اخبار ارز دیجیتال

160 میلیون دلار از سازنده بازار ارزهای دیجیتال Wintermute به سرقت رفت

مدیر عامل Wintermute می‌گوید که آماده است تا با هک به عنوان هک کلاه سفید برخورد کند و با مهاجمان صحبت خواهد کرد.

بنیانگذار و مدیر عامل شرکت، Evgeny Gaevoy گفت، سازنده بازار ارزهای دیجیتال مستقر در بریتانیا، Wintermute، آخرین قربانی یک هک مالی غیرمتمرکز (DeFi) شده است که حدود 160 میلیون دلار ضرر برجای گذاشت.

با توجه به Etherscan، بیش از 70 توکن مختلف به “سوء استفاده Wintermute” منتقل شد، از جمله 61,350,986 دلار USD Coin (USDC)، 671 بیت کوین پیچیده (wBTC) (تقریبا 13,030,061 دلار) و 29,461,981 دلار (53D3T) Tether. به نظر می رسد بزرگترین مبلغ توکن USDC باشد.

کسب‌وکارهای مالی متمرکز و خارج از بورس این شرکت تحت تأثیر قرار نگرفت زیرا هکرها سرمایه‌های کسب‌وکار DeFi آن را تخلیه کردند. Gaevoy تاکید کرد که وجوه کاربران امن است و گفت که بازارسازان بیش از دو برابر مقدار سرقت شده در دارایی های باقی مانده دارند.

Wintermute یک بازارساز الگوریتمی برای دارایی های دیجیتال مانند ارزهای دیجیتال است. این گروه یک شرکت ثبت شده در انگلستان در Cheshire است و توسط اداره رفتار مالی تنظیم می شود. به گفته Companies House، Evgeny Gaevoy مدیری است که “بیش از 25٪ اما نه بیشتر از 50٪” سهام دارد.

به طور خلاصه، یک توییت در حال انجام است نخیک تبعه هلندی پیشنهاد کرد که این هک می تواند به عنوان هک کلاه سفید تلقی شود. وجود دارد.

مربوط: CSO Polygon شکاف های امنیتی Web2 را عامل هک های اخیر می داند.

هک کلاه سفید در کریپتو رایج است. صرافی ها، نشانگرهای بازار و گاهی اوقات شرکت ها به هکرها به صورت پول نقد یا عنوان شغلی پاداش می دهند. از آنجایی که آدرس اتر Wintermute Exploiter عمومی است، علاقه مندان به کریپتو می توانند از این آدرس استفاده کنند تا بگویند: “لطفا بده. من خیلی فقیر هستم. 5000 دلار عالی است.”

Cointelegraph برای دریافت پاسخ با Wintermute تماس گرفته است و در اسرع وقت به‌روزرسانی خواهد شد.نویسنده: Joseph Hall

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا