🚨 اخبار ارز دیجیتال

۳ روش برای تجارت بیت کوین و آلت کوین در بازار خرس

همه در بازار گاو نر نابغه هستند، اما چگونه می توان در بازار نزولی معامله کرد؟

در حالی که بازار فعلی وحشتناک است و اوضاع احتمالا بدتر می شود، این بدان معنا نیست که سرمایه گذاران باید در حاشیه بنشینند. در واقع، تاریخ ثابت کرده است که یکی از بهترین زمان ها برای خرید بیت کوین (BTC) زمانی است که هیچ کس در مورد آن صحبت نمی کند.

زمستان کریپتو ۲۰۱۸-۲۰۲۰ را به خاطر دارید؟ تعداد کمی از مردم، از جمله رسانه های جریان اصلی، در مورد کریپتو به صورت مثبت یا منفی صحبت می کردند. این دوره ای از روندهای نزولی طولانی مدت و آپارتمان های طولانی بود که سرمایه گذاران محتاط برای روند صعودی بعدی ذخیره می کردند.

البته هیچ‌کس نمی‌دانست که این پیشرفت سهموی «چه زمانی» اتفاق می‌افتد، اما این مثال صرفاً برای نشان دادن این است که ارزهای دیجیتال می‌توانند در بازار خرچنگ حضور داشته باشند، هنوز استراتژی‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین وجود دارد.

بیایید به سه نگاه کنیم.

پس انداز بر اساس دلار به طور متوسط ​​هزینه

وقتی نوبت به سرمایه‌گذاری در دارایی‌های بلندمدت می‌رسد، به ناشناس بودن قیمت کمک می‌کند. یک سرمایه‌گذار نسبت به قیمت، به شناسایی و اضافه کردن چند دارایی مورد اعتماد خود که از نوسانات ارزشی مصون هستند، ادامه خواهد داد. اگر پروژه شما دارای اصول بنیادی خوب، موارد استفاده قوی و فعال و یک شبکه سالم است، استفاده از میانگین هزینه دلار (DCA) منطقی تر است.

به عنوان مثال، به این نمودار برای DCA.BTC نگاه کنید.

نتایج متوسط ​​هزینه هفتگی دلار برای بیت کوین. منبع: DCA.BTC

سرمایه‌گذاری که به‌مدت دو سال هر هفته ۵۰ دلار بیت‌کوین را به‌طور خودکار می‌خرد، امروز هم سودآور است، DCA نیاز به معامله، نگاه کردن به نمودارها و قرار گرفتن در معرض استرس عاطفی ناشی از معامله را از بین می‌برد.

روند را معامله کنید و از پایین ترین سطح برای مدت طولانی پیش بروید

جدای از میانگین هزینه دلاری پایدار و متوسط، سرمایه گذاران باید یک زرادخانه پودر خشک بسازند و فقط بنشینند و منتظر فرصت های خرید بین نسلی باشند. ورود به بازار زمانی که به میزان قابل توجهی بیش از حد فروش می رود و همه شاخص ها افراطی هستند معمولاً مکان خوبی برای باز کردن یک نقطه طولانی است، اما کمتر از ۲۰٪ پودر خشک.

وقتی شاخص‌های دارایی و قیمت بیش از دو انحراف استاندارد از هم فاصله دارند، وقت آن است که به اطراف نگاه کنیم. برخی از معامله‌گران به بازه‌های زمانی ۳ روزه یا ۱ هفته‌ای کوچک‌نمایی می‌کنند تا ببینند چه زمانی یک دارایی به سطوح پشتیبانی بازه زمانی بالاتر یا بالاترین سطح قبلی به عنوان سیگنال سرمایه‌گذاری اصلاح می‌شود.

نقشه حرارتی میانگین متحرک ۲۰۰ هفته ای بیت کوین. منبع: LookIntoBitcoin

برخی به دنبال قیمت هایی هستند تا میانگین های متحرک اصلی مانند ۱۱۸ DMA، ۲۰۰ WMA و ۲۰۰ DMA را به پشتیبانی بازگردانند. متعصبان زنجیره ای معمولاً از Puell Multiple، امتیاز MVRV، اندیکاتور بیت کوین پی، یا شاخص قیمت واقعی پیروی می کنند تا ببینند چه زمانی به پایین ترین حد چند ساله می رسند که نشانه ای از زمان خرید است.

در هر صورت، ورود به یک نقطه طولانی در طول فروش شدید معمولاً یک معامله نوسانی خوب یا حتی یک نقطه ورود برای یک موقعیت چند ساله است.

مربوط: جولای؟احتمالاً به زودی: چرا معامله گران بیت کوین باید با روندها دوست شوند؟

هیچ کاری نکنید تا زمانی که روند تغییر کند

داد و ستد در بازار نزولی دشوار است و حفظ سرمایه و سبد سهام در اولویت است. به همین دلیل، بهتر است برخی از سرمایه گذاران منتظر بمانند تا تغییر روند تایید شود. به قول معروف “ترند دوست شماست”. همه افراد نابغه و معامله گر خوبی در طول یک بازار صعودی هستند، بنابراین اگر شما بودید، منتظر بمانید تا روند صعودی بعدی رو به رو شود و یک نابغه خوش شانس باشید.

روند نزولی، ادغام و بازارهای نزولی به دلیل برش دادن معامله گران و کاهش اندازه پرتفوی بدنام هستند. بنابراین، تا زمانی که روش مثبت PNL و مهارت های کوتاهی برای معامله در طول یک روند نزولی نداشته باشید، عاقلانه نیست که برخلاف روند معامله کنید.

نکته کلیدی برای سرمایه گذاران کریپتو این است که در خلاء بمانند و بازار سهام را زیر نظر داشته باشند. معامله گران رمزارز تمایل دارند فقط بر روی بازار ارزهای دیجیتال تمرکز کنند، اما این یک اشتباه است. طی دو سال گذشته، بازار سهام ارتباط قوی با قیمت های BTC و اتر (ETH) نشان داده است. در مجموعه نمودار انتخابی خود، عاقلانه است که نمودارهای S&P 500، Dow Jones یا Nasdaq را در کنار نمودارهای روزانه BTC یا ETH نگه دارید.

ارتباط بیت کوین با بازار سهاممنبع: بلوک

در روند معکوس اخیر، اقدام قیمت بیت کوین یک قناری در معدن زغال سنگ بوده است و با افزایش قصد فدرال رزرو ایالات متحده (فدرال رزرو) برای افزایش نرخ بهره، شروع به صدای بلندتر و بلندتر کرده است. به راحتی می توان با حرکات جزئی که در نمودارهای قیمت ۴ ساعته و روزانه بیت کوین رخ می دهد گمراه شد و به راحتی به سمت برخی موقعیت های بزرگ بر اساس این باور که بیت کوین در آستانه بازگشت است فریب خورد. یک ماهیت وجود دارد.

با نگاهی به ساختار بازار و حرکات قیمت بزرگ‌ترین شاخص‌های سهام، بینش مهمی در مورد قدرت و مدت هر روند صعودی یا نزولی که ممکن است بیت‌کوین نشان دهد به دست می‌آوریم.

این خبرنامه توسط Big Smokey، نویسنده The Humble Pontificator Substack و نویسنده مقیم خبرنامه Cointelegraph نوشته شده است. هر جمعه، Big Smokey بینش‌های بازار، روش‌های روند، تجزیه و تحلیل و تحقیقات اولیه در مورد روندهای بالقوه در حال ظهور در بازار کریپتو را می‌نویسد.

سلب مسئولیت. Cointelegraph هیچ محتوای محصولی را در این صفحه تایید نمی کند. در حالی که هدف ما ارائه تمام اطلاعات مادی در دسترس است، خوانندگان باید قبل از هر اقدامی در ارتباط با شرکت تحقیق خود را انجام دهند و مسئولیت کامل تصمیمات خود را بپذیرند. همچنین نباید این مقاله را توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفت.

نویسنده: Cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا