اخبار ارز دیجیتال

7 ایده پروژه بلاک چین برای زنان


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

فناوری بلاک چین زنان در کشورهای در حال توسعه را با آزادی اقتصادی توانمند می کند و دسترسی آنها به شمول اجتماعی و رشد را بهبود می بخشد.

امروزه زنان در صنعت بلاک چین با چه چالش هایی روبرو هستند؟

در حالی که ابتکاراتی با هدف ارتقای تنوع جنسیتی و شمول وجود دارد، صنعت با چالش هایی مانند فقدان نمایندگی زنان مواجه است. علاوه بر این، مشارکت کامل زنان در اقتصاد غیرمتمرکز ممکن است تنها پس از سرمایه گذاری های لازم در زیرساخت های اساسی (دیجیتال) امکان پذیر شود.

این اعداد حاکی از شکاف جنسیتی بزرگ در صنعت بلاک چین است. یک مطالعه نشان داد که کمتر از 5 درصد از شرکت‌های بزرگ Web3 توسط زنان تأسیس شده‌اند و کمتر از 10 درصد از شرکای سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز کریپتو زن هستند. علاوه بر این، شرکت‌های فناوری Web3 که توسط زنان تأسیس شده‌اند، تنها ۲ درصد از سرمایه‌گذاری خطرپذیر را تشکیل می‌دهند. این یافته در مطالعه دیگری منعکس شده است که نشان می دهد تنها 13 درصد از تیم موسس Web3 شامل زنان است و تنها 3 درصد از تیم کاملاً از زنان تشکیل شده است.

تعداد کم زنان در صنعت بلاک چین به دلیل موانع متعددی است. به عنوان مثال، این صنعت برای زنان ناآشنا با بلاک چین بسیار فنی و ترسناک است. ممکن است خود را دست کم بگیرید، زیرا فکر می کنید مهارت های لازم را ندارید.

اگرچه مردان غالب هستند، اما ذکر این نکته ضروری است که بخش بلاک چین بسیار فراگیر، دلگرم کننده و دوستانه است و انواع مشاغل فراتر از مشاغل فنی را ارائه می دهد. خطرات هنگام غوطه ور شدن در صنعت جدید و عدم نظارت مجریان قانون، ما با رفتارهای غیراخلاقی یا جنایتکارانه در دنیای مجازی مواجه هستیم.

ابتکارات آموزشی همچنین می تواند تنوع جنسیتی و توانمندسازی زنان را تحریک کند. به عنوان مثال، برنامه استعدادهای درخشان DLT، یک برنامه آموزشی رایگان و مبتنی بر شایستگی که توسط مرکز بلاک چین مدرسه فرانکفورت اجرا می شود، آموزش بلاک چین را به زنان در سراسر جهان ارائه می دهد. علاوه بر این، بسیاری از زنان پیشروان صنعت در بخش بلاک چین هستند که به سرعت در حال توسعه و گسترش هستند و رویکردی جامع، افقی و مبتنی بر شایستگی را نشان می‌دهند که بسیاری از شرکت‌های بلاک چین با توجه به افزایش نقدینگی در حال اتخاذ هستند.

در نهایت، در حالی که بلاک چین می تواند توانمندسازی اقتصادی، شفافیت و فرصت های تجاری جدید را فراهم کند، ذکر این نکته مهم است که فناوری بلاک چین به خودی خود یک گلوله نقره ای برای همه مشکلات ساختاری بشریت نیست. غیرممکن‌های عملی مانند فقدان دستگاه‌های متصل به اینترنت می‌تواند مانع دسترسی به زیرساخت‌های بلاک چین شود، بنابراین از ورود زنان به میدان بازی در وهله اول جلوگیری می‌کند. مشارکت در اقتصاد غیرمتمرکز نیز تنها پس از انجام سرمایه‌گذاری‌های لازم در زیرساخت‌های زیربنایی (دیجیتال) ممکن است.

برخی از پروژه های بلاک چین که الهام بخش زنان در سراسر جهان هستند چیست؟

پروژه های بلاک چین نه تنها مشاغل جدید ایجاد می کند و کارآفرینی زنان را تحریک می کند، بلکه حقوق زنان و سایر فرصت ها را نیز بسته به کاربرد خاص پروژه افزایش می دهد. پروژه هایی با هدف جلوگیری از خشونت مبتنی بر جنسیت، شمول مالی، شفافیت زنجیره تامین، مالکیت زمین و حمایت از حقوق زنان، همگی ایده هایی برای کمک به زنان در سراسر جهان هستند. علاوه بر این، یک پلت فرم فراگیرتر با هدف آموزش و کارآفرینی زنان ممکن است راه خوبی برای توانمندسازی زنان از طریق زیرساخت های غیرمتمرکز باشد.

7 ایده پروژه بلاک چین برای زنان

پیشگیری از خشونت مبتنی بر جنسیت

انواع ایده های پروژه بلاک چین برای مبتدیان ممکن است از قبل به عملی ترین راه باعث رشد شخصی زنان شده باشد. به عنوان مثال، زنان ممکن است به فکر ایجاد راه حل های مبتنی بر بلاک چین برای جلوگیری از خشونت مبتنی بر جنسیت باشند. چنین پلتفرم هایی می توانند کانالی امن و ناشناس برای قربانیان برای گزارش حوادث و دریافت پشتیبانی فراهم کنند. این پلتفرم همچنین می‌تواند راهی برای سازمان‌ها و مقامات برای پیگیری و پاسخگویی به موارد غیرقابل اعتماد فراهم کند.

ارائه خدمات مالی و وام های (خرد).

پلتفرم‌های مشابه می‌توانند دسترسی زنان را به خدمات مالی مانند وام‌های (خرد)، بیمه و حساب‌های پس‌انداز مبتنی بر کیف پول فراهم کنند. وام های خرد اساساً وام های تجاری هستند که از طریق راه حل های مبتنی بر جامعه ارائه می شوند. برای توانمندسازی زنان بسیار مهم است زیرا آنها می توانند در دسترسی به سرمایه از طریق بانک های سنتی دچار مشکل شوند.

پیگیری زنجیره تامین شرکت های تحت مالکیت زنان

کسب‌وکارهای زنان در سراسر جهان که محصولات تولید می‌کنند، می‌توانند از راه‌حلی بهره ببرند که به آنها امکان می‌دهد زنجیره‌های تامین خود را ردیابی کنند، و در نهایت فرصتی را برای حمایت مستقیم از زنان کارآفرین و ایجاد راه‌حل‌های اخلاقی و پایدار فراهم می‌کند. با ایجاد یک راه حل مبتنی بر بلاک چین که به ردیابی و تأیید اصالت و منشأ سایر محصولات مورد استفاده توسط مشاغل تحت مالکیت زنان کمک می کند، مشتری نهایی می تواند، برای مثال، پرداخت ها را به کیف پول شخصی خود بازگرداند. به شما اجازه می دهد تصمیم بگیرید که از کسب و کار آن زن حمایت کنید. .

ثبت غیرمتمرکز اموال متعلق به زنان

یکی دیگر از ایده های جالب پروژه بلاک چین، توسعه راه حلی مبتنی بر بلاک چین است که سوابق مالکیت زمین امن و شفاف را برای زنان فراهم می کند. نکته مهم این است که این پلت فرم می تواند به زنان کمک کند تا مالکیت خود را بر زمین و دارایی ثابت کنند. این اغلب در بسیاری از نقاط جهان دشوار است.

راه حل های گزارش و نظارت بر حقوق زنان

به عنوان یک راه حل بومی یا با همکاری سازمان های بین المللی مانند سازمان ملل، می توانید یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین برای محافظت از حقوق زنان مانند تحصیل، اشتغال و دستمزد برابر در نظر بگیرید. این پلتفرم می‌تواند راهی برای گزارش و پیگیری پرونده‌ها برای زنان فراهم کند. افسران و مدافعان حقوق بشر می توانند از پلت فرم غیرمتمرکز به عنوان یک مخزن غیر قابل اعتماد برای نظارت و گزارش در مورد توسعه حقوق زنان استفاده کنند.

جامعه ای مشارکتی که آموزش را ترویج می کند

سایر راه حل های جامع تر برای توانمندسازی زنان شامل پلتفرم های مبتنی بر بلاک چین است. زنان را قادر می‌سازد تا به هم متصل شوند، همکاری کنند، به آموزش دسترسی داشته باشند، و نقاط عطف حرفه‌ای را از طریق، برای مثال، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) علامت‌گذاری کنند.

سرمایه گذاری DAO برای حمایت از کارآفرینی زنان

به طور مشابه، ساختن پلتفرم‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر بلاک چین یا سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAOs)، برای حمایت از کارآفرینان زن از طریق فراهم کردن دسترسی به منابع مالی و سرمایه‌گذاری، که در نهایت موانع ورود را بیشتر کاهش می‌دهد. به عنوان یک سازمان غیرمتمرکز، تمام تصمیمات سرمایه گذاری از طریق یک فرآیند دموکراتیک شامل همه اعضای DAO گرفته می شود. پس از انجام یک سرمایه گذاری، یک DAO سرمایه گذاری می تواند از طریق راهنمایی، ارتباطات سرمایه گذار و مشتری و سایر منابع، از شرکت های نمونه کار پشتیبانی کند.

مطالب مرتبط: چگونه می توان یک DAO را برای صدور توکن ها ترکیب کرد و آماده جمع آوری سرمایه از VCها بود؟

چه چیزی بلاک چین را به مکانی عالی برای کارآفرینان زن تبدیل می کند؟

به عنوان یک فضای باز و مبتنی بر شایستگی، زنان کارآفرین همچنین می‌توانند از میدان بازی برابر بلاک چین استفاده کنند تا دیدگاه‌ها و کسب‌وکار خود را به میز مذاکره بیاورند. از آنجایی که زنان از زیرساخت های بلاک چین به عنوان فرصت های تجاری جدید استفاده می کنند یا کسب و کارهای جدیدی را بر پایه فناوری بلاک چین ایجاد می کنند، بلاک چین در عین کاهش نابرابری ها، رشد و شمول مالی را ممکن می سازد.

به عنوان یک صنعت نوپا، هنجارهای کمی وجود دارد که فضای بلاک چین را به فرصتی ایده آل برای کارآفرینان زن تبدیل می کند تا وارد صنعت شوند و خود را به عنوان رهبر معرفی کنند.

علاوه بر این، فناوری بلاک چین ذاتاً غیرمتمرکز است و به طور طبیعی نیاز به واسطه‌هایی را که در طول تاریخ تحت سلطه مردان بوده‌اند، از بین می‌برد. بلاک چین همچنین واسطه ها را به چالش می کشد و نیاز به استفاده از دروازه بان های سنتی مانند بانک ها، سایر موسسات مالی و سازمان های دولتی را حذف می کند. این می تواند تنوع و فراگیری کارآفرینی را افزایش دهد. این چیزی است که اغلب در امور مالی سنتی و سایر حوزه های فناوری وجود ندارد.

نکته مهم این است که صنعت بلاک چین زمینه بازی برابر را برای کارآفرینان زن فراهم می کند. برخلاف صنایع سنتی که در آن زنان اغلب با موانعی برای ورود و تعصبات روبرو هستند، صنعت بلاک چین مبتنی بر شایستگی است و مهارت ها و شایستگی ها تعیین کننده موفقیت هستند. این صنعت دارای جوامع حمایتی است که به تنوع و شمول اختصاص داده شده اند. زنان کارآفرین می توانند با افراد همفکر ارتباط برقرار کنند، مربیگری را به دست آورند و به منابع دیگری برای کمک به موفقیت آنها دسترسی داشته باشند.

از آنجایی که زنان در سراسر جهان از شرکت‌ها و مدل‌های کسب‌وکار جدید مبتنی بر فناوری بلاک چین استفاده و توسعه می‌دهند، دسترسی به جریان‌های درآمدی جدید مستقیماً به توانمندسازی و استقلال زنان کمک می‌کند. به این ترتیب، زنان کارآفرین می توانند خود را به عنوان رهبر و اخلالگر در صنعت خود و سایر بخش های زندگی تثبیت کنند.

مطالب مرتبط: 11 زن تاثیرگذار در تاریخ فناوری

چرا پروژه های بلاک چین برای توانمندسازی زنان مهم هستند؟

فناوری بلاک چین به عنوان ابزاری دگرگون کننده برای توانمندسازی زنان در تمام موقعیت های اجتماعی و اقتصادی در سراسر جهان عمل می کند. هم روند فعلی بلاک چین و هم کاربردهای آینده بلاک چین نشان می دهد که بلاک چین فرصت های بزرگی را برای زنان در سراسر جهان فراهم می کند.

نابرابری های زیادی بین زن و مرد از نظر شغل، توانایی های اقتصادی و حقوق وجود دارد. در گسترده‌ترین مفهوم، فناوری بلاک‌چین می‌تواند زنان را در دو موضوع بسیار مرتبط توانمند کند: مؤسسات مالی و استقلال. این بدان معناست که وقتی زنان از نظر اقتصادی توانمند شوند، توانایی آنها در تصمیم گیری در مورد زندگیشان افزایش می یابد.

بلاک چین یک فناوری بی طرف از نظر جنسیت است، بنابراین فراگیر است و دسترسی آزاد را به افراد در سراسر جهان، صرف نظر از پیشینه، هویت، یا سایر عوامل بالقوه ارائه می دهد. فقط دسترسی و درک اولیه از نحوه استفاده از وب توزیع شده. مناسب برای پیوستن به اقتصاد جهانی. زنان می توانند با انتخاب شغل بلاک چین در یک شرکت بلاک چین یا با استفاده از بسیاری فرصت های دیگر مانند امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) به سرعت به این صنعت بپیوندند.

به عنوان مثال، هر زنی می تواند از طریق جامعه در یک پروژه بلاک چین مشارکت کند. بسیاری از پروژه های بلاک چین دارای کد منبع باز هستند که به توسعه دهندگان زن اجازه می دهد تا در مخازن خود حرکت کنند. زنان همچنین می‌توانند به روش‌های دیگری مانند پیوستن به سازمان‌های غیرمتمرکز خودگردان (DAO)، اجرای گره‌ها، استخراج ارزهای دیجیتال و سهام‌داری با Web3 درگیر شوند.

علاوه بر این، سیستم‌های پرداخت مبتنی بر بلاک چین، زنان کشورهای در حال توسعه را قادر می‌سازد تا با ارائه راه‌حل‌های پرداخت امن و کم‌هزینه، در اقتصاد جهانی مشارکت کنند. هنگامی که زنان تصمیم به تجارت، استفاده یا سرمایه گذاری در پروژه های ارزهای دیجیتال یا بلاک چین می گیرند، در نهایت به ظرفیت مالی و آژانس خود برای تعیین زندگی خود اختیار مستقیم می دهند.

نکته مهم این است که زنان در سراسر جهان روز به روز بیشتر به ارزهای دیجیتال علاقه مند می شوند. این به شما امکان می دهد در پروژه های بلاک چین نیز مشارکت داشته باشید. در سطح جهانی، نزدیک به نیمی از کسانی که برای اولین بار قصد خرید ارزهای دیجیتال را دارند، زن هستند. بلاک چین همچنین می تواند به تقویت استقلال و عاملیت زنان ادامه دهد، زیرا توانمندسازی اقتصادی مستقیماً بسیج اجتماعی را تقویت می کند. در نهایت، زنان بیشتری می‌توانند از بلاک چین استفاده کنند و ایده‌های پروژه Web3 جدیدی را توسعه دهند تا در تمام بخش‌های دیگر زندگی و اقتصاد خود پیشرفت کنند.

توانمندسازی غیرمستقیم زنان با فناوری بلاک چین

نویسنده: Alexandra Overgaag

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا