اخبار ارز دیجیتال

3 معیار کلیدی Solana دقیقاً دلیل کاهش قیمت SOL را توضیح می دهد

قیمت SOL از ماه اوت تا کنون 29 درصد کاهش یافته است و سه شاخص کلیدی نشان می دهد که گاوها عجله ای برای بازگشت ندارند.

80 روز گذشته تا حدودی برای ارزهای دیجیتال نزولی بوده است زیرا ارزش بازار آلتکوین 16 درصد کاهش یافته است. نزولی را می توان تا حدی با انقباض کمی توسط فدرال رزرو ایالات متحده، افزایش نرخ بهره و توقف خرید دارایی توضیح داد. این سیاست در حالی که هدف آن مهار فشارهای تورمی است، هزینه های استقراض را برای مصرف کنندگان و مشاغل افزایش می دهد.

افت سولانا (SOL) حتی شدیدتر بوده است و آلتکوین ها از اوت با 29 درصد اصلاح مواجه شده اند. شبکه‌های قرارداد هوشمند بر قیمت‌ها و سرعت پایین تمرکز می‌کنند، اما قطعی‌های مکرر مشکلات تمرکز را برجسته می‌کنند.

قیمت Solana/USD (آبی) در مقابل ارزش بازار آلتکوین (نارنجی).منبع: Trading View

آخرین شکست پس از آن رخ داد که یک اعتبارسنجی با پیکربندی نادرست تراکنش های بلاک چین را در 30 سپتامبر متوقف کرد. شبکه به دلیل موارد تکراری گره از هم جدا شد زیرا بقیه گره‌ها نتوانستند روی نسخه زنجیره درست به توافق برسند.

اخیرا، آناتولی یاکوونکو، یکی از بنیانگذاران Solana، روی Firedancer، یک راه حل مقیاس پذیر که توسط Jump Crypto با مشارکت بنیاد Solana توسعه یافته است، شرط بندی کرده است. این مکانیسم که رفع طولانی‌مدت مشکلات قطع شبکه نامیده می‌شود، باید برای آزمایش در ماه‌های آینده آماده شود.

در 11 اکتبر، صرافی مالی غیرمتمرکز Mango Markets مستقر در سولانا مورد سوء استفاده بیش از 115 میلیون دلار قرار گرفت. مهاجمان ارزش وثیقه نمادین بومی MNGO را دستکاری کردند تا «وام هنگفت» را از خزانه داری Mango بگیرند.

TVL سولانا و تعداد آدرس‌های فعال حذف شد

معیارهای کلیدی برنامه توزیع شده Solana در اوایل نوامبر شروع به نشان دادن ضعف کرد. مجموع ارزش قفل شده شبکه (TVL) که میزان واریز شده به قراردادهای هوشمند را اندازه گیری می کند، به 30.4 میلیون SOL رسید که پایین ترین سطح از سپتامبر 2021 است.

قفل ارزش کل شبکه سولانا، SOL.منبع: دفیلاما

عوامل دیگری نیز بر ارزش سولانا و کاهش TVL تأثیر می گذارد. برای مشاهده اینکه آیا استفاده از DApp به طور موثر کاهش یافته است، سرمایه گذاران باید تعداد آدرس های فعال در اکوسیستم را نیز تجزیه و تحلیل کنند.

30 روز داده های زنجیره ای برای Solana DApps. منبع: DappRadar

طبق داده‌های DappRadar در 19 اکتبر، 13 مورد از 20 DApp برتر شاهد کاهش تعداد آدرس‌های شبکه Solana در تعامل با برنامه‌های غیرمتمرکز بوده‌اند. کاهش نرخ بهره در بازار آتی SOL نیز منعکس شد.

مرتبط: مهاجمان بازار مولا بیشتر 9 میلیون دلار غارت شده را در جایزه 500000 دلاری بازگرداندند.

قراردادهای ماه ثابت معمولاً با حق بیمه اندکی نسبت به بازار نقدی معامله می‌شوند، زیرا سرمایه‌گذاران پول بیشتری برای توقف تسویه مطالبه می‌کنند. هر زمان که این اندیکاتور ضعیف شود یا منفی شود، این یک پرچم قرمز نزولی هشداردهنده است که وضعیتی را نشان می دهد که به عنوان عقب ماندگی شناخته می شود.

سولانا بر اساس نرخ سالانه آتی 3 ماهه. سس: Laevitas.ch

نمودار بالا معاملات آتی سولانا را با 7 درصد تخفیف نسبت به قیمت لحظه ای فعلی نشان می دهد. این داده ها نگران کننده است زیرا نشان دهنده عدم علاقه خریداران اهرمی است.

تا زمانی که این اندیکاتورها معکوس نشوند، SOL کم خواهد ماند

در حالی که مشخص کردن دلیل دقیق کاهش قیمت سولانا دشوار است، اما واضح است که مسائل تمرکز، کاهش استفاده شبکه از DApps و علاقه کمتر معامله‌گران مشتقات قطعاً نقش داشته است.

اگر احساسات معکوس شود، سپرده‌ها باید وارد شوند و TVL سولانا و تعداد آدرس‌های فعال را افزایش دهند. بنابراین داده‌های بالا نشان می‌دهد که مالکان Solana نباید انتظار داشته باشند که قیمت به این زودی‌ها افزایش یابد، زیرا شاخص‌های سلامت شبکه تحت فشار هستند.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.

نویسنده: Marcel Pechman

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا