اخبار ارز دیجیتال

۲۲ میلیون دلار استیبل کوین های Curve Finance Algo که از زمان راه اندازی شبکه اصلی صادر شده است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

پروتکل مالی غیرمتمرکز CurveDAO با موفقیت الگوریتمی استیبل کوین crvUSD خود را در شبکه اتریوم راه اندازی کرد.

Curve Finance، یک پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi)، یک استیبل کوین الگوریتمی بومی مبتنی بر USD به نام «crvUSD» را در شبکه اصلی اتریوم راه‌اندازی کرده است.

طبق داده‌های Etherscan کاوشگر بلاک چین، این قرارداد در ۸ ساعت گذشته بیش از ۲۲ میلیون دلار crvUSD منعقد کرده است که ۲۰ میلیون دلار آن در ۵ دقیقه اول منعقد شده است.

تصویری از داده های تراکنش crvUSD.منبع: Etherscan

استقرار crvUSD در شبکه اتریوم گام مهمی در جهت انتشار یک استیبل کوین الگوریتمی است. قابل ذکر است که استیبل کوین برای کاربران عمومی غیرقابل دسترسی است و در انتظار ادغام با رابط کاربری جلویی Curve در وب سایت رسمی آن است.

در پاسخ به این سوال که کاربران چه زمانی می توانند انتظار داشته باشند که استیبل کوین در چت رسمی Curve Finance تلگرام در دسترس عموم قرار گیرد، مدعی شد که “به زودی” انجام خواهد شد.

طبق داده‌های DeFiLlama، در زمان انتشار این مقاله، Curve Finance یکی از بزرگترین پروتکل‌های DeFi در صنعت است، با قفل ارزش کل (TVL) تقریباً ۴.۴ میلیارد دلار.

پس از فروپاشی اکوسیستم Terra در می ۲۰۲۲، استیبل کوین های الگوریتمی کانون انتقادات گسترده صنعت قرار گرفتند. استیبل کوین TerraUSD (UST) پیوند خود را از دست داد و توکن خواهرش Terra (که بعداً به Terra Classic (LUNC) تغییر نام داد) به شدت کاهش یافت. بیش از ۹۹ درصد ارزش UST توسط یک مکانیسم پیچیده آربیتراژ حفظ شد، اما در نهایت توسط گروهی از معامله گران پیچیده حذف شد.

crvUSD Curve با استفاده از طرحی شبیه به استیبل کوین DAI (DAI) MakerDAO (MKR) با UST که اکنون از بین رفته متفاوت است. طبق مقاله سفید crvUSD، crvUSD به عنوان یک استیبل کوین “موقعیت بدهی وثیقه” عمل می کند. به عبارت دیگر، کاربران برای گرفتن وام با crvUSD نیاز به واریز وثیقه دارند. دارایی ترجیحی برای استفاده به عنوان وثیقه هنوز توسط Curve Finance تعیین نشده است.

Curve تنها پروتکل DeFi نیست که به دنبال ارائه استیبل کوین های الگوریتمی به بازار است. پروتکل رقیب Aave (AAVE) نسخه آزمایشی «کوین پایدار وثیقه غیرمتمرکز بومی» خود به نام GHO را در فوریه امسال منتشر کرد.

مربوط: DeFi رشد zkSync را با استقرار ۱ اینچی در پلتفرم مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم افزایش می‌دهد

برنامه‌های Curve برای انتشار یک استیبل کوین الگوریتمی برای اولین بار توسط عضو تیم Curve @mrblocktw در یک پست توییتر در ۲۱ ژوئیه ۲۰۲۲ اعلام شد.

بعداً در همان روز، مایکل اگورف، بنیانگذار کرب تایید شده استیبل کوین ها در نشست ReDeFine Tomorrow Web3 بیش از حد وثیقه خواهند شد.

بر اساس داده های TradingView، پس از راه اندازی استیبل کوین جدید، توکن بومی Curve DAO (CRV) پروتکل حدود ۷ درصد افزایش یافت. CRV در حال حاضر با قیمت ۰.۹۶ دلار معامله می شود.

مجله: ZK Rollup “پایان بازی” برای مقیاس بندی بلاک چین است، بنیانگذار Polygon Midenنویسنده: Tom Mitchelhill

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا