اخبار ارز دیجیتال

۵ آلتکوین که در صورت حفظ قیمت بیت کوین در ۱۹۰۰۰ دلار ممکن است برای یک رالی کوتاه مدت آماده شوند.

قیمت بیت کوین همچنان در محدوده محدود معامله می شود و باعث ایجاد شکست های بالقوه کوتاه مدت برای MATIC، HT، QNT و OKB می شود.

S&P 500 و Nasdaq Composite هفته گذشته به پایین‌ترین حد در سال گذشته سقوط کردند و هفته را به ترتیب با ۱.۵۵% و ۳.۱۱% زیان به پایان رساندند.

این سناریو در ۱۷ اکتبر، پس از شروع فصل درآمد و تغییر سیاست شدید توسط جرمی هانت، صدراعظم بریتانیا، به‌طور چشمگیری تغییر کرد. نزدیک به انحلال طرح های بازنشستگی GBP و بریتانیا.

در زمان نگارش این مقاله، داو ۱.۷۸ درصد افزایش داشت، در حالی که S&P 500 و نزدک به ترتیب ۲.۵۷ درصد و ۳.۲۶ درصد رشد کردند. در همین حال، بیت کوین (BTC)، بسیار بالاتر از پایین ترین سطح خود در سال گذشته است که نشان دهنده عملکرد بهتر کوتاه مدت است.

برخی از تحلیلگران پیش بینی می کنند که بیت کوین ممکن است به پایین ترین سطح خود نزدیک شود. معامله گر توییتر آلن گفت که شاخص تصادفی نمودار ماهانه بیت کوین به سطوحی مشابه با آنچه در بازارهای نزولی ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ مشاهده شد، رسیده است، که نشان دهنده یک فرورفتگی کلان احتمالی است.

به طور مشابه، فیلیپ سوئیفت، خالق LookIntoBitcoin، در مصاحبه ای با Cointelegraph گفت که بیت کوین ممکن است به یک چرخه بزرگ نزدیک شود. سوئیفت با استناد به شاخص‌های مختلف گفت که بیت‌کوین ممکن است دو تا سه ماه دیگر با درد مواجه شود، اما باید در سال ۲۰۲۳ عملکرد بهتری داشته باشد.

برخی از آلت کوین ها خریداران را جذب می کنند زیرا بیت کوین در ماه ژوئن پایین می آید. بیایید به پنج نمودار ارزهای دیجیتال که در کوتاه مدت جالب هستند نگاهی بیندازیم.

BTC/USDT

بیت کوین در ۱۴ اکتبر به بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱۹۶۸۹ دلار) رسید، اما قیمت بالا باعث فروش سنگین خرس ها شد. این قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۹۳۸۷ دلار) رساند.

نمودار روزانه BTC/USDT.منبع: Trading View

خریداران در تلاشند تا از حمایت اخیر در ۱۸۸۴۳ دلار دفاع کنند، اما ممکن است بهبود در متحرک نمایی ۲۰ روزه و خط روند نزولی با مقاومت روبرو شود. اگر قیمت از مقاومت سربار شکسته شود، شکست به زیر ۱۸۸۴۳ دلار محتمل تر است. سپس این جفت می تواند به منطقه حمایتی ۱۸۱۲۵ تا ۱۷۶۲۲ دلار سقوط کند.

برای جلوگیری از این فاجعه، گاوها باید قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند. اگر چنین شود، جفت BTC/USDT می تواند تا ۲۰۵۰۰ دلار افزایش یابد. شکست این مقاومت می تواند یک رالی امدادی را تا ۲۲۸۰۰ دلار آغاز کند.

نمودار ۴ ساعته BTC/USDT.منبع: Trading View

این جفت برای مدتی بین ۱۸۱۲۵ تا ۲۰۵۰۰ دلار گیر کرده است. اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین متحرک فشار دهند، این جفت می تواند تا ۲۰۰۰۰ دلار و سپس به ۲۰۵۰۰ دلار حرکت کند. خرس‌ها ممکن است در این سطح مقاومت قوی نشان دهند، اما اگر گاوها بر خرس‌ها غلبه کنند، بهبودی می‌تواند تسریع شود.

احتمال دیگر این است که قیمت از میانگین های متحرک پایین بیاید و به زیر سطح حمایت ۱۸۸۴۳ دلار برسد. فروش می تواند تشدید شود و این جفت می تواند تا سطح حمایت ۱۸۱۲۵ دلار سقوط کند. انتظار می رود گاوها به شدت از این سطح دفاع کنند.

Matic/USDT

چند ضلعی (MATIC) در چند روز گذشته تلاش کرده است از خط روند نزولی خارج شود. اگرچه خرس ها با موفقیت از مقاومت سربار دفاع کردند، اما نتوانستند قیمت را در ۱۳ اکتبر کاهش دهند.

نمودار روزانه MATIC/USDT.منبع: Trading View

اگر قیمت از خط روند نزولی خارج شود، روند کوتاه‌مدت می‌تواند به سمت گاوها منتهی شود. پس از آن، جفت MATIC/USDT می تواند تا ۰.۹۴ دلار افزایش یابد. این سطح می تواند دوباره به عنوان یک مانع قوی عمل کند، اما اگر گاوها بر آن غلبه کنند، جفت می تواند تا ۱.۰۵ دلار حرکت کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت دوباره از خط روند نزولی سقوط کند، گاوها می توانند تسلیم شوند و جفت به ۰.۶۹ دلار کاهش یابد. خرس ها باید قیمت را به زیر این سطح بشکنند تا اصلاحی قابل توجه به ۰.۶۲ دلار و سپس به ۰.۵۲ دلار آغاز شود.

نمودار ۴ ساعته MATIC/USDT.منبع: Trading View

خط روند نزولی شاهد یک نبرد سخت بین گاوها و خرس ها است. خرس‌ها بالا آمده‌اند، اما گاو نر تسلیم نمی‌شود. آنها به شدت تا ۰.۷۱ دلار خرید می کنند و سعی می کنند دوباره از خط روند نزولی خارج شوند.

۲۰-EMA مسطح شده است و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان می دهد تقاضا و عرضه در تعادل هستند. اگر گاوها قیمت را به بالای ۵۰-SMA برسانند، این جفت می تواند خط روند نزولی را به چالش بکشد.

از سوی دیگر، اگر قیمت به زیر ۰.۷۷ دلار کاهش یابد، خریداران ممکن است از موقعیت خود خارج شوند. پس از آن، جفت می تواند تا ۰.۷۱ دلار کاهش یابد.

HT/USDT

توکن Huobi (HT) یک رالی قوی را از ۴.۰۷ دلار در ۱۰ اکتبر آغاز کرد و در ۱۴ اکتبر به ۸.۲۰ دلار رسید که در عرض ۵ روز ۱۰۱٪ افزایش یافت. این نشان می دهد که گاو نر کنترل را در دست دارد.

نمودار روزانه HT/USDT.منبع: Trading View

افزایش شدید طی چند روز گذشته، RSI را به سمت منطقه ای با بیش خرید سوق داده است و ممکن است معامله گران کوتاه مدت را برای تضمین سود وسوسه کند. این می تواند یک اصلاح را آغاز کند و به سطح اصلاحی فیبوناچی ۳۸.۲% یعنی ۶.۶۱ دلار برسد.

اگر قیمت از این حمایت جهش کند، گاوها سعی خواهند کرد جفت HT/USDT را به بالای ۸.۲۰ دلار برسانند تا رالی را از سر بگیرند. در صورت موفقیت، جفت ارز ممکن است تا ۱۰ دلار افزایش یابد.

اگر این فرض به زیر ۶.۶۴ دلار برسد، جفت می تواند تا سطح ۵۰% اصلاحی ۶.۱۲ دلار و سپس به سطح ۶۱.۸% اصلاحی ۵.۶۳ دلار سقوط کند. افت عمیق تر می تواند شروع مرحله بعدی صعود را به تاخیر بیندازد.

نمودار ۴ ساعته HT/USDT.منبع: Trading View

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که قیمت از ۲۰-EMA بازگشته است، اما گاوها نتوانسته اند سطوح بالاتر را حفظ کنند. این نشان می‌دهد که معامله‌گران می‌توانند در رالی‌های جزئی سود کسب کنند.

۲۰-EMA مسطح شده است و RSI درست بالاتر از نقطه میانی است، که نشان می دهد حرکت صعودی ممکن است در حال کاهش باشد. اگر قیمت کمتر از ۲۰-EMA باشد، توقف بعدی می تواند ۵۰-SMA باشد.

گاوها باید قیمت را به بالای ۷.۶۵ دلار برسانند تا دوباره دست بالا را بدست آورند. سپس این جفت می‌تواند مقاومت سربار را در ۸.۲۰ دلار دوباره آزمایش کند. شکست در این سطح می تواند روند صعودی بعدی را آغاز کند.

مربوط: وزیر دارایی می‌گوید هند قصد دارد SOP کریپتو را در دوران ریاست جمهوری G20 توسعه دهد

QNT/USDT

Quants (QNT) به حرکت بالاتر از مقاومت سربار ۱۶۲ دلار ادامه می دهد که نشان دهنده تقاضای پایدار از سوی گاوها است.

نمودار روزانه QNT/USDT.منبع: Trading View

افزایش میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۴۹ دلار) به نفع خریداران است، در حالی که RSI در قلمروی که بیش از حد خرید شده است به اصلاح یا اصلاح جزئی احتمالی در کوتاه مدت اشاره دارد. انتظار می رود خریداران از سقوط به سطح شکست ۱۶۲ دلار دفاع کنند.

اگر قیمت از این سطح جهش کند، جفت QNT/USDT می‌تواند تا ۲۰۰ دلار پیش از تلاش برای رسیدن به هدف ۲۳۰ دلاری ما حرکت کند.

اگر قیمت کمتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه باشد، ممکن است این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل شود. سپس این جفت می تواند به SMA 50 روزه (۱۲۰ دلار) کاهش یابد.

نمودار ۴ ساعته QNT/USDT.منبع: Trading View

این جفت با مقاومت نزدیک به ۱۸۸ دلار مواجه است، اما میانگین های متحرک در حال افزایش و RSI در منطقه خرید بیش از حد به یک مسیر صعودی با حداقل مقاومت اشاره می کند. اگر خریداران قیمت را به بالای ۱۸۸ دلار برسانند، این جفت می تواند به ۲۰۴ دلار برسد.

برعکس، اگر قیمت به زیر ۲۰-EMA برسد، معامله‌گر ممکن است سود ببرد. این می تواند قیمت را به حمایت بحرانی ۱۶۲ دلار کاهش دهد. شکستن زیر این حمایت برای بسته شدن ممکن است نشان دهنده این باشد که این جفت ممکن است در آینده نزدیک به بالاترین سطح خود رسیده باشد.

OKB/USDT

OKB (OKB) در چند روز گذشته بالاتر از میانگین متحرک معامله شده است و RSI به محدوده مثبت جهش کرده است که نشان می دهد به نفع خریداران است.

نمودار روزانه OKB/USDT.منبع: Trading View

جفت OKB/USDT در مقاومت بالای ۱۷.۵۰ دلار با مقاومت سختی روبرو است، اما نکته مثبت کوچک این است که گاوها جای خود را به خرس ها نمی دهند. این نشان می دهد که گاوها انتظار دارند این جفت از مقاومت بالای سر شکسته شود. در این صورت، جفت می تواند تا ۲۰ دلار و سپس به ۲۳.۲۲ دلار حرکت کند.

اولین حمایت نزولی در ۱۶.۳۹ دلار است. اگر قیمت به زیر این سطح سقوط کند، جفت می تواند به میانگین متحرک و سپس به ۱۵ دلار کاهش یابد.

نمودار OKB/USDT 4 ساعته منبع: TradingView.

قیمت از مقاومت بالای ۱۷.۵۰ دلار کاهش یافته است، اما گاوها در تلاش هستند تا از ۲۰-EMA دفاع کنند. اگر قیمت به بالای ۱۷ دلار برسد، احتمالاً ۱۷.۵۰ دلار را مجدداً آزمایش خواهد کرد. خریداران باید این مانع را برطرف کنند تا سیگنال از سرگیری روند صعودی باشد.

اگر قیمت به زیر ۲۰-EMA سقوط کند، احتمالاً حرکت مثبت کاهش می یابد. پس از آن، جفت می تواند به ۵۰-SMA کاهش یابد. اگر این سطح نیز شکست بخورد، توقف بعدی می تواند ۱۵.۵۰ دلار باشد.

برعکس، اگر قیمت از ۵۰-SMA برگشت و از ۲۰-EMA بالا رفت، نشان دهنده انباشت در سطوح پایین تر است. پس از آن، گاوها ممکن است یک رالی دیگر تا ۱۷.۵۰ دلار انجام دهند.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا