🪂 ایردراپ‌ها

رئیس جمهور گفت: نه، نینتندو در بازی های آینده خود از هوش مصنوعی استفاده نخواهد کرد – رمزگشایی

رئیس این شرکت روز سه شنبه گفت که نینتندو تایید کرده است که به دلیل نگرانی در مورد حقوق مالکیت معنوی از فناوری هوش مصنوعی مولد در بازی های خود استفاده نخواهد کرد.

ارائه به سرمایه گذار جلسه پرسش و پاسخرئیس نینتندو Shuntaro Furukawa گفت که در حالی که هوش مصنوعی مولد در حال افزایش محبوبیت است، این شرکت برنامه‌ای فوری برای استفاده از آن در بازی‌های آینده خود ندارد.

بر اساس ترجمه تقریبی این جلسه، فوروکاوا گفت: «هوش مصنوعی مولد به دلیل قابلیت‌های خلاقانه‌اش توجهات را به خود جلب کرده است، اما مسائلی مانند حقوق مالکیت معنوی را نیز به همراه دارد.

این حرکت در زمانی انجام می شود که صنعت بازی به طور کلی شروع به کشف قدرت هوش مصنوعی برای کاهش هزینه های توسعه و ساده سازی فرآیندها کرده است.

بازیگران اصلی مانند Microsoft Corp. و Electronic Arts Inc به طور فعال هوش مصنوعی را برای ایجاد محتوای بازی، از دیالوگ گرفته تا طراحی محیط، ادغام می کنند.

بخش بازی با یک مشکل گسترده مواجه است کاهش مشاغلتشویق شرکت ها به دنبال راه حل های مقرون به صرفه.

با این حال، تصمیم نینتندو نشان‌دهنده رویکرد محتاطانه‌تر است و بر نیاز به حفاظت از دارایی‌های خلاقانه و قانونی آن تاکید می‌کند.

فوروکاوا گفت: “ما ده ها سال تجربه در ایجاد تجربه های منحصر به فرد بازی داریم.” در حالی که ما در سازگاری با پیشرفت‌های فناوری انعطاف‌پذیر باقی می‌مانیم، متعهد هستیم که به ارائه ارزش منحصربه‌فردی که تنها از طریق فناوری نمی‌توان به آن دست یافت، ادامه دهیم.»

هوش مصنوعی به عنوان یک راه حل بالقوه در نظر گرفته می شود که می تواند جنبه های مختلف توسعه بازی را خودکار کند.

هوش مصنوعی مولد برای ایجاد انواع خاصی از محتوا، مانند متن و تصاویر، بر اساس الگوها طراحی شده است. در همین حال، هدف هوش عمومی مصنوعی (AGI)، انجام هر کار هوشمندانه ای در سطحی شبیه به انسان است که قابلیت های وسیع تری از درک و استدلال را در بر می گیرد.

علیرغم پتانسیلی که دارد، این فناوری بحث و جدل هایی را در مورد آن برانگیخته است پیامدهای خلاقیت و اشتغال در صنعت

نینتندو که به خاطر فرنچایزهای نمادین خود مانند Super Mario و The Legend of Zelda شناخته می شود، به ویژه در مورد محافظت از مالکیت معنوی خود هوشیار است.

این شرکت دارای سابقه حفاظت تهاجمی از حقوق مالکیت معنوی خود از طریق اقدامات قانونی است. شکایت کرد سازمان های مختلف در مورد استفاده غیرمجاز از شخصیت های آن، نقض علامت تجاری و دزدی دریایی.

نینتندو بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

پیروزی تضمین شده خبرنامه

آخرین اخبار بازی را در Web3 دریافت کنید، مستقیماً با استودیوهای بازی و تأثیرگذاران صنعت ارتباط برقرار کنید و از شرکای ما پاداش دریافت کنید.

منبع: https://decrypt.co/238458/no-nintendo-will-not-use-ai-in-its-upcoming-titles-president-says

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا