اخبار ارز دیجیتال

۷ توسعه‌دهنده اتریوم می‌خواهند شما را با ادغام بفروشند

ادغام اتریوم در 15 سپتامبر 2022 نهایی شد. دریابید که چرا هفت توسعه‌دهنده معتقدند اتریوم پایدارتر، کارآمدتر از انرژی و دموکراتیک شده است.

سوال متحرکی که از زمان ایجاد اتریوم در سال 2015 جامعه را درگیر کرده بود دقیقاً در روز پنجشنبه 15 سپتامبر 2022 ساعت 06:42:59 UTC پاسخ داده شد.

اتریوم، لایه تکنولوژیکی که طبقات جدیدی از برنامه‌ها و سازمان‌های خودسازمان‌دهنده بر روی آن ساخته می‌شوند، اتکا به مکانیسم‌های اجماع انرژی‌بر به نام اثبات کار (PoW) را به نفع انتقال پایدارتر به سمت مکانیزم اجماع ایمن حذف می‌کند. سهام (PoS).

Merge که به‌عنوان یکی از مهم‌ترین نقاط عطف در تاریخ بلاک چین توصیف می‌شود، معتقد است اتریوم قوی‌ترین، پرکاربردترین، خنثی‌ترین و کارآمدترین بلاک چین در جهان است. شما یک الگو برای ماندن در شبکه تنظیم کرده‌اید.

مربوط: بایدن 87000 کارمند جدید IRS را استخدام می کند – و آنها به دنبال شما هستند

ادغام ده‌ها سال آینده مردم را گرد هم می‌آورد، چه آنها بخشی از بیش از 41000 نفری بودند که در زمان تکمیل بلوک در آن شرکت کردند، یا در هر تجمع فیزیکی در جهان شرکت کردند. یکی از آن لحظات تاریخی است که به یاد می‌آورید کجا هستید. بودی، کی بودی و داشتی چیکار میکردی برای جشن گرفتن این مناسبت، شاهد حرکت اتریوم از زمان بلوک‌های تصادفی اتریوم به فواصل 12 ثانیه‌ای قابل پیش‌بینی بودیم.

بیش از 120 توسعه‌دهنده در سراسر جهان، که صرفاً از طریق سیگنال وای‌فای و اشتیاقشان برای توسعه آنچه که فکر می‌کنند آینده اینترنت است، به هم متصل شده‌اند تا مزرعه برنج Ethereum Merge. را طراحی و پیاده‌سازی کنند. اقدام جمعی آنها برای اجرای چیزی که احتمالاً بزرگترین کربن زدایی در تاریخ است، مدل قانع کننده ای را ارائه می دهد که تغییرات اساسی صنعت و جامعه در آینده ممکن است اتخاذ کنند.

تنوع و باز بودن بلاک چین

یکی از رفتارهایی که در کل اکوسیستم اتریوم جریان دارد، تنوع و باز بودن آن است. در نتیجه ادغام، اتریوم زمینه را برای انتقال موفقیت آمیز از یک بلاک چین یکپارچه به یک بلاک چین ماژولارتر که چندین کلاینت لایه اجرا، کلاینت لایه اجماع و شبکه لایه 2 را در خود جای داده است، ایجاد کرد. این معماری قوی یک شبکه سالم و مقیاس‌پذیر را تضمین می‌کند که پاداش‌های مشارکت را عادلانه‌تر توزیع می‌کند.

مربوط: بازارها به این زودی ها سر به فلک نمی کشند – به روزهای تاریک تر عادت کنید

PoS نه تنها مشارکت شبکه را با کاهش منابع مورد نیاز گره های اعتبارسنجی دموکراتیزه می کند، بلکه برخلاف استخراج PoW، به گونه ای ساخته شده است که صرفه جویی در مقیاس اعمال نمی شود. برخی از بازیکنان هنوز گره های بیشتری دارند، اما اجرای یکی از نظر محاسباتی کمتر است و هر گره شانس برابری برای دریافت پاداش دارد.

علاوه بر این که یک سیستم بسیار همه کاره است، موانع فنی برای مقیاس پذیری حذف می شوند. برخلاف PoW، PoS به اتریوم اجازه می‌دهد تا پردازش داده‌ها را به طور موثر تقسیم کند و به مقیاس و توانی که توسعه‌دهندگان از پایگاه‌های داده و سرویس‌های ابری انتظار دارند، دست یابد. این باعث می‌شود اتریوم برابرتر و اساساً برای پشتیبانی از نسل بعدی سازندگان و توسعه‌دهندگان Web3 تکامل یابد.

Ethereum Greener

اتریوم برای اولین بار در تاریخ است که یک فناوری در مقیاس خود، انتشار گازهای گلخانه ای را از طریق نوآوری و طراحی مجدد به جای جبران اعتبار کربن کاهش می دهد.

مکان توسعه دهندگان اصلی اتریوم که منجر به ادغام می شوند.منبع: ConsenSys

در گذشته، اتریوم پایداری و مقیاس‌پذیری را فدای مکانیسم‌های امنیتی انتخابی کرده است. این مبادله با سطح پذیرش اره زنجیری تناقض داشت و به ترتیب بیش از 99.988% و 99.992% کاهش یافت.

با اتریوم پایدارتر، هنرمندان مجبور نخواهند شد تصمیمات اخلاقی در مورد مصرف انرژی سیستم PoW را به چالش بکشند یا حتی توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) را با اعتبار کربن جبران کنند. اتریوم در حال حاضر پایدارترین خانه برای شکوفایی انقلاب NFT است.

یک مدل امنیتی بهبود یافته برای ایمن سازی بلاک چین ها

یکی از ویژگی‌های نادیده گرفته شده تضمین امنیتی ارائه شده توسط Proof of Stake این است که 51٪ از حملات به طور تصاعدی برای شخصی که اقدام به حمله می‌کند گران‌تر از PoW است. به عنوان مثال، اگر کسی ابزاری برای انجام حملات 51 درصدی روی یک شبکه PoW داشته باشد، این حملات می‌تواند پس از سافت فورک ادامه یابد.

مربوط: ETH پس از ادغام منسوخ شده است

با این حال، Ethereum PoW چیزی به نام “slash” در کد تعبیه شده است. در اسلش، اگر مشخص شود که یک اعتبارسنجی درگیر رفتارهای مخرب است، مجبور می‌شود برخی یا همه منافع مالی خود را خاتمه داده و جریمه کند. در نتیجه، مهاجمان نمی توانند بدون متحمل شدن خسارات مالی قابل توجه به زنجیره حمله کنند. PoW مشوق های مالی به همان اندازه تأثیرگذار در پروتکل را ندارد.

آینده

امروز بیش از هر زمان دیگری احساس ناتوانی می کنم. مردم نسبت به تصمیماتی که بر زندگی آنها حاکم است احساس انزوا و ناتوانی می کنند. بارها و بارها، بازیگران مسئولانه شکست خورده اند. اعتماد شکسته شده است و به نظر می رسد هیچ راهی برای پیشرفت وجود ندارد.

هدف اتریوم معکوس کردن پویایی قدرت و توانمندسازی افراد با اجازه دادن به افراد، کسب‌وکارها یا دولت‌ها برای اجرای اعتبارسنجی‌ها، ساخت برنامه‌های بدون اعتماد یا تنظیم آن‌ها است. این احساس مالکیت، اعتماد و اعتماد را ایجاد می کند که دستیابی به آن با سیستم هایی که به طور گسترده در جامعه امروزی پذیرفته شده اند دشوار است.

ادغام تاکید می کند که اتریوم برای همه است که ارزش پایداری را بدون قربانی کردن امنیت، بهره وری انرژی و دسترسی دموکراتیک ایجاد کند.

ما امیدواریم که این نمونه از صدها توسعه دهنده در سراسر جهان که با هم کار می کنند و داوطلبانه برای بهبود منافع عمومی کار می کنند، بتواند الهام بخش صنایع دیگر باشد.

بن ادینگتون مشاوره در مورد Eth2 در سراسر ConsenSys. بن، صاحب محصول فعلی Teku، یک مشتری اتریوم 2.0 که در درجه اول برای مشاغل و سرمایه گذاران نهادی طراحی شده است، قبل از پیوستن به ConsenSys، رئیس مهندسی سیستم های اطلاعاتی در هیتاچی اروپا بود. او دارای مدرک لیسانس (Hons)، مدرک کارشناسی ارشد و مدرک کارشناسی ارشد علوم است. M.Maths از دانشگاه کمبریج (تمام ریاضیات).
شیائو وی وانگ از اواسط سال 2017، او بر روی تحقیق و توسعه پروتکل اجماع اتریوم در تیم تحقیقاتی بنیاد اتریوم کار می کند. مشارکت های او در ادغام شامل تحقیقات اجماع، مشخصات و توسعه میم است.
شیر داپلیون از اوایل سال 2018 با اتریوم درگیر بوده و از DAppNode برای ساخت FOSS در لایه زیرساخت استفاده می کند. مشارکت های او در Merge باعث شده است که Lodestar به عنوان یک مشتری توافقی Typescript، یک کلاینت سبک را به لایه اجماع هدایت کند و سایر ابتکارات استانداردسازی را هدایت کند.
ماریوس ون در وایدن توسعه‌دهنده نرم‌افزاری که از سال 2020 با بنیاد اتریوم روی go-Ethereum کار می‌کند. قبل از آن، او روی راه حل های مقیاس پذیری بلاک چین (کانال های دولتی) کار می کرد. او بخشی از پیاده سازی Merge را روی go-Ethereum نوشت و در هماهنگی تلاش های آزمایشی نقش داشت. او همچنین سعی کرد با ابتکار #TestingTheMerge جامعه را همراهی کند.
میخائیل کالینین او از سال 2015 به صورت تمام وقت روی اتریوم کار می کند، در ابتدا به عنوان یک توسعه دهنده اصلی برای مشتری اصلی شبکه اصلی، و در سه سال گذشته در تحقیق و توسعه اتریوم مشارکت داشته است. او تیم تحقیقاتی TXRX در ConsenSys را رهبری می کند. توسعه و ارائه Merge در شبکه اصلی اتریوم تمرکز اصلی او در دو سال گذشته بوده است. او در حال حاضر به دنبال حوزه های جدیدی از توسعه پروتکل اتریوم است که بتواند در آن تأثیر بگذارد.
پاریتوش جیانت او که اصالتاً اهل بنگلور هند است، در سال 2016 به آلمان نقل مکان کرد. او در سال 2020 به بنیاد اتریوم ملحق شد، با هدف ایجاد ارتقای اتریوم در حالی که به چالش های تحقیقاتی اتریوم علاقه مند شد. او مسئول راه اندازی، تنظیم و اشکال زدایی شبکه های آزمایشی بود.
ترنس تسائو یکی از آزمایشگاه‌های Prysmatic روی Prysm کار می‌کند، یک پیاده‌سازی کلاینت لایه اجماع که در Go نوشته شده است. او یکی از پیاده‌کنندگان اولیه Merge بود و شروع به آزمایش کد لایه توافق و API موتور اجرا کرد و به آن اجازه داد تا اجماع برای مشتریان لایه اجرا ایجاد کند.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Guest Authors

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا