اخبار ارز دیجیتال

مشکوک ۴ میلیون دلاری ‘Exit Scam’ با پرش کوکومو فایننس از رادار و سقوط توکن ها


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

اگرچه حضور و وب سایت کوکومو فایننس در رسانه های اجتماعی آفلاین است، اما قیمت توکن KOKO تنها در چند دقیقه بیش از ۹۵ درصد کاهش یافته است.

پروتکل وام‌دهی مبتنی بر خوش‌بینی Kokomo Finance مظنون به یک «کلاهبرداری خروج» ۴ میلیون دلاری است که در آن وجوه کاربران از طریق حفره‌های قرارداد هوشمند از پلتفرم برداشته شده است.

شرکت امنیت بلاک چین CertiK در تاریخ ۲۶ مارس به دنبال کنندگان خود در مورد “کلاهبرداری خروج” در توییتر هشدار داد. کارگردان، خاطرنشان می کند که ارزش توکن Kokomo Finance (KOKO) در عرض چند دقیقه ۹۵ درصد کاهش یافت.

CertiK همچنین اشاره کرد که Kokomo Finance تمام حساب های رسانه های اجتماعی را مدت کوتاهی پس از عقب افتادن ادعایی حذف کرد.

Kokomo Finance حساب توییتر خود را غیرفعال یا حذف کرده است. سس: توییتر

CertiK گفت که یک توسعه‌دهنده KOKO به کد قرارداد هوشمند cBTC توکن بیت‌کوین بسته‌شده حمله کرد، نرخ پاداش را تنظیم مجدد کرد و عملکرد وام‌گیری را به حالت تعلیق درآورد.

پس از آن، آدرسی که با «0x5a2d.» شروع می‌شود، یک قرارداد هوشمند جدید cBTC را با استفاده از بیش از ۷۰۰۰ بیت کوین Sonne Wrap (So-WBTC) تأیید کرد.

به گفته این شرکت امنیتی، مهاجمان سپس دستور دیگری را برای مبادله So-WBTC به آدرس 0x5a2d فراخوانی کردند که سودی معادل ۴ میلیون دلار به همراه داشت.

تغییر کد قرارداد هوشمند KOKO در ۲۶ مارس حدود ساعت ۹:۰۰ صبح (UTC) آغاز شد. منبع: اتراسکن خوش بینانه

یکی از سخنگویان CertiK به کوین تلگراف گفت که این بزرگترین “حادثه” در خوش بینی بود.

Kokomo Finance یک پروتکل وام دهی منبع باز و غیر محرمانه در Optimism است که به سرمایه گذاران اجازه می دهد wBTC، Ether (ETH)، Tether (USDT)، USD Coin (USDC) و DAI را معامله کنند.

Kokomo Finance از CoinGecko و دفیلاما مدت کوتاهی پس از خروج Kokomo Finance رسما پیگیری شد زنده درباره خوش بینی ۴ اسفند.

قیمت توکن Kokomo Finance، KOKO، در ساعت ۱۶:۱۰ به وقت UTC در ۲۶ مارس بیش از ۹۷ درصد کاهش یافت. منبع: مارمولک سکه ای

اسکرین شات اخیر نشان داد که بیش از ۲ میلیون دلار در Kokomo Finance قفل شده است که بیش از ۹۷٪ کاهش یافته است.

طبق داده های DefiLlama، بیش از ۷۲ درصد از کل ارزش قفل شده در پروتکل Kokomo Finance به شکل بیت کوین های بسته بندی شده تحویل داده شده است.

کوین تلگراف سعی کرد به تمام رسانه های اجتماعی و وب سایت های وبلاگ فهرست شده در صفحه Linktree Kokomo Finance دسترسی پیدا کند، اما همه این پیوندها منجر به نوعی صفحه خطا می شود که منجر به حذف صفحه می شود.

مربوط: ۲۱ میلیون دلار وجوه به سرقت رفته در ۷ هک پروتکل DeFi در ماه فوریه: DefiLlama

کوین تلگراف با حسابرسی قرارداد هوشمند Kokomo Finance مواجه شد که در اوایل مارس توسط 0xGuard بررسی و به اشتراک گذاشته شد.

بیشتر جنبه‌های ممیزی به تصویب رسید، اما یک “خطای چاپی” پیدا شد که نشان داد دارندگان توکن KOKO فقط می‌توانند یک بار از ۴۵ درصد حداکثر عرضه به هر آدرسی استفاده کنند.

کوکومو تمام جنبه های ممیزی قرارداد هوشمند را که توسط 0xGuard در ماه مارس بررسی شده بود، پاس نکرد. سس: Github

کوین تلگراف بلافاصله به درخواست نظر 0xGuard پاسخ نداد.

مجله: آیا پروژه های کریپتو باید با هکرها مذاکره کنند؟نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا