقتصاد ادغام شوند، حداقل تا زمان بحران مالی، با سپرده های بانکی برای منافع عمومی رقابت خواهند کرد.

طبق مطالعه منتشر شده توسط وزارت خزانه داری ایالات متحده، ادغام کامل استیبل کوین ها یا ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در اقتصاد بانک ها را بی ثبات می کند اما رفاه خانوار را بهبود می بخشد. ما دریافتیم که آسیب‌های وارد شده به بانک‌ها توسط ارزهای دیجیتال می‌تواند در مواقع استرس «قابل توجه» باشد.

یک مطالعه توسط دفتر تحقیقات مالی، “وضعیت پایدار” نظری بخش مالی را پس از معرفی موفقیت‌آمیز یک استیبل کوین یا CBDC مورد بررسی قرار داد. این در تضاد با مطالعاتی است که به سرکوب بانک ها و خطرات واسطه گری ناشی از معرفی ارزهای دیجیتال پرداخته اند.

نویسندگان این مطالعه خطر اهرم‌زدایی سیستماتیک، یعنی کاهش سرمایه بانکی را که منجر به ثبات کمتر در مواقع بحران پس از معرفی ارزهای دیجیتال می‌شود، تشخیص دادند.

آنها استدلال کردند که هنگامی که استیبل کوین ها یا CBDC ها به اقتصاد معرفی شوند، سپرده های بانکی با ارزهای دیجیتال در سبد نقدینگی خانوارها “رقابت” خواهند کرد. این به بانک‌ها این امکان را می‌دهد که شکاف بین نرخ وام‌دهی و سپرده را با افزایش سودی که به سپرده‌ها می‌پردازند، ببندند و دارایی‌های کمتری نسبت به زمانی که ارز دیجیتال وجود نداشت، برایشان باقی می‌ماند.

مرتبط: ایالات متحده به دنبال راه هایی برای تضمین سپرده های بانکی ۱۸T کشور است: گزارش

خانوارها از رقابت بین بانک ها و ارزهای دیجیتال سود خواهند برد. نویسنده می نویسد:

“تعدیل معیار ما، که کشش بین ارزهای دیجیتال و سپرده‌ها را با کشش تخمینی بین سپرده‌ها و پول نقد تنظیم می‌کند، افزایش رفاه معقول حدود ۲% را از نظر مصرف نشان می‌دهد. افزایش.”

تحقیقات نشان می‌دهد که اگر ارزهای دیجیتال بیش از حد با سپرده‌های بانکی رقابت کنند، بی‌ثباتی مالی ناشی از آن می‌تواند تأثیر منفی بر بودجه خانوار بگذارد. علاوه بر این، حتی اگر اینطور نباشد، ارزهای دیجیتال ممکن است بهترین راه برای بهبود رفاه عمومی نباشد. نویسنده نتیجه می گیرد:

نتایج ما نشان می‌دهد که اصطکاک‌های مالی ممکن است سود بالقوه ارزهای دیجیتال را محدود کند و سطح بهینه ارز دیجیتال ممکن است کمتر از سطحی باشد که در یک محیط رقابتی منتشر می‌شود.

در این مطالعه از ریاضیات و تئوری اقتصادی پیچیده و پیچیده برای پیشبرد این بحث استفاده کردیم. در ۲۲ مارس، همان روزی که کاخ سفید گزارش اقتصادی رئیس جمهور را منتشر کرد، ظاهر شد. گزارش ریاست جمهوری همچنین در مورد اثرات نامطلوب احتمالی CBDC یکپارچه اقتصادی بر سیستم بانکی ابراز نگرانی کرد.نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا