اخبار ارز دیجیتال

۷۲ درصد از مردم روسیه هرگز بیت کوین نخریده اند: نظرسنجی

یک نظرسنجی جدید حاکی از عدم آگاهی از کریپتو در روسیه است، زیرا تنها ۶ درصد از پاسخ دهندگان دانش خوبی از کریپتو دارند.

بر اساس یک نظرسنجی جدید، پذیرش کریپتو در روسیه به این سرعت پیشرفت نکرده است، زیرا ظاهرا اکثریت قریب به اتفاق روس‌ها هرگز ارز دیجیتال خریداری نکرده‌اند.

خبرگزاری محلی کومرسانت روز پنجشنبه گزارش داد، ارائه‌دهنده کیف پول ارزهای دیجیتال Tangem در سوئیس، نظرسنجی را برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال روسی انجام داده است.

حدود ۷۲ درصد از ۲۱۰۰ پاسخ‌دهنده این نظرسنجی ادعا کردند که هرگز ارز دیجیتالی مانند بیت‌کوین (BTC) نخریده‌اند، که باعث می‌شود سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال در روسیه اقلیت قابل‌توجهی باشند.

در همان زمان، تنها ۹ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی نگرش منفی نسبت به ارزهای دیجیتال نشان دادند، در حالی که ۴۵ درصد از پاسخ دهندگان نگرش مثبتی نسبت به ارزهای دیجیتال داشتند، در حالی که ۴۶ درصد بقیه خنثی بودند.

بر اساس این نظرسنجی، “توانایی کسب درآمد” مثبت ترین عامل برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال است، به طوری که ۴۴ درصد از پاسخ دهندگان به دلیل این عامل، سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال را انتخاب کردند. از سوی دیگر، “فقدان پشتوانه فیزیکی” به عنوان بزرگترین نگرانی ذکر شد، به طوری که ۶۸ درصد از پاسخ دهندگان به این دلیل مایل به خرید ارزهای دیجیتال نیستند.

در حالی که به نظر می‌رسد اکثر روس‌ها از سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال بی‌اطلاع هستند، بسیاری سرمایه‌گذاری‌های بالقوه را در نظر می‌گیرند. ۳۱ درصد از پاسخ‌دهندگان انتظار دارند ظرف شش ماه آینده روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند، اما ۴۰ درصد ادعا کردند که هنوز در مورد سرمایه‌گذاری بالقوه خود در ارزهای دیجیتال مطمئن نیستند. تنها ۳۰ درصد از شرکت کنندگان گفتند که هیچ برنامه ای برای خرید ارزهای دیجیتال در آینده نزدیک ندارند.

نرخ پایین پذیرش کریپتوکارنسی روسیه با سطوح پایین آگاهی و آموزش ارزهای دیجیتال سازگار است. داده های Tangem نشان داد که تنها ۶ درصد از پاسخ دهندگان دانش خوبی از رمزنگاری داشتند، اما ۸۰ درصد فقط با این اصطلاح آشنا بودند.

سرگئی مندلیف، مدیر عامل InDeFi تخمین می زند که روسیه در حال حاضر کمتر از ۱ درصد از کل جمعیت ۱۴۴.۴ میلیونی خود را دارد که کاربر فعال و غیرفعال ارزهای دیجیتال است. او گفت که این احتمالاً به دلیل نبود راه های قانونی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال در روسیه و خطر مسدود شدن وجوه توسط بانک ها است.

مربوط: گروه‌های طرفدار روسیه تنها ۴ درصد از کمک‌های ارز دیجیتال ارسال شده به اوکراین را جمع‌آوری می‌کنند

در همین حال، برخی از کارشناسان معتقدند که روس ها به دلیل قوانین ارز خارجی توسط بانک روسیه به ارزهای رمزنگاری شده روی می آورند. نیکیتا واسف، بنیانگذار TerraCrypto، گفت که بسیاری از روس ها از استیبل کوین و بیت کوین برای برداشت پول نقد در خارج از کشور و کشورهایی مانند گرجستان و امارات متحده عربی استفاده می کنند.

در اوایل سال جاری، طبق گزارش ها، کرملین تخمین زد که روس ها تا اواخر سال ۲۰۲۱ حدود ۲۰۰ میلیارد دلار ارزهای رمزنگاری شده خواهند داشت.

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا