اخبار ارز دیجیتال

کاهش شدید در استفاده از TVL و DApp قبل از بهمن (AVAX) تنظیم ۱۶٪

قیمت آواکس پس از اصلاح ۱۶ درصدی، از سودهای اخیر خود دست کشید. همچنین، کاهش استفاده شبکه از TVL و DApps نشان می دهد که این پروتکل از رقبای خود عقب مانده است.

پس از افزایش چشمگیر ۷۳ درصدی از ۱۳ ژوئیه تا ۱۳ آگوست، بهمن (AVAX) با رد ۱۶ درصدی از سطح مقاومت ۳۰.۳۰ دلار مواجه شد. برخی از تحلیلگران سعی کرده اند این اصلاح را به عنوان یک “ترفند فنی” توصیف کنند، اما نشان دهنده وضعیت بدتر برای سپرده های شبکه و برنامه های غیرمتمرکز است.

شاخص بهمن (AVAX)، USD.منبع: Trading View

تا به امروز، Avalanche 83 درصد کمتر از بالاترین قیمت خود در نوامبر ۲۰۲۱ یعنی ۱۴۸ دلار است. برای توضیح کاهش ۱۶ درصدی قیمت، می‌توانیم داده‌های بیشتری را نسبت به تحلیل تکنیکال تحلیل کنیم. پس بیایید به استفاده از شبکه از نظر سپرده و کاربران نگاه کنیم.

پلتفرم های برنامه های غیرمتمرکز (DApp) با ارزش بازار ۷.۲ میلیارد دلار همچنان ۱۵ رقیب برتر هستند. در همین حال، یکی دیگر از پلتفرم‌های لایه ۱ Proof of Work (PoW) به نام Solana (SOL) دارای ارزش بازاری ۱۴.۲ میلیارد دلاری است که تقریباً دو برابر بهمن‌الچ است.

TVL شرکت Avalanche در ۲ ماه ۴۰ درصد کاهش یافت

برخی از تحلیلگران تمایل زیادی به تأکید بیش از حد بر معیار ارزش کل قفل شده (TVL) دارند، که ممکن است به صنعت مالی غیرمتمرکز (DeFi) مرتبط باشد، اما همچنین به انتشار توکن غیرقابل تعویض (NFT)، بازار کالای دیجیتال، که به ندرت در مورد نیاز است. بازی های کریپتو ، قمار و برنامه های اجتماعی.

با استفاده از Polygon (MATIC)، یک راه حل لایه ۲، به عنوان یک پروکسی، نسبت MCap/TVL 3.3 برابر است، زیرا MATIC در حال حاضر دارای ۲.۲ میلیارد دلار TVL در مقایسه با ۷.۲ میلیارد دلار سرمایه بازار تبدیل شده است. جالب اینجاست که همین نسبت در مورد بهمن نیز صدق می کند. اکنون دارای ۲.۲ میلیارد دلار TVL و ۷.۲ میلیارد دلار سرمایه است.

ارزش کل بهمن قفل شده است، AVAX. منبع: DefiLlama

معیار پیشرو DApp Avalanche در اواخر جولای پس از کاهش TVL به زیر ۱۱۰ میلیون AVAX شروع به نشان دادن ضعف کرد. در دو ماه، ۸۵.۴ میلیون فعلی یک افت شدید ۴۰ درصدی است که نشان می دهد سرمایه گذاران در حال برداشت سکه از برنامه های قرارداد هوشمند شبکه هستند.

نمودار بالا نشان می‌دهد که سپرده‌های قرارداد هوشمند بهمن در ۱۳ ژوئن به ۱۷۵ میلیون آواکس رسید و به دنبال آن کاهش مستمری داشت. از نظر دلاری، TVL فعلی با ۲.۲ میلیارد دلار کمترین میزان از سپتامبر ۲۰۲۱ است. طبق داده های DefiLlama، این رقم ۸.۲٪ از کل TVL (بدون احتساب اتریوم) را نشان می دهد.

در ابتدا، داده‌ها ناامیدکننده به نظر می‌رسند، به‌ویژه با توجه به اینکه شبکه Solana TVL 27 درصد در SOL و TVL اتریوم ۳۳ درصد در سپرده‌های ETH در مدت مشابه کاهش یافت.

استفاده از DApp نیز زنجیره های رقیب را ضعیف عمل می کند

برای اینکه ببینیم آیا افت TVL در Avalanche یک مشکل است، باید برخی از معیارهای استفاده از DApp را تجزیه و تحلیل کنیم.

۳۰ روز داده های زنجیره ای برای Avalanche DApps. منبع: DappRadar

همانطور که DappRadar نشان می دهد، در ۱۸ آگوست، تعداد آدرس های شبکه Avalanche در تعامل با برنامه های غیرمتمرکز نسبت به ماه قبل ۵ درصد کاهش یافته است. در مقابل، اتریوم ۴ درصد و کاربران Polygon 10 درصد رشد کردند.

TVL Avalanche در مقایسه با پلتفرم‌های قرارداد هوشمند مشابه، بیشترین ضربه را خورده است، به طوری که تعداد آدرس‌های فعالی که با اکثر DApp‌ها در تعامل هستند، تنها در یک مورد از ۲۰۰۰۰ فراتر رفته است. این داده ها باید به عنوان یک سیگنال هشدار برای سرمایه گذارانی باشد که روی این راه حل خودکار اجرای بلاک چین شرط بندی می کنند.

از سوی دیگر، Polygon، ۱۲ برنامه غیرمتمرکز با بیش از ۲۰۰۰۰ آدرس فعال در مدت مشابه جمع آوری کرد. یافته‌های بالا نشان می‌دهد که بهمن در مقایسه با زنجیره‌های رقیب، شتاب خود را از دست می‌دهد، که افت ۱۶ درصدی اخیر آن را توضیح می‌دهد.

دیدگاه ها و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً است نویسنده لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا