اخبار ارز دیجیتال

بر اساس داده‌های مشتقات، بیت کوین ۲۹ هزار دلار نزدیک‌تر از حد انتظار است

داده های مشتقات مسیر روشنی را به ۲۹۰۰۰ دلار نشان می دهد، اما داده های تورم و بیکاری همچنان در تعیین افزایش قیمت بیت کوین مهم هستند.

قیمت بیت کوین (BTC) همچنان به مبارزه با مقاومت ۲۴۰۰۰ دلاری ادامه می دهد و اگرچه قیمتی که در ۱۰ آگوست رد شد، رد آن برای حذف قیمت از کانال ۵۲ روزه صعودی کافی نبود. این کانال ۲۲۵۰۰ دلار پشتیبانی می کند و این شکل گیری صعودی نشان می دهد که قیمت BTC در نهایت تا اوایل اکتبر به سطح ۲۹۰۰۰ دلار خواهد رسید.

بیت کوین/دلار قیمت ۱۲ ساعته.منبع: Trading View

داده‌های مشتقات بیت‌کوین نشان می‌دهد که علاقه‌مندی‌های طولانی (گاوها) اهرمی وجود ندارد، اما در عین حال احتمال سقوط غیرمنتظره زیاد نیست. جالب اینجاست که فروش اخیر بیت کوین در ۹ آگوست با عملکرد منفی سهام های بورس آمریکا همراه بود.

در ۸ آگوست، انویدیا (NVDA) سازنده تراشه و کارت‌های گرافیکی ویدیویی اعلام کرد که فروش سه ماهه دوم نسبت به سه ماهه قبل ۱۹ درصد کاهش داشته است. علاوه بر این، در ۶ آگوست، سنای ایالات متحده قانونی را تصویب کرد که می تواند تأثیر منفی بر درآمد شرکت ها داشته باشد. علیرغم آزاد کردن ۴۳۰ میلیارد دلار برای «اقلیم، سلامت و مالیات»، این ماده مالیات ۱ درصدی را بر بازخرید سهام توسط شرکت‌های سهامی عام اعمال می‌کند.

همبستگی بالا بین دارایی‌های سنتی و ارزهای دیجیتال یکی از نگرانی‌های اصلی برخی سرمایه‌گذاران است. فدرال رزرو ایالات متحده (FED) داده های اشتغال را به قدری دقیق رصد می کند که حتی اگر فشارهای تورمی فروکش کند، سرمایه گذاران نباید از خودشان جلو بزنند. آخرین ارقام نرخ بیکاری ۳.۵ درصدی را نشان می دهد که نمونه ای از یک بازار بیش از حد گرم است که فدرال رزرو را مجبور به ادامه افزایش نرخ بهره و لغو برنامه های محرک خرید بدهی می کند.

تا زمانی که سرمایه گذاران روشن کنند که بانک مرکزی ایالات متحده به کاهش سیاست های سختگیرانه خود نزدیک شده است، کاهش موقعیت های ریسک باید معمول باشد. دقیقاً به همین دلیل است که معامله گران کریپتو اعداد کلان اقتصادی را بسیار دقیق دنبال می کنند.

بیت کوین در حال حاضر قدرت شکستن مقاومت ۲۴۰۰۰ دلاری را ندارد، اما معامله گران باید مشتقات را مطالعه کنند تا احساسات سرمایه گذاران حرفه ای را بسنجند.

شاخص مشتقات بیت کوین خنثی به نزولی است

حق بیمه سالانه آتی بیت کوین تفاوت بین قراردادهای آتی بلندمدت و سطوح فعلی بازار نقدی را اندازه گیری می کند. این اندیکاتور باید بین ۴ تا ۸ درصد عمل کند تا اطمینان حاصل شود که معامله گر تا پایان قرارداد پول “قفل” دارد. بنابراین سطوح زیر ۲ درصد بسیار نزولی هستند، در حالی که ارقام بالای ۱۰ درصد نشان دهنده خوش بینی بیش از حد است.

حق بیمه سالانه آتی ۳ ماهه بیت کوین.منبع: لویتاس

نمودار بالا نشان می دهد که این معیار در اول ژوئن به زیر ۴ درصد رسیده است. این نشان دهنده این است که معامله گران به دنبال موقعیت های بلند (بالا) اهرمی نیستند. با این حال، با توجه به اینکه بیت کوین تا به امروز ۵۱ درصد کاهش یافته است، رقم فعلی ۲ درصد اهمیتی ندارد.

برای حذف عوامل خارجی ذاتی در محصولات آتی، معامله گران باید بازار آپشن بیت کوین را نیز تحلیل کنند. هر زمان که یک میز آربیتراژ یا بازارساز برای محافظت از جهت بالا یا نزولی هزینه اضافی می پردازد، یک شیب دلتا ۲۵٪ یک علامت مشخص است.

مربوط: بیت کوین به ۲۴۰۰۰ دلار رسید، اتریوم به بالاترین حد دو ماهه با کاهش تورم ایالات متحده رسید

اگر این معامله گران از سقوط قیمت بیت کوین بترسند، شاخص انحراف از ۱۲ درصد فراتر خواهد رفت. از سوی دیگر، هیجان عمومی منعکس کننده یک سوگیری منفی ۱۲ درصدی است.

بیت کوین ۳۰ روز گزینه ۲۵% دلتا انحراف: منبع: Laevitas

داده ها نشان می دهد که از ۵ آگوست، شاخص انحراف در محدوده ۳ تا ۵ درصد بوده که قلمرو خنثی محسوب می شود. معامله گران آپشن دیگر برای محافظت از نزولی هزینه اضافی نمی پردازند. بنابراین، در حالی که ممکن است فاقد هیجان باشد، حداقل احساس “ترس” را که در چند ماه گذشته دیده شده است، کنار می گذارد.

با توجه به الگوی کانال صعودی فعلی بیت کوین، سرمایه گذاران بیت کوین نباید با توجه به داده های بازار آتی نگران کمبود تقاضای خرید باشند.

البته، شاخص‌های مشتقات نشان‌دهنده دوز سالمی از شک و تردید هستند، اما تا زمانی که داده‌های تورم و اشتغال تحت کنترل باشند، مسیر قیمت ۲۹۰۰۰ دلار بیت کوین روشن است.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفا است نویسنده آنها لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیستند. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است.شما باید در هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهید

نویسنده: Marcel Pechman

منبع

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا