اخبار ارز دیجیتال

۳ دلیل که توکن هاردفورک POW اتریوم شتاب نمی گیرد

عدم پشتیبانی Oracle، DAppها تا حد زیادی از ادغام حمایت می کنند، و این واقعیت که Ethereum Classic حداقل فعالیت توسعه دهندگان را دارد نشان می دهد که هارد فورک POW شکست خواهد خورد.

اتر (ETH) دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار و رهبر مطلق در برنامه های غیرمتمرکز مبتنی بر سپرده است. قربانیان موفقیت خود، این شبکه در نوامبر ۲۰۲۱ افزایش کارمزد را تجربه کرد، زمانی که میانگین هزینه تراکنش از ۵۰ دلار فراتر رفت.

دقیقاً به همین دلیل است که Merge گام مهمی به سوی اجرای یک راه حل مقیاس پذیری کاملاً کاربردی است. تأیید حرکت به سوی اجماع اثبات سهام (PoS) محرک اصلی رالی به سوی ۲۰۰۰ دلار در ۱۵ آگوست بود.

سرمایه‌گذاران تا حدی از برنامه کوتاه‌تر انتشار و تغییر احتمالی به سناریوی کاهش تورم هیجان‌زده بودند، اما انتظارات مربوط به فورک‌های آینده نیز وجود دارد. دارندگان اتر ممکن است جایزه دریافت کنند، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که کشش یا نقدینگی کافی پیدا کنند.

از یک طرف، حتی وسوسه توکن های غیرقابل تعویض (NFT) برای پول و پاداش رایگان وجود دارد، زیرا زنجیره فورک شده در همان حالت شبکه اصلی اتریوم شروع می شود. یعنی هر آدرس از نظر توکن ها دقیقاً دارای محتوای یکسانی است. تاریخچه تجارت.

از سوی دیگر، پس از اینکه اتر یک اصلاح دردناک ۲۹ درصدی را انجام داد، پس از اینکه مقاومت ۲۰۰۰ دلاری سخت‌تر از حد انتظار بود، ناامید شد. وقتی متوجه شدیم که بسیار پایین‌تر است، انتظار متعصبانه پول رایگان ممکن است از بین رفته باشد و واقعیت شکل بگیرد.

در حال حاضر، ETHPoW می تواند زنجیره جدیدی باشد که توسط استخراج کنندگان اثبات کار (PoW) پشتیبانی می شود. برخی از صرافی ها معاملات آتی ETHW، دارایی بومی زنجیره های فورک را راه اندازی کرده اند. معاملات Poloniex و Gate.io در حال حاضر کمتر از ۵۵ دلار است، بنابراین به نظر می رسد بازار نظری دارد.

بدون پشتوانه استیبل کوین فورک شده و پشتیبانی اوراکل

دو استیبل کوین اصلی، USD Coin (USDC) و Tether (USDT) رسماً قصد خود را برای پشتیبانی انحصاری از زنجیره ادغام تحت حمایت بنیاد اتریوم تایید کردند. کوین تلگراف قبلا گزارش داده بود که با توجه به تسلط این دو استیبل کوین، حمایت ناشر «باید به انتقال آرام به اتریوم منجر شود».

در همین حال، تیم اصلی Ethereum PoW (ETHW) گفت که به طور موقت توکن‌ها را در استخرهای نقدینگی خاصی از برنامه‌های DeFi مسدود می‌کند تا از دارایی‌های کاربر پس از هارد فورک محافظت کند.

ایده مسدود کردن دارایی های کاربر بدون رضایت برای بسیاری کارساز نبود. برخی از کاربران حساب توییتر پشت EthereumPoW را کلاهبرداری نامیده اند زیرا جامعه به چنین تغییراتی رای نداده است.

DApp ها بیش از تسهیل تراکنش ها انجام می دهند، زیرا در هنگام تعامل با داده های خارجی به محاسبات خارج از زنجیره نیاز دارند. اینجاست که فناوری اوراکل بلاک چین وارد عمل می شود.

Chainlink با پیوند دادن آنها با داده ها، رویدادها و تراکنش های دنیای واقعی، قراردادهای هوشمند را تقویت می کند. در اعلامیه رسمی خود در ۸ آگوست، این پروتکل فاش کرد که خدمات آن بر روی بلاک چین PoS اتریوم که توسط بنیاد اتریوم پشتیبانی می‌شود، باقی خواهند ماند.

مربوط: یکی از بنیانگذاران MakerDAO توصیه می‌کند DAI-USD را برای محدود کردن سطح حمله حذف کنید

برنامه‌های کاربردی اصلی، کاربران را تشویق می‌کنند تا توکن‌های دوشاخه‌شده را دور بریزند

در ۱۶ آگوست، از دارندگان Aave (AAVE) خواسته شد تا در رای گیری برای “تعهد” به اجماع PoS اتریوم شرکت کنند، و به آنها این قدرت را می دهد که استقرار Aave را در فورک های جایگزین اتریوم متوقف کنند.

علیرغم اینکه Aave در ابتدا فقط به عنوان یک برنامه اتریوم طراحی شده بود، سال‌هاست که Aave به صورت زنجیره‌ای متصل شده است و اکنون نسخه‌های رسمی آن بر روی Avalanche، Arbitrum، Optimism، Polygon، Fantom و Harmony اجرا می‌شود.

سرمایه گذاران شروع به درک این موضوع کرده اند که DApp ها و استیبل کوین ها از زنجیره های فورک شده پشتیبانی نمی کنند. به عبارت دیگر، توکن‌های «رایگان» و NFT کمتر توسط بازار و برنامه‌های اصلی DeFi پذیرفته می‌شوند. صرف نظر از ارزش توکن ETHPoW، کاربرد شبکه PoS که توسط بنیاد اتریوم پشتیبانی می‌شود بسیار بیشتر از زنجیره‌های رقیب است.

اتریوم کلاسیک شتابی به دست نیاورد

اتریوم کلاسیک (ETC) یک مثال موجود است که از این تز حمایت می کند که زنجیره های رقیب قیمت اتر (ETH) را تضعیف نمی کنند. اولین هارد فورک برای خنثی کردن اکسپلویت ۶۰ میلیون دلاری پس از تغییر اجماع در سال ۲۰۱۶ در نظر گرفته شد. این زنجیره رقیب Proof of Work (PoW) از DApps با وجود ارزش بازار ۴.۵ میلیارد دلاری خود مورد توجه قرار نگرفته است.

داده های فعلی نشان می دهد که معامله گران اتر باید فورک آینده را نادیده بگیرند و بر روی نقشه راه به سمت مقیاس پذیری تمرکز کنند و اینکه آیا کل ارزش قفل شده به شبکه اجازه می دهد موقعیت رهبری خود را حفظ کند یا خیر.

دیدگاه ها و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً است نویسنده آنها لزوماً نظرات Cointelegraph را منعکس نمی کنند. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا