اخبار ارز دیجیتال

3 دلیل برای افزایش 30 درصدی قیمت SOL در 2 هفته — آیا روند صعودی سولانا ادامه خواهد داشت؟

ترکیبی از عوامل بنیادی جامد و کاتالیزورهای فنی به قیمت SOL کمک کرده است تا به بالاترین سطح خود در سه هفته گذشته برسد.

سولانا (SOL) در 13 سپتامبر افزایش یافت که منعکس کننده روند صعودی مشابه در بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال، به رهبری بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) بود.

در نمودار روزانه، قیمت SOL بیش از 4 درصد افزایش یافت و به 39 دلار رسید که بالاترین سطح در سه هفته اخیر است. رالی روزانه توکن به عنوان ادامه روند صعودی عمومی بود که شاهد افزایش 30 درصدی قیمت در تنها دو هفته بود.

نمودار روزانه SOL/USD.منبع: Trading View

در مقایسه با سولانا، بیت کوین و اتر عملکرد ضعیفی داشتند و سودهای 16 و 22 درصدی را در مدت مشابه تضمین کردند. بیایید نگاهی به ترکیبی از اصول و نکات فنی بیندازیم که ممکن است باعث رشد SOL شده باشد.

ادغام هلیوم و سولانا

در 30 آگوست، توسعه‌دهندگان اصلی شبکه هلیوم، که پوشش شبکه بی‌سیم 5G غیرمتمرکز را با اجازه دادن به کاربران برای تبدیل شدن به هات اسپات فراهم می‌کند، یک پیشنهاد حکومتی برای مهاجرت از زنجیره بومی به بلاک چین سولانا صادر کردند.

یکی از توسعه دهندگان هلیوم گفت که اگرچه Solana ایده آل است، اما “نیاز به بهبود کارایی عملیاتی و مقیاس پذیری دارد.”

SOL یک نشانه پرداخت و پرداخت تراکنش در اکوسیستم سولانا است.

نمودار هفتگی SOL/USD.منبع: Trading View

رونق NFT

آخرین دوره خرید در بازار سولانا نیز همزمان با افزایش شاخص توکن غیر قابل تعویض (NFT) است.

بر اساس داده‌های ردیابی شده توسط نانسن، به‌ویژه، حجم بازارهای NFT مانند OpenSea، Metaplex و Magic Eden در هفته منتهی به 11 سپتامبر به نزدیک به 1.2 میلیون SOL (تقریباً 42.8 میلیون دلار) رسید. در کنار این، تعداد تراکنش‌های NFT افزایش یافت و به رکورد بالای 1 میلیون در مدت مشابه رسید.

افزایش فعالیت سولانا نشان دهنده یک پوشش نقره ای منحصر به فرد در بخش NFT است، جایی که تقاضا در ماه های اخیر کند بوده است. به عنوان مثال، حجم معاملات OpenSea، بازار پیشرو NFT، به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

در میان تمام مجموعه‌های Solana NFT، مجموعه تازه راه‌اندازی شده «y00ts mint t00b» اخیراً بیشترین حجم معاملات را با HyperSpace به طور میانگین حدود 18.45 میلیون دلار در روز به دست آورده است.

جهش فنی SOL

از نقطه نظر فنی، افزایش 30 درصدی SOL پس از آزمایش سطوح پشتیبانی قابل توجه تاریخی آغاز شد.

SOL/USD از 23 مه در محدوده ای که توسط دو خط روند مسطح و موازی تعریف شده است اصلاح شده است. پس از سقوط به سمت خط روند پایین (حمایت)، معمولاً بین 58٪ تا 60٪ به سمت خط روند بالایی (مقاومت) باز می گردد.

مرتبط: یکی از بنیانگذاران می گوید که قطع شدن شبکه یک “لعنت” برای سولانا بود

به طور مشابه، عقب نشینی از خط روند بالا باعث شده است که قیمت SOL به سمت خط روند پایین سقوط کند، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

نمودار هفتگی SOL/USD.منبع: Trading View

در بحبوحه صعود SOL، به نظر می رسد مسیر کمترین مقاومت به سمت خط روند بالایی نزدیک به 47.50 دلار است که حدود 38 درصد از سطوح قیمت فعلی افزایش یافته است.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.نویسنده: Yashu Gola

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا