اخبار ارز دیجیتال

کاهش ۰.۳ درصدی دارایی‌ها می‌تواند تتر را از نظر فنی ورشکسته کند – WSJ

ژان ایگلشام و ویکی جی هوانگ از وال استریت ژورنال پیشنهاد کردند که اگر بدهی های تتر از دارایی هایش بیشتر شود، چنین “بالشتک نازکی سهام” می تواند بازار را ویران کند.

مقاله‌ای در وال استریت ژورنال (WSJ) ادعا می‌کند که ترازنامه تتر در موقعیتی است که «تتر را از نظر فنی ورشکسته می‌کند» حتی اگر ارزش دارایی‌های ذخیره آن حتی تا ۰.۳ درصد کاهش یابد.

در گزارشی در ۲۷ آگوست، روزنامه نگاران WSJ، Gene Eaglesham و Vicky Ge Huan، ماهیت مبهم ذخایر USDT تتر و حسابرسی مورد انتظار را که از سال ۲۰۱۷ در حال انجام است، برجسته کردند.

ایگلشام و هوانگ پیشنهاد کردند که اگر بدهی‌های تتر از دارایی‌هایش بیشتر شود، چنین “بالشتک نازک سهام” می‌تواند باعث آشفتگی بازار شود.

کاهش ۰.۳ درصدی دارایی‌ها می‌تواند تتر را از نظر فنی ورشکسته کند. هشدار بدبینان توسعه می‌تواند اعتماد سرمایه‌گذاران را کاهش دهد و باعث افزایش بازخریدها شود.»

در زمان نگارش این مقاله، تتر دارایی هایی به ارزش ۶۷.۷۴ میلیارد دلار و بدهی هایی به ارزش ۶۷.۵۴ میلیارد دلار است که طبق وب سایت تتر تنها ۱۹۱ میلیون دلار تفاوت دارد.

با این حال، پائولو آردوینو، مدیر عامل شرکت تتر، شدت حاشیه‌های کم تتر را کم اهمیت جلوه داد و گفت که انتظار دارد سرمایه «در ماه‌های آینده به میزان قابل‌توجهی افزایش یابد» و افزود: مزرعه برنج.

“من فکر نمی کنم که ما یک ریسک سیستمیک هستیم [the crypto] سیستم. “

آردوینو همچنین خاطرنشان کرد که این شرکت مشکلی در بازخرید وجوه مشتریان نداشت و در طی سقوط اخیر بازار کریپتو، با موفقیت معادل ۷ میلیارد دلار را تنها در ۲۴ ساعت بازخرید کرد.

وب سایت تتر در حال حاضر بیان می کند که ۷۹.۶۲ درصد از ذخایر آن توسط پول نقد، معادل های نقدی، سایر سپرده های کوتاه مدت و اوراق تجاری پشتیبانی می شود. بقیه شامل ۸.۳۶ درصد سایر سرمایه گذاری ها، از جمله توکن های دیجیتال نامشخص، ۶.۷۷ درصد وام های تضمین شده، و ۵.۲۵ درصد از اوراق قرضه شرکتی، وجوه و فلزات گرانبها است.

با این حال، آردوینو از اظهار نظر در مورد سایر سرمایه گذاری های تتر به ارزش ۵.۶ میلیارد دلار خودداری کرد.

ماهیت ذخایر تتر با توجه به تسلط بر بازار استیبل کوین و معامله این شرکت با تنظیم کننده ها به دلیل ادعاهای نادرست در مورد حمایت تتر در گذشته، مدت هاست که یک داستان مهم در فضای کریپتو بوده است.

به عنوان بخشی از تسویه حساب ۱۸.۵ میلیون دلاری با دفتر دادستان کل نیویورک در فوریه ۲۰۲۱، تتر از نظر قانونی ملزم به انتشار گزارش های فصلی است که ترکیب خاص ذخایر نقدی و غیر نقدی خود را تجزیه و تحلیل می کند.

مربوط: استیبل کوین USDN با پشتوانه امواج در طول ارتقای پروتکل، دوباره میخ ها را می شکند

آلدونیو همچنین به WSJ گفت که به زودی به عنوان بخشی از تلاش های شرکت برای افزایش شفافیت، به گزارش ماهانه تغییر خواهد کرد.

در اوایل این ماه، تتر از اهداف شفافیت گزارشگری خود با مشارکت شرکت حسابداری بزرگ BDO Italia برای ارائه گواهی مستقل حمایت کرد. با این حال، هنوز حسابرسی کاملی از شرکت صورت نگرفته است که بیشتر به امور مالی Tether بپردازد و دامنه کامل تجارت آن را ارائه دهد.

نویسنده: Brian Quarmby

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا