اخبار ارز دیجیتال

۷ ربات انسان نمای پیشرفته در جهان


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

هفت ربات انسان نما پیشرفته، قابلیت ها و کاربردهای آنها در زمینه های مختلف را کشف کنید.

ربات‌های انسان‌نما ربات‌های پیشرفته‌ای هستند که به گونه‌ای طراحی شده‌اند که شبیه انسان به نظر برسند و عمل کنند. آنها اغلب مجهز به حسگرها و دوربین هایی هستند که به آنها اجازه می دهد چهره و احساسات انسان را تشخیص دهند، به دستورات صوتی پاسخ دهند و مکالمات را انجام دهند. ربات های انسان نما را می توان برای انجام طیف وسیعی از وظایف، مانند کمک به انسان در فعالیت های روزانه، کار در کارخانه های تولیدی، ارائه خدمات پزشکی و انجام عملیات جستجو و نجات در محیط های خطرناک، برنامه ریزی کرد.

در مقایسه با روبات‌های سنتی، ربات‌های انسان‌نما مزایای زیادی دارند. یکی از مزیت های اصلی آنها این است که به ما اجازه می دهند با مردم به روشی شهودی و طبیعی تر ارتباط برقرار کنیم. این آنها را برای مناطقی که تعامل انسانی ضروری است، مانند آموزش، مراقبت های بهداشتی و خدمات مشتری، ایده آل می کند.

مطالب مرتبط: ۱۰ فناوری جدید در علوم کامپیوتر که آینده را شکل خواهند داد

ربات های انسان نما پتانسیل زیادی دارند، اما هنوز در مراحل اولیه توسعه هستند و موانع زیادی برای غلبه بر آنها وجود دارد. یکی از بزرگترین مشکلات قیمت بالاست. این باعث می شود که برای بسیاری از مشاغل و افراد غیر قابل استفاده باشد. علاوه بر این، ایجاد ربات‌های انسان‌نما نیازمند قابلیت‌های مهندسی پیشرفته و تخصص در زمینه‌های مختلف مانند رباتیک، هوش مصنوعی و علم مواد است.

در اینجا تعدادی از پیشرفته ترین ربات های انسان نما در جهان است که باید درباره آنها بدانید.

نقشه اطلس

اطلس یک ربات انسان نمای ۱.۸ متری است که توسط Boston Dynamics ساخته شده است و برای کار در زمین های ناهموار طراحی شده است. می تواند از روی جاده های پر دست انداز راه برود و اجسام سنگین را بلند کند. ویژگی‌های پیشرفته آن به آن اجازه می‌دهد تا در زمین‌های سخت و زباله‌ها برای یافتن و نجات افراد حرکت کند.

روبات‌های اطلس برای استفاده در محیط‌های صنعتی بسیار مناسب هستند زیرا می‌توانند اجسام بزرگ را جابجا کنند و کارهایی را انجام دهند که برای انسان‌ها خطرآفرین است. شما می توانید خط مونتاژ، جوشکاری و رنگ آمیزی دقیق و دقیق انجام دهید.

آسیمو

Asimo که توسط هوندا ساخته شده است، یک ربات انسان نما است که برای انجام کارهایی مانند دویدن، راه رفتن و بالا رفتن از پله ها طراحی شده است. سنسورهای پیشرفته ای دارد که به آن اجازه می دهد در محیط های پیچیده حرکت کند.

Asimo به طور گسترده در تحقیقات، آموزش و مهندسی برای مطالعه فیزیولوژی انسان، رباتیک و تعامل انسان و ربات استفاده می شود. محققان درک بهتری از نحوه ایجاد ربات هایی دارند که به روش های شهودی و طبیعی تر با مردم تعامل دارند.

فلفل

Pepper که توسط SoftBank Robotics ساخته شده است، یک ربات انسان نمای اجتماعی است که برای تعامل با انسان طراحی شده است. دارای حسگرهای مختلفی است که به آن اجازه می دهد احساسات انسان را درک کند و مطابق با آن واکنش نشان دهد.

در تنظیمات خدمات مشتری مانند فروشگاه های خرده فروشی و هتل ها استفاده می شود. آنها می توانند در انجام وظایفی مانند ارائه اطلاعات محصول، خدمات رزرو و توصیه به مشتریان کمک کنند.

مرتبط: ۷ نمونه فناوری مدرن که به برق نیاز ندارند

صوفیه

سوفیا یک ربات انسان نما است که توسط Hanson Robotics برای تعامل با انسان ساخته شده است. مهارت‌های پیشرفته هوش مصنوعی به آن اجازه می‌دهد زبان عادی را بفهمد و به درستی پاسخ دهد.

سوفیا همچنین برای مقاصد سرگرمی مانند حضور در برنامه های تلویزیونی، مصاحبه و حتی سخنرانی در مقابل مخاطبان زیاد استفاده می شود.

توجه داشته باشید که

Nao یک ربات انسان نما است که برای اهداف تحقیقاتی و آموزشی طراحی شده و توسط SoftBank Robotics ساخته شده است. مجهز به حسگرها، می تواند حرکت کند و با محیط تعامل داشته باشد.

T-HR3

تویوتا T-HR3 یک ربات انسان نما است که برای کمک به مردم در انجام کارهایشان ساخته شده است. سنسور و تکنولوژی کنترل پیشرفته به شما اجازه می دهد تا به صورت طبیعی و روان حرکت کنید.

توله چشم

iCub که توسط موسسه فناوری ایتالیا ساخته شده است، یک ربات انسان نما است که برای یادگیری و رشد مانند یک کودک انسان طراحی شده است. مجهز به حسگرها و دوربین ها، می تواند با محیط تعامل داشته باشد و از تجربه درس بگیرد.

آیا می توان از بلاک چین برای رباتیک استفاده کرد؟

در سال‌های اخیر، رشته رباتیک پیشرفت‌های زیادی در زمینه سخت‌افزار و نرم‌افزار داشته است. علاقه به استفاده از فناوری بلاک چین در رباتیک در نتیجه سیستم‌های روباتیک پیچیده‌تر در حال افزایش است.

بلاک چین یک سیستم دفتر کل غیرمتمرکز، ایمن و منبع باز است که عمدتاً در بخش مالی برای تراکنش‌های ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود. با این حال، کاربردهای بالقوه بلاک چین بسیار فراتر از صنعت مالی است. فناوری بلاک چین کاربردهای زیادی در صنعت رباتیک دارد، از جمله مدیریت زنجیره تامین، مدیریت داده ها، بازارها و شبکه های ربات توزیع شده.

کسب و کارهای رباتیک می توانند از بلاک چین برای افزایش امنیت و شفافیت سیستم، کاهش هزینه ها و عملکرد موثرتر استفاده کنند. علاوه بر این، ادغام بلاک چین و ربات‌ها این پتانسیل را دارد که برنامه‌های کاربردی و مدل‌های اقتصادی بی‌سابقه جدیدی را باز کند. انتظار می رود با توسعه این رشته، فناوری بلاک چین به طور گسترده در صنعت رباتیک مورد استفاده قرار گیرد.

سازنده NFT: ایجاد هنر مولد “ارگانیک” از الگوریتم های ربات: امیلی زی

نویسنده: Alice Ivey

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا