اخبار ارز دیجیتال

مدیرعامل آی‌بی‌ام می‌گوید ۷۸۰۰ شغل آی‌بی‌ام می‌تواند ظرف چند سال با هوش مصنوعی جایگزین شود.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

آرویند کریشنا، مدیر عامل آی‌بی‌ام می‌گوید هوش مصنوعی در مدت پنج سال حدود ۳۰ درصد از موقعیت‌های غیرمشتری را پوشش خواهد داد.

شرکت ماشین‌های تجاری بین‌المللی (IBM) در عوض استخدام برای نقش‌های پشتیبان که می‌توانند توسط هوش مصنوعی (AI) خودکار شوند، را متوقف می‌کند.

مدیرعامل IBM، آرویند کریشنا، در مصاحبه ای با بلومبرگ در تاریخ ۱ مه گفت که بسیاری از موقعیت های “پشت کار”، مانند منابع انسانی و حسابداری، احتمالاً اولین موقعیت هایی هستند که توسط هوش مصنوعی خودکار می شوند.

رئیس آی‌بی‌ام افزود که می‌تواند «به راحتی» ببیند که ۳۰ درصد از این موقعیت‌ها با هوش مصنوعی در پنج سال جایگزین می‌شوند.

طبق گزارش LinkedIn، IBM 282000 کارمند در سراسر جهان و حدود ۲۶۰۰۰ کارمند غیرمشتری را به گفته بلومبرگ استخدام می کند. این بدان معناست که حدود ۷۸۰۰ شغل می تواند توسط هوش مصنوعی تصاحب شود.

به راحتی می‌توان دید که ۳۰ درصد از آن با هوش مصنوعی و اتوماسیون ظرف پنج سال جایگزین می‌شود.»

بر اساس گزارش‌های متعدد، اتوماسیون مبتنی بر هوش مصنوعی در حال حاضر بیش از یک میلیارد دلار در هزینه‌های تجاری و تعمیر و نگهداری صرفه‌جویی کرده است.

وظایفی که می توانند خودکار شوند شامل ارائه نامه های تأیید استخدام و جابجایی کارمندان بین بخش ها است.

با این حال، کریشنا معتقد است که نقش منابع انسانی در ارزیابی ترکیب نیروی کار، اندازه گیری بهره وری و انجام سایر وظایفی که از قضاوت انسان سود می برند بعید است در دهه آینده جایگزین شود. من اینجا هستم.

بسیاری از مفسران صنعت بر سر اینکه آیا هوش مصنوعی واقعاً می‌تواند مشاغل را در مقیاس از انسان‌ها دور کند یا خیر، بر سر دوراهی قرار دارند.

مربوط: ۵ شغل پردرآمد فناوری اطلاعات که نیازی به مدرک ندارند

یک نظرسنجی اخیر نشان داد که ۶۲ درصد از آمریکایی ها معتقدند که معرفی هوش مصنوعی به محیط کار در ۲۰ سال آینده “تأثیر قابل توجهی” بر کارگران خواهد داشت، به طوری که بسیاری از کارمندان من “احتیاط” و “نگران” هستم. آینده.

با این حال، کارمندانی که از فناوری آگاه تر هستند، احساس راحتی بیشتری در مورد آینده خود دارند.

سلمان ارشد، توسعه‌دهنده بلاک چین اخیراً به کوین تلگراف توضیح داد که هوش مصنوعی برای از بین بردن بازار توسعه‌دهندگان پدیدار نخواهد شد، بلکه تنها به عنوان ابزاری برای افزایش کارایی عمل می‌کند.

“شما می دانید که شرکت شما می خواهد چه کاری انجام دهد. وقتی به ChatGPT می گویید، دستورات شما می توانند به طور کامل به قراردادهای هوشمند، فرآیندهای حسابرسی، اسناد یا اوراق سفید ترجمه شوند.”

او افزود: “ابزارهای ChatGPT و AI یک نعمت هستند. آنها دشمنان ما نیستند و ما برای پایان دادن به حرفه یک توسعه دهنده اینجا نیستیم.”

یکی دیگر از توسعه دهندگان بلاک چین، سید غضنفر، به کوین تلگراف توضیح داد که ترکیب ورودی انسان و ChatGPT تطبیق پذیری بسیار بیشتری نسبت به انتقال کامل به اتوماسیون هوش مصنوعی ارائه می دهد.

از سوی دیگر، دومینیک شینر، مؤسس بنیاد آیوتا، معتقد است که هوش مصنوعی فرصت‌های شغلی را از انسان‌ها سلب می‌کند، در حالی که هوش مصنوعی و فرآیندهای روباتیک مشاغل جدیدی ایجاد می‌کنند.

افراد بیشتر و بیشتری مجبور خواهند شد به نقش‌های جدید و کاملاً متفاوت بروند.»

مجله: امیلی شی خالق NFT: ایجاد هنر مولد «ارگانیک» از الگوریتم های رباتیکنویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا