اخبار ارز دیجیتال

منحنی اتصال Aavegotchi در تاریخ دقیق DAI depeg بسته می شود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

قیمت GHST بیش از دو سال است که بر پایه قیمت استیبل کوین DAI است.

بر اساس پروتکل Aavegotchi (NFT) بازی برای کسب درآمد، منحنی اوراق قرضه را بسته است که نرخ مبادله بین توکن همنام (GHST) و استیبل کوین دلار آمریکا (DAI) را تعیین می کند. در همان روز، استیبل کوین DAI به عنوان بخشی از بی‌ثبات‌سازی مداوم سکه دلار کاهش یافت. دلیل این امر یک سپرده وثیقه 3.3 میلیارد دلاری استیبل کوین است که بانک در حال حاضر منحل شده سیلیکون ولی به ناشر آن Circle بدهکار است.

GHST «بلیط ورود» به Aavegotchi نامیده می‌شود و کاربران می‌توانند از توکن‌ها برای خرید پورتال‌های NFT، پوشیدنی‌ها، مواد مصرفی، کسب پاداش و شرکت در حاکمیت DAO در بازی‌های Aavegotchi استفاده کنند. منحنی اوراق قرضه Aavegotchi در 14 سپتامبر 2020 با قیمت افتتاحیه 0.2 DAI به ازای هر GHST ایجاد شد.

هنگامی که کاربر GHST را از طریق DAI خریداری می کند، یک توکن GHST جدید از طریق یک قرارداد هوشمند منحنی پیوند با نیروی آراگون ایجاد می شود و بالعکس. با این حال، هنگامی که توکن‌های GHST خریداری می‌شوند، هر خریدار بعدی باید قیمت کمی بالاتر برای هر توکن بپردازد، که باعث می‌شود ارزش بازار GHST بالاتر از ذخیره DAI باشد.

در چیزی که اساساً یک فروش توکن چند ساله است، پروتکل در مجموع 30.3 میلیون DAI دریافت کرد. توسعه‌دهنده برای اولین بار در ژانویه پیشنهاد داد وجوه DAI را به نقدینگی پروتکل، Aavegotchi DAO و استودیو Pixelcraft مادرش بر اساس 20/40/40 توزیع کند.

با حذف منحنی اوراق، نرخ ارز GHST اکنون شناور آزاد است و دیگر توسط DAI تعیین نمی شود. در زمان انتشار، ارزش توکن با 18.09 درصد کاهش در 24 ساعت گذشته به 1.12 دلار به ازای هر سکه رسید. در همین حال، قیمت استیبل کوین DAI طی 24 ساعت گذشته با 6.76 درصد کاهش به 0.9314 دلار به ازای هر سکه رسیده است. اگرچه دیگر مرتبط نیست، اما درآمد دریافتی از فروش توکن به دلیل رویداد depeg DAI متحمل ضررهای قابل توجهی شد. Cointelegraph با Aavegotchi تماس گرفت اما در زمان مطبوعات پاسخی دریافت نکرد.نویسنده: Zhiyuan Sun

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا