🚨 اخبار ارز دیجیتال

۳ معیار قیمت بیت کوین، افزایش ۱۰ درصدی امروز را نشان می دهد چرخه نهایی پایین

آیا بیت کوین بالاخره پایین آمده است؟ داده ها نشان می دهد که خرس ها در حال از دست دادن قدرت خود در بازار هستند.

همبستگی بین بیت کوین (BTC) و بازار سهام از اواسط ماه مارس به طور غیرعادی بالا بوده است، که نشان می دهد این دو طبقه دارایی تقریباً در یک جهت حرکت می کنند. این داده ها ممکن است توضیح دهند که چرا افزایش ۱۰ درصدی بالای ۲۱۰۰۰ دلار توسط اکثر معامله گران نادیده گرفته می شود. به خصوص با توجه به اینکه معاملات آتی S&P 500 طی دو روز ۴ درصد افزایش یافته است. با این حال، فعالیت های معاملاتی بیت کوین و بازارهای مشتقات به شدت از افزایش اخیر آن حمایت کرده اند.

جالب اینجاست که رشد فعلی بیت کوین یک روز پس از انتشار گزارشی از دفتر سیاست علم و فناوری کاخ سفید در مورد استفاده از انرژی مربوط به دارایی های دیجیتال منتشر شد. این مطالعه تقویت استانداردهای قابلیت اطمینان و کارایی انرژی را توصیه می‌کند و همچنین پیشنهاد می‌کند که آژانس‌های فدرال کمک‌های فنی ارائه کرده و روند همکاری با صنعت را آغاز کنند.

بیت کوین/دلار آمریکا (نارنجی، سمت چپ) در مقابل معاملات آتی S&P 500 (آبی).منبع: Trading View

توجه داشته باشید که قله ها و دره های هر دو نمودار با هم مطابقت دارند. با این حال، با تغییر ادراکات سرمایه گذار و ارزیابی ریسک در طول زمان، همبستگی ها تغییر می کند. برای مثال، بین مه ۲۰۲۱ و ژوئیه ۲۰۲۱، این همبستگی در بیشتر دوره معکوس شد. به طور کلی، در حالی که بازار ارزهای دیجیتال سقوط کرد، بازار سهام یک رشد ثابت را ثبت کرد.

مهمتر از آن، نمودار بالا شکاف بزرگی را بین بیت کوین و بازار سهام نشان می دهد، زیرا ارزش سهام از اواسط ژوئیه تا اواسط آگوست خوب است، اما به دلیل تفاوت در نوسان امکان پذیر نیست. با این حال، منطقی است که نتیجه بگیریم که از نظر تاریخی، این شکاف ها تمایل به بسته شدن داشته اند.

معاملات آتی S&P 500 تا ۶ سپتامبر ۲۰۲۲ ۱۸ درصد کاهش یافت، در حالی که بیت کوین در مدت مشابه ۶۰.۵ درصد سقوط کرد. بنابراین منطقی است که فرض کنیم اگر اشتهای سرمایه گذاران برای دارایی های پرخطر بهبود یابد، دارایی های نوسان در طول صعود عملکرد بهتری خواهند داشت.

هیچ راهی برای پیش‌بینی نتیجه وجود ندارد، زیرا عوامل دیگری در بازی وجود دارند، اما بهبود اشتهای سرمایه‌گذاران برای ریسک، عملکرد بهتر بیت‌کوین از بازار سهام را توجیه می‌کند و شکاف عملکرد را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.

معامله گران حرفه ای انتظار بازگشت بیت کوین را نداشتند

معامله گران نزولی با قراردادهای آتی به ارزش ۱۲۰ میلیون دلار منحل شدند که بالاترین میزان از ۱۳ ژوئن است. معمولاً با توجه به اینکه بیت کوین در دو هفته منتهی به ۷ سپتامبر ۱۳ درصد سقوط کرد. و در حالی که این نتیجه انتظار نمی رود، فروشندگان کوتاه مدت (خرس ها) شگفت زده شدند. در حالی که موتور تسویه صرافی برای خرید این سفارش‌ها تلاش می‌کرد.

با این حال، شواهد حکایتی دیگری در داده های تسویه ارائه شده توسط مبادلات مشتقات پنهان است.

داده های تسویه ۲۴ ساعته معاملات آتی بیت کوین.منبع: Coinglass

توجه داشته باشید که صرافی های خرده فروشی (Binance و Bybit) تنها ۱۷.۴ درصد از کل سفارش هایی را تشکیل می دهند که به اجبار بسته شده اند. در همین حال، مجموع سهم بازار معاملات آتی بیت‌کوین ۳۰.۶ درصد است که داده‌ها روی نهنگ‌های OKX و FTX سنگینی می‌کنند.

آمار جالب دیگری که پمپ ۱۰ درصدی امروز را برجسته می کند، تسلط بیت کوین است. سهم بازار را در برابر سایر ارزهای دیجیتال اندازه گیری می کند.

تسلط بیت کوینمنبع: Trading View

توجه داشته باشید که چگونه این متریک از ۳۹٪ به ۴۰.۵٪ رسیده است. این چیزی است که ما از ۱۱ می، زمانی که فلش بیت کوین به زیر ۲۶۰۰۰ دلار سقوط کرد، ندیده بودیم. بازار نزولی ۳۱ روز دیگر طول کشید تا حمایت ۲۸۵۰۰ دلاری در ۱۲ ژوئن شکسته شود.

ترس از بازار آپشن ها رفته است

انحراف دلتا ۲۵ درصد، شاخص ترس و طمع پیشرو برای گزینه های بیت کوین، به اندازه کافی برای ورود به سطح خنثی بهبود یافته است.

بیت کوین ۶۰ روز گزینه ۲۵% دلتا انحراف: منبع: Laevitas.ch

اگر سرمایه‌گذاران گزینه‌ها از سقوط قیمت بترسند، شاخص انحراف بالای ۱۲ درصد خواهد بود، اما هیجان سرمایه‌گذار تمایل دارد که منعکس کننده انحراف منفی ۱۲ درصدی باشد. پس از رسیدن به ۱۸ درصد در ۷ سپتامبر، این شاخص اکنون به ۱۲ درصد رسیده است، درست در لبه بازار خنثی. بنابراین، رشد بیت کوین در ۹ سپتامبر نشان می دهد که سرمایه گذاران حرفه ای دیگر حق بیمه بیش از حد برای گزینه های فروش محافظ درخواست نمی کنند.

این سه معیار افزایش ۱۰ درصدی اخیر بیت کوین را توجیه می کند. انحلال ۱۲۰ میلیون دلاری اهرم‌های کوتاه (خرس) روی صرافی‌های مشتقه‌ای متمرکز بود که کمتر «خرده‌محور» بودند، با غلبه بیت‌کوین ۱.۵ درصد افزایش یافت و معامله‌گران گزینه‌ها با ریسک‌های صعودی مشابهی مواجه شدند. همه این‌ها نشان می‌دهد که ممکن است بیت‌کوین در نهایت به آن رسیده باشد. ته پیدا کرد

دیدگاه ها و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً است نویسنده لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.نویسنده: Marcel Pechman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا