اخبار ارز دیجیتال

7 مثال از هوش مصنوعی در زندگی روزمره


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

هوش مصنوعی بر زندگی روزمره تأثیر می گذارد: دستیاران شخصی، رسانه های اجتماعی، مراقبت های بهداشتی، اتومبیل های خودران، خانه های هوشمند و موارد دیگر!

هوش مصنوعی (AI) در زندگی روزمره ما اهمیت بیشتری پیدا می کند. هوش مصنوعی کارهای روتین و وقت گیر را خودکار می کند تا بتوانید روی فعالیت های مهم تر تمرکز کنید. علاوه بر این، الگوریتم‌های هوش مصنوعی می‌توانند حجم وسیعی از داده‌ها را برای شخصی‌سازی محصولات، خدمات و تجربیات تجزیه و تحلیل کنند. علاوه بر این، هوش مصنوعی باعث ایجاد نوآوری در صنایع مختلف از جمله مالی، خرده فروشی و آموزش می شود.

در اینجا هفت نمونه از هوش مصنوعی در زندگی روزمره آورده شده است.

دستیار شخصی

دستیارهای شخصی مجهز به هوش مصنوعی مانند سیری، دستیار گوگل و آمازون الکسا در گوشی‌های هوشمند، بلندگوهای هوشمند و سایر دستگاه‌ها برای تنظیم یادآوری و ارسال پیام، پخش موسیقی و کنترل دستگاه‌های خانه هوشمند، ادغام می‌شوند و می‌توانند طیف وسیعی از وظایف را انجام دهند.

رسانه های اجتماعی

سایت‌های رسانه‌های اجتماعی از هوش مصنوعی برای یادگیری در مورد ترجیحات و رفتار کاربر، پیشنهاد مطالب مرتبط و سفارشی‌سازی تجربیات کاربر استفاده می‌کنند. علاوه بر این، اخبار جعلی، سخنان مشوق تنفر و سایر محتوای مضر به لطف سیستم هوش مصنوعی ما شناسایی و حذف می شوند.

به عنوان مثال، متا از هوش مصنوعی برای شناسایی و حذف اخبار جعلی و سایر محتوای مضر استفاده می کند. اینستاگرام از هوش مصنوعی برای توصیه پست ها و استوری ها بر اساس رفتار کاربران استفاده می کند. TikTok از هوش مصنوعی برای شخصی‌سازی تجربه کاربر و توصیه ویدیوها استفاده می‌کند.

خدمات مشتری

شرکت‌های بیشتری از دستیاران مجازی و چت‌بات‌های مبتنی بر هوش مصنوعی برای ارائه خدمات 24 ساعته به مشتریان استفاده می‌کنند. این چت بات ها از پردازش زبان طبیعی برای درک سوالات مصرف کننده و ارائه پاسخ های مرتبط استفاده می کنند.

به عنوان مثال، بسیاری از شرکت ها مانند H&M از چت ربات های مبتنی بر هوش مصنوعی برای ارائه پشتیبانی از مشتری استفاده می کنند. این ربات‌های چت می‌توانند طیف گسترده‌ای از پرس‌وجوها، مانند ردیابی سفارش‌ها و پردازش بازگشت‌ها را مدیریت کنند.

مطالب مرتبط: 10 فناوری جدید در علوم کامپیوتر که آینده را شکل خواهند داد

مراقبت های بهداشتی

کاربردهای هوش مصنوعی در مراقبت های بهداشتی شامل نظارت بر بیمار، تحقیقات دارویی و تصویربرداری پزشکی است. تجزیه و تحلیل تصاویر پزشکی، تشخیص ناهنجاری ها و پشتیبانی از تشخیص ها همه از قابلیت های الگوریتم های هوش مصنوعی هستند.

به عنوان مثال، Merative (که قبلا به عنوان IBM Watson Health شناخته می شد) از هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل تصاویر پزشکی استفاده می کند تا به پزشکان در تشخیص کمک کند. App Ada از هوش مصنوعی برای کمک به کاربران در شناسایی علائم و ارتباط با متخصصان پزشکی استفاده می کند.

موارد مرتبط: 9 مورد امیدوارکننده استفاده از بلاک چین در مراقبت های بهداشتی

تجارت الکترونیک

مشتریان توصیه‌های محصول را از سایت‌های تجارت الکترونیکی مانند آمازون با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی بر اساس جستارهای جستجو، تاریخچه مرور و سایر اطلاعات دریافت می‌کنند. نتیجه افزایش فروش و افزایش رضایت مشتری است.

ماشین خودران

هوش مصنوعی در اتومبیل های خودران، کامیون ها و اتوبوس ها برای درک محیط، برنامه ریزی مسیرها و تصمیم گیری در حین رانندگی استفاده می شود. انتظار می رود این فناوری تصادفات، ازدحام جاده ها و آلاینده ها را کاهش دهد.

به عنوان مثال، تسلا از هوش مصنوعی برای تامین انرژی خودروهای خودران خود استفاده می کند. خودروهای خودران می توانند بدون دخالت انسان در جاده ها، بزرگراه ها و پارکینگ ها حرکت کنند.

دستگاه خانه هوشمند

دستگاه‌های خانه هوشمند مانند ترموستات، سیستم‌های روشنایی و سیستم‌های امنیتی از هوش مصنوعی برای یادگیری ترجیحات شما و تنظیم تنظیمات بر اساس آن استفاده می‌کنند. این دستگاه ها را می توان از راه دور با استفاده از گوشی هوشمند یا دستورات صوتی نیز کنترل کرد.

به عنوان مثال، Philips Hue از هوش مصنوعی برای تنظیم نور بر اساس ترجیحات کاربر و سطوح نور محیط استفاده می کند.

سازنده NFT: ایجاد هنر مولد “ارگانیک” از الگوریتم های ربات: امیلی زینویسنده: Alice Ivey

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا