اخبار ارز دیجیتال

داده های Santiment می گوید بیش از 40 درصد از گره های PoS اتریوم توسط دو آدرس کنترل می شوند.

داده‌هایی که ساعاتی پس از ادغام منتشر شد، نگرانی‌هایی را در مورد تمرکز ادعایی PoS ایجاد کرد.

تجزیه و تحلیل از Santiment نشان می دهد 46.15 درصد از گره‌های PoS در اتریوم تنها با دو آدرس کنترل می‌شوند.

چند ساعت پس از ادغام، آدرس اول حدود 188 بلوک یا 28.97٪ از گره ها را تأیید کرد و آدرس دوم 16.18٪ یا 105 بلوک را تأیید کرد. این داده ها به موضوعی بحث برانگیز در توییتر تبدیل شد، زیرا کاربران درباره تأثیرات ادغام بر متمرکز شدن بزرگترین شبکه جهان بحث می کردند.

پیش از ادغام، پلتفرم تجزیه و تحلیل بلاک چین نانسن نشان می دهد که پنج نهاد 64 درصد از کل اتر سهام را در اختیار دارند که Coinbase، Kraken و Binance نزدیک به 30 درصد از ETH سهام را تشکیل می دهند. این گزارش همچنین نشان داد که اکثر 4653 گره فعال اتریوم در دست ارائه دهندگان خدمات وب متمرکز مانند خدمات وب آمازون (AWS) هستند.

رایان راسموسن توضیح می‌دهد: «از زمانی که ادغام با موفقیت به پایان رسید، اکثر بلوک‌ها (حدود 40٪+) توسط دو آدرس متعلق به Lido و Coinbase ساخته شده‌اند. ایده‌آل نیست: دو ارائه‌دهنده، به‌ویژه یک ارائه‌دهنده خدمات متمرکز (Coinbase)». ، تحلیلگر تحقیقات رمزنگاری در Bitwise. او اضافه کرد:

اعتقاد بر این است که PoS منجر به متمرکز شدن می شود، زیرا به نفع کسانی است که عرضه توکن زیادی دارند نسبت به کسانی که عرضه کمتری دارند. به عنوان مثال، مکانیسم اجماع جدید بلاک چین اتریوم برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها به جای استخراج‌کننده‌ها، به اعتبارسنجی‌ها متکی است. شرکت‌کنندگان برای اجرای اعتبارسنجی و دریافت جایزه باید 32 ETH شرط بندی کنند. این در زمان نگارش تقریباً معادل 48225 دلار است.

با این حال، طرفداران PoS استدلال می کنند که مکانیسم امن تر و سبزتر از PoW است. ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، پیش بینی می کند که مهاجرت نه تنها مصرف انرژی را تا حدود 95 درصد کاهش می دهد، بلکه به مقیاس شبکه نیز کمک می کند. در اواخر سال 2023 مستقر شد.نویسنده: Ana Paula Pereira

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا