اخبار ارز دیجیتال

۱۹ سلبریتی توسط سازمان های نظارت بر مصرف کنندگان درخواست شیلینگ NFT کردند

Truth in Advertising، ناظر مصرف‌کننده می‌گوید که افراد مشهوری که توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) را در کانال‌های رسانه‌های اجتماعی تبلیغ می‌کنند، منطقه‌ای «فریبنده» است.

گروه ناظر مصرف‌کننده Truth in Advertising (TINA.org) 19 سلبریتی را متهم به تبلیغ توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) بدون افشای وابستگی خود به این پروژه کرده است.

گروه غیرانتفاعی حمایت از مصرف‌کننده «مشهورهایی که توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) را در کانال‌های رسانه‌های اجتماعی تبلیغ می‌کنند» در وب‌سایت خود بررسی کردند و دریافتند «این منطقه مملو از فریب است».

در میان این لیست پر ستاره، چندین بازیگر زن، از جمله ستاره های ورزشی فلوید می ودر و تام بردی، نمادهای موسیقی امینم و اسنوپ داگ، و گوئینت پالترو که همگی هستند، نامه ای ارسال شده است که از آنها خواسته شده است فورا روابط مادی با شرکت های NFT را افشا کنند. یا برندهایی که تبلیغ کرده‌اند، با بیان اینکه:

مروجین اغلب در افشای روابط مادی با شرکت های تایید شده NFT شکست می خورند.

NFT یک گواهی دیجیتال ذخیره شده در یک بلاک چین است که مالکیت یک دارایی دیجیتال یا فیزیکی، اغلب یک اثر هنری را اثبات می کند. بسیاری از پروژه‌های پرمخاطب اغلب مورد تایید افراد مشهور و تبلیغات قرار می‌گیرند.

TINA.org می‌گوید که در ۸ آگوست نامه‌هایی را برای افراد مشهور درگیر ارسال کرده است که در آن شکایات آنها را بیان کرده و آنها را در مورد اثرات بالقوه مضر NFT بر مردم توصیه کرده است.

یکی از نگرانی‌های اصلی این گروه که در نامه ذکر شده است، عدم افشای ریسک‌های مالی است که ممکن است با سرمایه‌گذاری در چنین دارایی‌های دیجیتال سفته‌بازی همراه باشد.

TINA.org قبلاً در ۱۰ ژوئن نامه‌ای به تیم حقوقی جاستین بیبر و ریس ویترسپون ارسال کرده بود که در آن NFT را در حساب‌های رسانه‌های اجتماعی آنها بدون افشای رابطه آنها با پروژه تبلیغ می‌کرد.

تیم حقوقی بیبر در ۱ ژوئیه پاسخ داد و هرگونه تخلف را رد کرد، اما گفت که پست به روز خواهد شد.

در همین حال، تیم حقوقی ویترسپون در ۲۰ جولای با TINA.org تماس گرفت و ادعا کرد که ویترسپون هیچ سود مادی از تبلیغ NFT به دست نیاورده است.

شیلینگ ممکن است دستورالعمل های FTC را نقض کند

TINA.org در یک پست وبلاگ در وب سایت خود نوشت که افراد مشهور فوق ممکن است قوانین کمیسیون تجارت فدرال (FTC) را در مورد استفاده از تأییدیه ها و گواهینامه ها در تبلیغات و الزامات تأثیرگذاران نقض کرده باشند. من اینجا هستم.

گروه‌های مدافع به وب‌سایت FTC پیوند می‌دهند که اینفلوئنسرها باید روابط مادی با مارک‌هایی را که تأیید می‌کنند افشا کنند.

تاکنون هیچ موردی منتشر نشده است که افراد مشهور با مجازات های قانونی برای NFT یا شیلینگ ارز دیجیتال مواجه شوند.

چندین شکایت دسته جمعی در جریان است، اما معروف ترین آنها علیه ایلان ماسک است که از Dogecoin حمایت می کرد و مارک کوبان که محصولات رمزنگاری Voyager را تبلیغ می کرد.

تعداد انگشت شماری از افراد مشهور دیگر، مانند مت دیمون، زمانی که در تبلیغی برای تبلیغ محصولات کریپتو ظاهر شد، سر و صدای زیادی به پا کردند.

به افراد مشهور گوش ندهید: SEC

در سال ۲۰۱۷، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در پستی در وب سایت خود در مورد پیشنهاد اولیه سکه با پشتوانه افراد مشهور به سرمایه گذاران هشدار داد.

“سرمایه گذاران باید توجه داشته باشند که تاییدیه های افراد مشهور ممکن است بی طرفانه به نظر برسند، اما در عوض ممکن است بخشی از یک تبلیغ پولی باشند.”

مرتبط: اسنوپ داگ ممکن است چهره Web3 و NFT باشد، اما این چه معنایی برای صنعت دارد؟

افراد مشهوری که سرمایه‌گذاری‌ها را تایید می‌کنند، اغلب از تخصص کافی برای اطمینان از مناسب بودن سرمایه‌گذاری‌هایشان و مطابقت با قوانین اوراق بهادار فدرال برخوردار نیستند.

طبق گفته کمیسیون بورس و اوراق بهادار، افراد مشهور و اینفلوئنسرهایی که از رسانه های اجتماعی برای تشویق دنبال کنندگان خود به خرید سهام یا سایر سرمایه گذاری ها استفاده می کنند، به طور مستقیم یا غیرمستقیم ماهیت، منبع یا میزان غرامت پرداخت شده را افشا نمی کنند.

نویسنده: Stephen Katte

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا