اخبار ارز دیجیتال

دو شاخص اصلی قیمت اتریوم نشان می دهد معامله گران در حال باز شدن موقعیت های خرید هستند

قیمت اتر همچنان در خطر سقوط به زیر 1000 دلار است، اما داده ها نشان می دهد معامله گران در حال باز کردن موقعیت های خرید جدید هستند.

قیمت اتر (ETH) در 29 روز گذشته نتوانسته است به بالای 1400 دلار بسته شود و در محدوده نسبتاً تنگ 150 دلار معامله می شود. در حال حاضر شکستن حمایت 1250 دلاری و مقاومت 1400 دلاری سخت به نظر می رسد، اما دو ماه پیش اتر با قیمت 2000 دلار معامله می شد. محدوده قیمت فعلی اتر نشان دهنده نوسانات ارزهای دیجیتال است.

از یک طرف، سرمایه گذاران آرام هستند زیرا اتر 50 درصد بالاتر از پایین ترین سطح روزانه 880 دلار در 18 ژوئن معامله می شود. اما با وجود هیجان‌انگیزترین ارتقا در تاریخ هفت ساله شبکه، قیمت‌ها هنوز 65 درصد کاهش یافته است.

مهمتر از آن، بزرگترین رقیب اتریوم، زنجیره BNB، در 6 اکتبر مورد سوء استفاده امنیتی متقابل زنجیره ای قرار گرفت. این اکسپلویت 568 میلیون دلاری باعث شد که زنجیره BNB به طور موقت تمام تراکنش های شبکه خود را متوقف کند. این شبکه دارای 5.4 میلیارد دلار سپرده قرارداد هوشمند است.

اتر قراردادهای هوشمند رقیب مانند BNB، Cardano (ADA) و Solana (SOL) را 14٪ از سپتامبر انجام داده است، در حالی که TVL در ETH در این دوره 9٪ افزایش یافته است. مشکلات شبکه اتریوم، مانند میانگین کارمزد تراکنش 3 دلاری ، نشان می دهد که قیمت ETH کاهش یافته است.

اتر در مقابل MATIC، SOL، BNB: منبع: TradingView

معامله‌گران باید داده‌های بازار مشتقات اتر را بررسی کنند تا بفهمند که نهنگ‌ها و سازندگان بازار چگونه موقعیت دارند.

معامله‌گران گزینه‌ها هنوز ریسک گریز نسبتاً بالایی دارند

هر زمان که یک معامله گر حرفه ای برای محافظت در جهت بالا یا نزول هزینه اضافی می پردازد، یک شیب دلتا 25 درصد یک علامت مشخص است. به عنوان مثال، اگر معامله گران انتظار سقوط در قیمت اتر را داشته باشند، شاخص اعوجاج بازار گزینه ها از 12 درصد فراتر می رود. از سوی دیگر، هیجان عمومی منعکس کننده یک سوگیری منفی 12 درصدی است.

Ether 60 Day Option 25% Delta Skew: منبع: Laevitas.ch

به عبارت ساده تر، هر چه این شاخص بالاتر باشد، معامله گران احتمال کمتری برای ارائه حفاظت از ریسک نزولی دارند. این معیار از 19 سپتامبر، زمانی که آخرین بار به زیر 10 درصد سقوط کرد، ترس را نشان داده است. این روز با تقویت حمایت 1250 دلاری پس از چنین آزمایشی، به طور موقت به پایین ترین حد اصلاح هفتگی 28 درصدی رسید.

داده های طولانی به کوتاه نشان می دهد که معامله گران در حال افزایش طولانی هستند

نسبت خالص بلند مدت به کوتاه مدت برای معامله گران برتر، عوامل خارجی را که ممکن است تنها بر بازار اختیار معامله تأثیر گذاشته باشد، حذف می کند. تجمیع موقعیت های قراردادهای آتی نقطه ای، دائمی و سه ماهه به معامله گران حرفه ای درک بهتری از صعودی یا نزولی بودن آنها می دهد.

بینندگان باید تغییرات را به جای اعداد مطلق رصد کنند، زیرا گاهاً اختلافات روش شناختی بین مبادلات مختلف وجود دارد.

نسبت طولانی به کوتاه معامله گران برتر صرافی اتر.منبع: Coinglass

بایننس افزایش اندکی در نسبت لانگ به شورت از 13 تا 17 اکتبر نشان داد، با این که متریک از 1.04 به 1.07 طی چهار روز گذشته تغییر کرد. بنابراین، این معامله گران شرط های صعودی خود را اندکی افزایش دادند.

داده‌های Huobi یک الگوی پایدار را نشان می‌دهد، با شاخص بلند مدت به کوتاه به طور مداوم در اطراف 0.98 معلق است. در نهایت، در صرافی OKX، این متریک در 13 اکتبر به 0.72 سقوط کرد، که بیشتر به نفع شورت ها بود تا به 1.00 فعلی خود بازگردند.

به طور متوسط، طبق اندیکاتور لانگ به کوتاه، معامله گران برتر در این سه صرافی، موقعیت های خرید خود را از زمان تست حمایتی 13 اکتبر به 1200 دلار افزایش داده اند.

انحراف و اهرم کلیدی برای حفظ حمایت 1250 دلاری هستند

با وجود افزایش 12 درصدی اتر از زمان سقوط 13 اکتبر به 1185 دلار، هیچ بهبود قابل توجهی در موقعیت مشتقات معامله گران حرفه ای مشاهده نشده است. علاوه بر این، معامله‌گران گزینه‌ها می‌ترسند که با توجه به اینکه شاخص انحراف بالاتر از آستانه 10 درصد باقی می‌ماند، شکست به زیر 1250 دلار ممکن است.

اگر این نهنگ ها و بازارسازان اعتقاد راسخی به اصلاحات شدید قیمت داشتند، این امر در نسبت های بلند مدت به کوتاه ترین معامله گران بورس منعکس می شد.

سرمایه گذاران باید هر دو شاخص را از نزدیک رصد کنند. انحراف دلتا 25 درصد در 18 درصد باقی می ماند و نسبت بلند مدت به کوتاه باید به بالای 0.80 برسد تا قدرت حمایت 1250 دلاری را حفظ کند. این اندیکاتورها نشانه واضحی هستند از اینکه آیا احساسات نزولی از سوی معامله گران برتر در حال افزایش است یا خیر.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.

نویسنده: Marcel Pechman

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا