🚨 اخبار ارز دیجیتال

ارزش ۱ تریلیون دلاری اتریوم L2 توسط VanEck برآورد شده است

اخیرا غول مالی VanEck مستقر در نیویورک خلاصه شده است ارزش‌گذاری موردی پایه ۱ تریلیون دلاری برای راه‌حل‌های لایه ۲ اتریوم (L2).

L2 ها مشکل مقیاس پذیری را با انجام اکثر تراکنش ها خارج از بلاک چین اصلی حل می کنند. انواع اصلی L2 ها شامل خلاصه های دانش صفر (ZKUs) و خلاصه های خوش بینانه (ORUs) است.

VanEck در گزارش طولانی خود پیش بینی می کند که L2s به دلیل حجم تراکنش محدود می تواند از نظر درآمد از اتریوم پیشی بگیرد. با این حال، این شرکت نسبت به توکن های L2 نزولی است، زیرا آنها ارز اصلی در اکوسیستم کریپتو نیستند.

VanEck معتقد است که در آینده، بسیاری از ویژگی‌های جامع برای موارد استفاده خاص پدیدار خواهد شد و تعداد کمی از L2های همه منظوره غالب خواهند شد. به عنوان مثال، ممکن است از یک تجمع جداگانه برای میزبانی یک شبکه رسانه اجتماعی استفاده شود.

این شرکت Optimism، Arbitrum و Blast را به عنوان L2 انتخاب کرد که توانستند اکوسیستم های بسیار پر جنب و جوشی ایجاد کنند. موفقیت آنها تا حدی به لطف ایردراپ های موفقی که توانسته اند توجه زیادی را در جامعه ارزهای دیجیتال به خود جلب کنند، به دست آمده است.

برای اندازه گیری سطح موفقیت یک راه حل لایه-۲ خاص، VanEck از متغیرهایی مانند قیمت گذاری تراکنش، تجربه کاربر، مفروضات اعتماد، اندازه اکوسیستم و همچنین تجربه توسعه دهنده استفاده می کند.

طبق داده های ارائه شده توسط DefiLlama، Arbitrum پنجمین پروتکل بزرگ از نظر ارزش کل است که ۳.۱۸ میلیارد دلار قفل شده است. بلاست با ۱.۳ میلیارد دلار در رتبه ششم قرار دارد. در مقایسه، Optimism با ۱.۱۳ میلیارد دلار در رتبه یازدهم قرار دارد.

از سوی دیگر، ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم اخیراً دوباره مورد بازدید قرار گرفت او در پست خود در مورد راه حل های Layer-3 (L3) اشاره کرد که برای معقول بودن چنین راه حلی، لایه های مختلف باید اهداف متفاوتی داشته باشند.

منبع: U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا