اخبار ارز دیجیتال

۷۷.۱ درصد از السالوادورهای مورد بررسی معتقدند که دولت باید از خرج کردن پول عمومی برای بیت کوین خودداری کند.

کمتر از ۴۰ درصد از پاسخ دهندگان مورد بررسی گفتند که از تصویب بیت کوین به عنوان یک ارز قانونی حمایت می کنند.

در یک نظرسنجی که اخیرا توسط دانشگاه آمریکای مرکزی خوزه سیمئون کاناس در السالوادور منتشر شد، ۷۷.۱ درصد از پاسخ دهندگان گفتند که از دولت السالوادور می‌خواهند که «خرج بودجه عمومی برای بیت‌کوین» را متوقف کند.

علاوه بر این، تنها ۲۴.۴ درصد از پاسخ دهندگان گفتند که از بیت کوین (BTC) به عنوان وسیله پرداخت از زمانی که دولت در سال گذشته آن را به عنوان ارز قانونی به رسمیت شناخته است، استفاده کرده اند.

این نظرسنجی که توسط دانشگاه غیرانتفاعی آمریکای مرکزی انجام شد، از ساکنان محلی سالوادور نظر خود را در مورد قانون ۵۷، که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی در السالوادور در ۷ سپتامبر ۲۰۲۱ به رسمیت شناخت. در سپتامبر ۲۰۲۲ در مجموع ۱۲۶۹ مصاحبه معتبر جمع‌آوری شد که ۲.۷۵ درصد نوارهای خطا با فاصله اطمینان ۹۵ درصد را گزارش کردند.

اگرچه هیچ رابطه علی مستقیمی بین پذیرش بیت کوین و وضعیت اقتصادی کشور وجود نداشت، ۹۵ درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی گفتند که زندگی آنها “تغییر نخواهد کرد” یا “[have] از زمانی که بیت کوین به ارز قانونی تبدیل شد، وضعیت بدتر شده است. رئیس جمهور این کشور، نایب بوکله، به خاطر کمپین بیت کوین خود که به دنبال جذب گردشگری و سرمایه گذاری خارجی بود، بدنام است. سال گذشته، Bukele پیشنهاد ایجاد یک “شهر بیت کوین” با نرخ مالیات اسمی ۰٪ را ارائه کرد که توسط یک “Volcano Bond” بیت کوین یک میلیارد دلار تامین می شود.

این سیاستمدار و شخصیت بلاک چین همچنین به عنوان اعلام عمومی خرید مکرر BTC در بودجه دولتی کشور شناخته شده است. به گفته ردیاب پرتفولیو Nayib Bukele، دولت السالوادور تا به امروز بیش از ۱۰۷ میلیون دلار برای خرید بیت کوین هزینه کرده است. با این حال، علیرغم میانگین هزینه دلار، پس از بازار نزولی امسال، سرمایه گذاری اکنون تنها ۴۵.۷ میلیون دلار است. با این حال، لطفاً توجه داشته باشید که ردیاب پورتفولیو فقط اعلامیه‌های رسمی را دنبال می‌کند و بدون دسترسی به سوابق تجاری کامل دولت، ممکن است سود و زیان گزارش‌شده کاملاً دقیق نباشد.

نویسنده: Zhiyuan Sun

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا