اخبار ارز دیجیتال

۱۶ میلیون دلار رمز ارز از دست رفته در هک آگوست – گزارش

راه حل لایه ۲ کوین بیس بلافاصله پس از راه اندازی چهار حادثه امنیتی را تجربه کرد.

در ماه آگوست در مجموع ۱۵.۸ میلیون دلار ارز دیجیتال به دلیل هک ها و سوء استفاده ها از دست رفت.

بر اساس گزارش ۳۱ آگوست شرکت امنیت بلاک چین Immunfi، در مجموع ۲۳.۴ میلیون دلار ارزهای دیجیتال به دلیل ترکیبی از هک و کلاهبرداری از دست رفته است، در مقایسه با ضرر ۳۲۰.۵ میلیون دلاری در جولای. تمام سوء استفاده‌ها شامل حملات علیه پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) بود، بدون اینکه هیچ یک از رویدادها بر مؤسسات مالی متمرکز تأثیر بگذارند.

از ۲۱ حادثه امنیتی گزارش شده، ۵ مورد در بلاک چین اتریوم و ۴ مورد در زنجیره BNB رخ داده است. راه حل لایه ۲ مورد انتظار Coinbase، Base، مدت کوتاهی پس از انتشار در ۹ آگوست شاهد چهار سوء استفاده امنیتی بود.

قربانیان اصلی شامل هک Exactly Protocol در ۱۸ آگوست است. این هک منجر به سرقت ۴۳۲۳.۶ اتر (ETH) (7.2 میلیون دلار) از سپرده های کاربران از طریق قراردادهای سپرده مخرب شد.

در همین حال، در ۲۵ آگوست، Magnate Finance، پروتکل وام دهی و استقراضی که در Base مستقر شده بود، پس از اینکه کارآگاه برجسته DeFi zachXBT ادعا کرد که آدرس توزیع کننده Magnate Finance با یک کلاهبرداری خروج مرتبط است، ۶.۵ میلیون دلار دارایی دریافت کرد. از آن زمان تمام دارایی ها از قراردادهای هوشمند پروتکل حذف شده و وب سایت و شبکه های اجتماعی آن نیز آفلاین شده اند.

بر اساس داده های Immunefi، از سال تا به امروز، کاربران ۱.۲۵ میلیارد دلار در ارزهای دیجیتال به دلیل هک و کلاهبرداری از دست داده اند. در ماه مارس، پروتکل DeFi Euler Finance ۱۹۵ میلیون دلار در یک حمله وام مخرب فلش از دست داد. کمتر از یک ماه بعد، هکرهای اویلر بیش از ۹۰ درصد از دارایی های کاربران را پس از تهدید توسعه دهنده به اقدام قانونی بازگرداندند.

گزارش رویداد امنیتی آگوست ۲۰۲۳ DeFi | منبع: Imnefi

مجله: آیا پرداخت باج افزار باید ممنوع شود؟ ایده ای جذاب اما خطرناک

نویسنده: Zhiyuan Sun

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا