اخبار ارز دیجیتال

ICO 2017 هنوز به پایان نرسیده است: پرونده SEC علیه Dragonchain و بنیانگذاران آن شکایت می کند

این کمیسیون گفت که به دنبال “دستورات دائمی، انصراف با مزایای پیش از قضاوت، مجازات های مدنی، و دستورات مبتنی بر رفتار” است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) شکایتی را در رابطه با عرضه سکه در اوایل سال ۲۰۱۷ از یک پروژه بلاک چین که در اصل توسط شرکت والت دیزنی توسعه داده شده بود، ثبت کرده است.

در اطلاعیه ای در روز سه شنبه، SEC گفت که Dragonchain، بنیاد Dragonchain، Dragon Company و بنیانگذار آن John Joseph Roets را به دلیل جمع آوری ۱۶.۵ میلیون دلار در پیش فروش و عرضه اولیه سکه از سال ۲۰۱۷ متهم کرده است. طبق گفته تنظیم‌کننده‌های مالی، Roets، Dragonchain و بنیاد Dragonchain، در یک پیش‌فروش در آگوست ۲۰۱۷ و یک ICO در اکتبر و نوامبر ۲۰۱۷، یک عرضه ثبت‌نشده توکن‌های DRGN بلاک چین اعلام شد که ظاهراً ۱۴ میلیون دلار جمع‌آوری کرد. گفته می شود که هر سه نهاد و بنیانگذاران آنها از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۲ به ارزش ۲.۵ میلیون دلار DRGN فروخته اند “برای پوشش هزینه های تجاری برای توسعه و بازاریابی بیشتر فناوری Dragonchain”.

پیش از عرضه Dragonchain، SEC در ژوئیه ۲۰۱۷ گزارشی منتشر کرد که در آن از شرکت‌ها می‌خواست در سازمان‌های دولتی ثبت نام کنند و پیشنهاد می‌کرد که قصد دارد بسیاری از ICO‌ها را به‌عنوان عرضه‌های اوراق بهادار مشمول قانون قابل اجرا در نظر بگیرد. این کمیسیون گفت که به دنبال “حکم دائمی، انصراف با بهره قبل از قضاوت، مجازات های مدنی و حکم رفتار” علیه Roetz و سه شرکت به دلیل نقض ادعایی قانون اوراق بهادار در سال ۱۹۳۳ است.

طبق نامه ای که در ماه می ۲۰۲۲ در حساب توییتر Dragonchain در روز سه شنبه ارسال شد، روتس آگاه است که SEC قصد دارد تا اتهامات مربوط به فروش اوراق بهادار ثبت نشده را قبل از انقضای مدت محدودیت ها پیگیری کند. مزرعه برنج. او از آژانس دولتی به دلیل اتخاذ رویکردی به ظاهر قدیمی برای تنظیم ارزهای دیجیتال انتقاد کرد.

روتس گفت: “SEC در مورد اینکه کدام پروژه را هدف قرار می دهد، انتخاب می کند، اغلب آنهایی را انتخاب می کند که بیشترین شانس را برای ایجاد اختلال در منافع موجود دارند و به پروژه های دیگر مجوز رایگان می دهد.” کمیسیون به دنبال آن است که فناوری نرم افزار را به قوانین اوراق بهادار ناسازگار از دهه ۱۹۳۰ وادار کند.

شرکت والت دیزنی توسعه بلاک چین Dragonchain را در سال ۲۰۱۴ آغاز کرد و آن را به یک پلتفرم متن باز تبدیل کرد و در سال ۲۰۱۶ آن را عمومی کرد. یک کارمند سابق دیزنی سپس بنیاد Dragonchain را برای مدیریت پروتکل راه اندازی کرد. در حالی که بلاک چین در زمان راه‌اندازی خود هنوز فعال بود، buDragonchain تا حد زیادی در میان سایر پروژه‌های در حال رشد، از اخبار رایج ارزهای دیجیتال دور مانده است.

مربوط: کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در حال بررسی ICO بایننس است

در جولای ۲۰۱۳، SEC اولین اقدام اجرایی خود را علیه یک شرکت در صنعت ارزهای دیجیتال انجام داد و افراد و شرکت‌ها را به دلیل کلاهبرداری از سرمایه‌گذاران در یک طرح پونزی شامل بیت کوین (BTC) متهم کرد. کوین تلگراف در ژانویه گزارش داد که شش مورد مربوط به ارزهای رمزنگاری شده توسط SEC بین سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ آغاز شده است و ۱۴ مورد از ۹۷ شکایت ثبت شده در سال ۲۰۲۱ مربوط به ICO است.نویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا