اخبار ارز دیجیتال

سه معیار دقیق تاریخی روی زنجیره بیت کوین که در زیر چشمک می زنند

شاخص‌های کلیدی بیت‌کوین که بازار و ارزش منصفانه را دنبال می‌کنند، و همچنین اعتماد بلندمدت دارندگان، نشان‌دهنده شکل‌گیری پایین بازار است.

بیت کوین (BTC) و سایر دارایی های پرخطر در ۲۱ اکتبر سقوط کردند زیرا معامله گران شاخص های کلان را بررسی کردند که نشان می داد فدرال رزرو (فدرال رزرو) به افزایش نرخ بهره ادامه خواهد داد. با این وجود، جفت BTC/USD در محدوده قیمتی ۱۸۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار باقی می‌ماند که نشان‌دهنده تعارض شدید در بازار است.

قیمت بیت کوین از ژوئن بالای ۱۸۰۰۰ دلار باقی مانده است

قابل ذکر است که قیمت بیت کوین از زمان آزمایش سطوح پشتیبانی در ژوئن ۲۰۲۲ به زیر ۱۸۰۰۰ دلار شکست خورده است. تقریبا یک سال پیش با ۶۹۰۰۰ دلار تاسیس شد.

نمودار روزانه BTC/USD.منبع: Trading View

در بازار نزولی سال ۲۰۱۸، بیت کوین تا ۸۴ درصد از اوج به پایین سقوط کرد و ۳۶۴ روز دوام آورد، در حالی که چرخه سال ۲۰۱۴ بیشتر طول کشید و پس از ۴۰۷ روز به پایان رسید.

“هر دو فرورفتگی با نوسان غیرمعمول کم همراه شدند.”

کاهش تاریخی بیت کوینمنبع: تحقیقات باطنی

به‌علاوه، افزایش شاخص بیت‌کوین در زنجیره‌ای که به‌طور گسترده مشاهده می‌شود، نشان‌دهنده بازگشت احتمالی صعودی در آینده است. بیایید نگاهی به برخی از مهم ترین شاخص های تاریخی بیندازیم.

امتیاز بیت کوین MVRV-Z

امتیاز MVRV-Z وضعیت خرید و فروش بیش از حد بیت کوین را بر اساس بازار و ارزش منصفانه ارزیابی می کند.

از لحاظ تاریخی، زمانی که ارزش بازار بیت کوین از ارزش منصفانه آن بیشتر شود، بالای بازار (منطقه قرمز) مشخص می شود. برعکس، زمانی که ارزش بازار کمتر از ارزش منصفانه باشد، نشان دهنده پایین بودن بازار (منطقه سبز) است.

بیت کوین MVRV Z-score.منبع: Glassnode

امتیاز MVRV-Z از اواخر ژوئن در منطقه سبز قرار داشته است، که نشان می دهد بیت کوین در حال سقوط است.

ریسک ذخیره

ریسک ذخیره بیت کوین، اعتماد دارندگان بلندمدت توکن را به قیمت فعلی اندازه گیری می کند. از لحاظ تاریخی، ریسک ذخیره بالا (منطقه قرمز) با اوج های بازار همزمان شده است که نشان دهنده کاهش اعتماد سرمایه گذاری در قیمت های بی سابقه بیت کوین است.

برعکس، اطمینان بالا و قیمت پایین بیت کوین به معنای ریسک ذخیره کم (منطقه سبز) یا ریسک/پاداش بالا برای سرمایه گذاری است.

ریسک و قیمت ذخیره بیت کوینمنبع: Glassnode

ریسک ذخایر بیت کوین در اواخر ژوئن به منطقه سبز سقوط کرد، که نشان می دهد بیت کوین دیر یا زود می تواند یک بازگشت صعودی قوی را تجربه کند.

بیت کوین Puer Multiple

Puell Multiple نسبت انتشار روزانه بیت کوین (به دلار آمریکا) به میانگین متحرک ۳۶۵ روزه انتشار روزانه را منعکس می کند.

مرتبط: بازار خرس بیت کوین تا ۲ تا ۳ ماه دوام می آورد – مصاحبه با فیلیپ سویفت، تحلیلگر BTC

داده‌های تاریخی نشان می‌دهد که بازار بیت‌کوین زمانی به پایین‌ترین حد خود رسید که مضرب puer به منطقه سبز که در محدوده ۰.۳ تا ۰.۵ تعریف شده بود، سقوط کرد. برعکس، زمانی که این نسبت از منطقه قرمز ۴-۸ عبور کند، بازار به اوج می رسد.

بیت کوین Puer چند برابر در مقابل قیمت.منبع: Glassnode

از اکتبر، مضربی puer بیت کوین در داخل منطقه سبز قرار دارد که نشان می دهد ممکن است قیمت افزایش یابد.

همانطور که توسط کوین تلگراف گزارش شده است، موجودی بیت کوین در صرافی‌های ارزهای دیجیتال نیز با سریع‌ترین سرعت از ژوئن به پایین‌ترین حد خود در چند سال اخیر کاهش می‌یابد که نشان می‌دهد سطح قیمت‌های فعلی در حال تبدیل شدن به یک حوزه کلیدی انباشت است.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.

نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا