اخبار ارز دیجیتال

دومین ورشکستگی بزرگ بانک در ایالات متحده – 5 نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

سقوط اولین بانک ریپابلیک شروعی متزلزل برای یک هفته شلوغ اقتصادی کلان است، اما بیت کوین در حال حاضر با فشار نزولی مواجه است.

بیت کوین (BTC) هفته جدیدی را با هضم اخبار مهم اقتصاد کلان آغاز می کند زیرا ایالات متحده شاهد دومین ورشکستگی بزرگ بانک در تاریخ است.

پس از یک تعطیلات آخر هفته، BTC/USD قبلاً به کندل های هفتگی و ماهانه جدید منتقل شده و شروع به سقوط کرده است.

پس از شکستن قیمت بیت کوین به زیر 29000 دلار، قیمت بیت کوین تحت فشار بالقوه بیشتری قرار می گیرد زیرا بانک First Republic تحت کنترل عمومی قرار می گیرد و توسط JPMorgan Chase تحت کنترل قرار می گیرد.

این حرکت در جریان معاملات آسیایی اعلام شد، اما پیش از یک هفته سنگین است که در آن فدرال رزرو تغییر بعدی نرخ را قبل از افتتاح وال استریت فاش می کند.

واضح است که شگفتی‌ها می‌توانند در بازار کریپتو ادامه داشته باشند، زیرا چیزهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد.

کوین تلگراف این خطرات و موارد دیگر را در مرور هفتگی خود از محرک های قیمت ارزهای دیجیتال، به ویژه بیت کوین، بررسی می کند.

نوسانات قیمت بیت کوین واژگون شد بسته شدن یک ماهه

نوسانات فلش کلاسیک پس از پایان ماه آوریل، به دنبال روند بیت کوین به کندل های هفتگی و ماهانه جدید رسید.

نمودار کندل استیک ۱ ساعته بیت کوین/دلار آمریکا (Bitstamp).منبع: Trading View

پس از بسته شدن ماه در 29300 دلار، BTC/USD به شدت کاهش یافت زیرا نقدینگی پیشنهادی از دفتر سفارش Binance خارج شد.

این منبع نظارتی Material Indicators مسئول ارائه پایین‌ترین قیمت محلی یک شبه 28289 دلار در Bitstamp بود که توسط داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView ردیابی می‌شد.

اینگونه بود که بیت کوین به برخی از اهداف «جهش» رسید. از جمله مایکل ون د پوپ، موسس و مدیر عامل شرکت تجاری Eight، که به بازگشت قدرت بالقوه در بازار آلت کوین اشاره کرده است.

او گفت: «پس از آزمایش‌های متعدد، بیت‌کوین 29200 دلار را نگه نداشت. بازی Bounce به 28300 دلار رسید. بخش خوب است. آلت‌کوین‌ها قوی‌تر جهش می‌کنند.» بسته شدن در آن روز.

روز قبل، ون دی پوپ هشدار داده بود که بدون بازیابی 30000 دلار، بیت کوین نمی تواند به روند صعودی خود ادامه دهد و در عین حال سطوح معکوس نهایی را به درستی پیش بینی کند.

در همین حال، معامله گر محبوب کریپتو تونی تأیید کرد که منتظر حمایت 28300 دلاری است تا قبل از گرفتن یک موقعیت ثابت کند.

همین سطح برای سایر معامله‌گران، از جمله نینجا، مهم بود، اما سان تزو موافقت کرد که بدون شکست واضح به منطقه 30000 دلاری، احتمال رکود طولانی‌مدت باقی می‌ماند.

وی گفت: ما هنوز در این منطقه مقاومت حساس هستیم. گفت دنبال کنندگان توییتر در 1 می.

“مثل همیشه، نسبت ریسک به پاداش طولانی بسیار پایین است، بنابراین مقاومت را تا زمانی که واقعا شکسته نشود، نشکنید.

جی پی مورگان اولین بانک ریپابلیک را به عنوان دومین بانک بزرگ در ایالات متحده خریداری کرد

برخلاف هفته گذشته، چند روز آینده تحت سلطه رویدادهای کلان اقتصادی خواهد بود زیرا هیئت فدرال رزرو برای تصمیم گیری در مورد تغییرات نرخ ها تشکیل جلسه می دهد.

بازارها قیمت بالایی دارند، اما افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره که قرار است در کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در 3 می اعلام شود هنوز تضمین نشده است.

تصویر همچنان پیچیده است. فدرال رزرو در حال ایجاد نشانه هایی از رکود داخلی است، اما خطرات فوری تری در قالب یک بحران بانکی که از ماه مارس به طول انجامیده است، ظاهر می شود.

از اول ماه مه، First Republic Bank (FRC)، که سهام آن تنها در ماه آوریل 75 درصد سقوط کرده است، اکنون تحت کنترل عمومی شرکت بیمه سپرده فدرال ایالات متحده (FDIC) است. بانک هایی مانند PNC Financial Services Group، JP Morgan Chase و Citizens Financial Group برای FRC پیشنهاد دادند و در نهایت جی پی مورگان مسئولیت را بر عهده گرفت.

گزارش های قبلی حاکی از آن بود که این معامله باید قبل از افتتاح قرارداد آسیایی تکمیل و اعلام می شد، اما این بیشتر طول کشید، تقریباً در ساعت 8:00 صبح (UTC) اعلام شد.

در میان خوش‌بینی‌ها، همه نگاه‌ها به فدرال رزرو دوخته شده است و افزایش بیشتر نرخ بهره در شرایط کنونی این خطر را دارد که بخش بانکی را بیش از پیش ناآرام کند.

همانطور که آرتور هیز، مدیرعامل سابق غول تجارت ارزهای دیجیتال BitMEX، اواخر ماه گذشته هشدار داد، ایالات متحده ممکن است بین یک سنگ و یک مکان سخت گیر کند.

بخشی از فعالیت توییتر، “انتظار داشته باشید که فدرال رزرو این مشکل را با پشت سر گذاشتن بخش بیشتری از ترازنامه بانک های ایالات متحده حل کند. چاپگر پول برو brrr” خواندن در 29 آوریل، هیز هدف قیمت بلندمدت بیت کوین 1 میلیون دلاری را که اکنون آشنا بود، تکرار کرد.

داده های FedWatch Tool گروه CME نشان می دهد که اخبار FRC انتظارات را تقویت کرده است که احتمال 90٪ وجود دارد که فدرال رزرو نرخ افزایش نرخ مورد انتظار را به 0.25٪ برساند.

نمودار احتمال نرخ بهره هدف فدرال رزرو منبع: گروه CME

از سوی دیگر، برای معامله گران بیت کوین، رویداد FOMC خود می تواند نقطه عطفی در قیمت باشد.

تاجر معروف جکیس گفت: “به نظر می رسد که بیت کوین دوباره به یک استیبل کوین تبدیل شده است، این بار حدود 29200 دلار. بدیهی است که به دلیل تعطیلات آخر هفته است، اما من فکر می کنم تا چهارشنبه نسبتا پایدار خواهد بود.” پیش بینی کرد قبل از بسته شدن ماهانه

ما جلسه FOMC را در روز چهارشنبه داریم، رویدادی که بسیار مورد انتظار است و این یک انگیزه عالی خواهد بود.

روزهای FOMC معمولاً با «خروج‌های جعلی» کوتاه‌مدت مشخص می‌شوند، زیرا نقدینگی پیشنهاد و تقاضا قبل از بازگشت قیمت‌ها به سطوح قبلی برداشته می‌شود، اما آنها تمایل دارند تا در بازارهای کریپتو نوسان ایجاد کنند.

آوریل همچنان از عملکرد قیمت بیت کوین در ماه فوریه بهتر است

با وجود هوشیاری فعلی در مورد قدرت قیمت بیت کوین، آوریل توانسته است از دریافت عنوان بدترین ماه سال 2023 جلوگیری کند.

داده های منبع نظارتی Coinglass نشان می دهد که بازده کلی برای BTC/USD در مجموع 2.8٪ است.

نمودار بازده ماهانه بیت کوین (اسکرین شات).منبع: Coinglass

اینها در ماه فوریه شکست خوردند، که در عین حفظ رکورد سبز بیت کوین تاکنون، هیچ سود قابل توجهی نداشت.

با این حال، در بازه زمانی هفتگی، تصویر کمتر اشتها آور به نظر می رسد، با یک شمع هفتگی محکم که ماهیت سرسخت مقاومت 30000 دلاری را برجسته می کند.

نمودار کندل استیک ۱ هفته ای BTC/USD (Bitstamp).منبع: Trading View

برخی خوشبین بودند، مانند حساب محبوب توییتر Mickybull Crypto که قیمت آخر هفته را به عنوان یک ویژگی استاندارد نمودار نادیده گرفت.

او در توییتی نوشت: “این اقدام قیمت بیشتر آخر هفته‌ها اتفاق می‌افتد. توجه: یکی از کلیدهای TA خوب این است که بتوانیم آنچه اتفاق افتاده است، چه اتفاقی می‌افتد، و چه چیزی ممکن است اتفاق بیفتد، شناسایی کند.” خواندن 1 می

در همین حال، قیمت های هفتگی و ماهانه بسته شدن کندل BTC صعودی هستند.

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Mickybull Crypto/Twitter

رکورد چالش تراکنش روی زنجیره

در زیر سرپوش، فعالیت های زنجیره ای داستان قانع کننده ای از رشد بیت کوین در طول بازگشت آن در سال 2023 را بیان می کند.

تعداد تراکنش‌های روزانه بیت کوین، همانطور که توسط شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای Glassnode در میان سایرین ثبت شده است، پس از مشاهده افزایش «انفجاری» در سال جاری، به رکورد بالایی نزدیک شده است.

نمودار مشروح شتاب تعداد تراکنش بیت کوین. منبع: Glassnode/Twitter

و تاپیک توییتر گلس‌نود، که قدرت کلی روند صعودی قیمت بیت‌کوین را بررسی کرد، اعتراف کرد که حجم‌های زنجیره‌ای هنوز با آن مطابقت ندارند.

«شماره تراکنش‌های بیت‌کوین، فعالیت آدرس‌ها، نوشته‌ها و ازدحام Mempool همگی در حال افزایش هستند.

“ما مطمئن هستیم. اما روند صعودی تازه شروع شده است و حجم روی زنجیره هنوز پشتیبانی نشده است.”

نمودار پیوست قیمت‌های تحقق‌یافته خرج نشده را نشان می‌دهد که در گروه‌های مختلف بازار پخش شده‌اند.

نمودار توزیع قیمت واقعی خرج نشده تعدیل شده توسط نهاد بیت کوین. منبع: Glassnode/Twitter

چک میت، تحلیلگر اصلی Glassnode، همچنان خوش بین بود که بیت کوین به رشد خود ادامه می دهد و پایین ترین سطح در اواخر سال 2022 به پایین ترین سطح خود می رسد.

او گفت: “بهترین برآورد –> به احتمال زیاد روند صعودی موجه است و کف پایین می رود.” من نوشته امآخرین تحقیقات را خلاصه می کند.

با این حال، جریان‌های سرمایه جدید محدود است و تحت سلطه پایگاه دارندگان موجود باقی می‌ماند. بنابراین، معامله‌گران انتظار دارند مسیری نوسانی داشته باشد که بر بازه‌های زمانی و نقدینگی کمتر تأثیر بگذارد. “

طمع بازار کریپتو نزدیک به بالاترین حد چند ساله سقوط می کند

در حالی که قیمت‌ها نوسان داشته است، احساسات بازار کریپتو پس از کاهش در اواخر آوریل به آرامی در حال افزایش است.

مطالب مرتبط: قیمت بیت کوین به راحتی می تواند در 4 ماه آینده به 20000 دلار برسد – فیلیپ سوئیفت

آخرین خوانش‌های شاخص ترس و طمع کریپتو نشان می‌دهد که «طمع» بازار به سطوحی بازمی‌گردد که آخرین بار در بالاترین قیمت بیت‌کوین یعنی ۶۹۰۰۰ دلار در نوامبر ۲۰۲۱ مشاهده شده بود.

ترس و طمع علیرغم اینکه یک شاخص عقب مانده است، نشان می دهد که احساسات مستعد تغییرات نسبتاً کوچک بازار است.

این موضوع اهمیت سطوح مقاومت فعلی را برای بیت کوین و اتریوم به طور خاص تکرار می کند، به طوری که هر دو دارایی با خطوط بحرانی به ترتیب 30000 و 2000 دلار روبرو هستند.

شاخص ترس و طمع (صفحه نمایش). منبع: Alternative.me

مجله: چه اتفاقی برای EOS افتاد؟ عکسبرداری انجمن برای بازگشت غیرمحتمل

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: William Suberg

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا