صرافی آنلاین دلار

برای هر ایرانی پیدا کردن یک صرافی آنلاین دلار از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. چرا که معامله کردن با دلار کاغذی بسیار کم شده است و کمتر کسی تمایل به خرید و فروش دلار کاغذی دارد. حتی بسیاری از شرکت‌های به جای حواله دلاری از انواع استیبل کوین‌ها مانندDai ، USDT ، USDC  BUSD و… استفاده می‌کنند. در این بخش قصد داریم بهترین صرافی اینترنتی دلار را به کمک مشاورین موبو ارز بررسی کنیم.

صرافی آنلاین دلار چیست؟

صرافی آنلاین دلار چیست؟

صرافی آنلاین دلار یک مرکز مبادله ارزهای مختلف است که بر اساس عرضه و تقاضای جهانی خدمات خود را ارائه میدهد. میزان کارمزد هر صرافی متفاوت است و می‌تواند بر اساس محبوبیت خود این عدد را تغییر دهد. معمولا صرافی آنلاین معاملات OTC ندارد، اما برای خریداران و عرضه کنندگان بزرگ این امکان را فراهم می‌کند که با قیمتی واحد پول خود را معامله کنند و به نحوی تزریق سرمایه انجام شود که مارکت از حالت طبیعی خود خارج نشود. یک صرافی آنلاین دلار به صورت تخصصی تمرکز خود را روی استیبل کوین‌ها قرار میدهد.

البته اگر مارکت ارز دیجیتال و یا اخبار جهانی به سمت بازار صعودی قوی برود، دیگر ارزهای دیجیتال نیز در آن معامله خواهد شد. با این حال عمق بازار ثانویه کم است و بیشتر افراد تمایل به خرید و فروش استیبل کوین‌ها خواهند داشت. چرا که صرافی دلار آنلاین به کسی اهرم برای معامله کردن نمیدهد. به یاد داشته باشید که به هیچ وجه سرمایه دلاری خود را نباید در هیچ یک از صرافی‌های آنلاین نگهداری کنید. چرا که Cold Wallet یا همان Cold Storage آن ها در معرض هک شدن قرار دارد.

البته این موضوع به این معنی نیست که تبدیل ارز دیجیتال و یا بهتر است بگوییم دلار دیجیتال در این صرافی‌ها مشکل آفرین است. بلکه نکته بسیار مهم نحوه نگهداری و همچنین برنامه ریزی برای انتقال این پول است.

مزایای یک صرافی آنلاین دلار معتبر چیست؟

مزایای صرافی آنلاین دلار

در این بخش قصد داریم مزایای چند صرافی آنلاین دلاری معتبر را بررسی کنیم. برخی از صرافی‌هایی که به تازگی وارد مارکت شده‌اند، مزایای بیشتری در اختیار شما خواهند گذاشت که بیشتر حالت تبلیغاتی دارد و به همین دلیل نیز آن ها را مورد بررسی قرار نخواهیم داد.

 • دسترسی راحت و به صورت ۲۴/۷ خواهد بود
 • پشتیبانی قوی وجود دارد و برای نقل و انتقال روی شبکه بلاک چین شما را راهنمایی می‌کنند.
 • امنیت آن ها در بالاترین سطح ممکن است و هر ورود و خروج را به صورت دقیق اطلاع میدهند.
 • برای انتقال وجه تنها به حساب‌های شخصی شما اجازه دریافت میدهند و نیاز به تایید دو مرحله ای خواهد بود.
 • یک صرافی آنلاین معتبر نقدینگی بالایی دارد و همین موضوع اسپرد معاملات ثانویه و یا کارمزد معاملات شما را در پایینترین سطح نگه میدارد.
 • انواع استیبل کوین‌ها «انواع رمز ارز با ارزش ثابت یک دلار» با توجه به نیاز شما قابل معامله است و محدودیتی در واریز و برداشت وجود ندارد.
 • کارمزد معاملات برای افرادی مشتری وفادار هستند و شبکه دوستان قوی دارند به صورت شناور تعریف خواهد شد.
 • دسترسی به تحلیل تکنیکال و همچنین اخبار فاندامنتال را فراهم خواهند کرد تا معاملات شما به بهترین شکل ممکن انجام شود.
 • قوانین و مقررات خود را به نحوی تعریف می‌کنند که به لحاظ حقوقی نه برای مشتری و نه برای خودشان مشکلی وجود نداشته باشد.

معایب یک صرافی آنلاین دلار چیست؟

معایب صرافی آنلاین دلار

معایبی که در این بخش بیان می‌شود بیشتر مربوط به صرافی‌های آنلاین کم سابقه و نامعتبر می‌‌باشد. در صورتی که یک صرافی آنلاین معتبر از بانک مرکزی و همچنین نهادهای امنیتی مجوزهای لازم را دریافت کند، معایب کمتری خواهد داشت.

 • مراحل احراز هویت ثابتی وجود ندارد و در زمان برداشت از شما درخواست احراز هویت می‌شود. نکته منفی چنین صرافی‌های تایید طولانی مدت KYC می‌‌باشد.
 • امنیت صرافی در پایینترین مرتبه ممکن است و به سادگی با داشتن آدرس ایمیل افراد می‌تواند حساب آن ها را هک کرد.
 • کارمزد معاملاتی نامشخص است و بر اساس سطوح کاربران میزان کارمزد کاملا متفاوتی دریافت خواهند کرد.
 • متاسفانه برخی از صرافی‌های آنلاین دلار بدون اطلاع رسانی قبلی مدت زمانی طولانی سایت خود را در حالت غیر فعال قرار میدهند و هدف آن ها نیز به روز رسانی و یا تقویت امنیت صرافی است. در این صورت دسترسی به دارایی شما غیر ممکن خواهد بود.
 • قوانین مختلف برای واریز و برداشت خواهند داشت و مراحل تبدیل پول را طولانی می‌کنند.
 • نوسانات ارز و همچنین اخبار اقتصادی دلار آمریکا روی ارزش پول تاثیرات منفی خواهد داشت.
 • احتمال بلوکه شدن دارایی افراد پس تایید به دلیل داشتن ملیت خاص وجود دارد. در صورتی که یک صرافی معتبر قبل از ثبت نام چنین موضوعی را به شما گزارش خواهد داد.

 چگونه یک صرافی آنلاین دلار معتبر پیدا کنیم؟

صرافی آنلاین دلار معتبر

به یاد داشته باشید که خرید و فروش در صرافی آنلاین نیز مانند صرافی ملی نیاز به مدارک هویتی دارد و در نهایت می‌تواند مالیات به دنبال داشته باشد. این دو نکته در بسیاری از صرافی‌های آنلاین دلار ذکر نمی‌شود و مشکل ساز خواهد بود. در ادامه مهمترین نکات برای انتخاب صرافی آنلاین معتبر را بررسی خواهیم کرد.

 • خرید دلار آنلاین با خرید دلار کاغذی اختلاف قیمت چندانی ندارد و در مقایسه با دیگر صرافی ها به عددی مشابه دست پیدا خواهیم کرد.
 • قیمت دلار در بازار آزاد تاثیر مستقیم روی قیمت دلاری آنلاین دارد و اسپرد ایجاد شده در کمتری میزان ممکن است.
 • صرافی دلار خریداری شده توسط شما را در کوتاهترین زمان ممکن به کیف پولتان منتقل می‌کند. از همه مهمتر انتقال دلار از کول ولتی انجام می‌شود که احتمال رهگیری و بلوکه شدن دارایی شما صفر است.
 • احراز هویت شما در کوتاهترین زمان ممکن انجام خواهد شد و برای دسترسی به دارایی خود چالشی نخواهید داشت.
 • مهمترین قوانین صرافی در زمان ثبت نام اولیه به شما اطلاع داده می‌شود تا برای واریز و برداشت دلاری یا ریالی خود مشکلی نداشته باشید.
 • قیمت خرید و فروش دلار امروز در صرافی ها بر اساس مکانیزم عرضه و تقاضا مشخص می‌شود و بواسطه قیمت دلار فردایی نوسان قیمتی ندارند.
 • صرافی آنلاین دلار از شهرت خوبی برخوردار است و در شبکه‌های اجتماعی نیز به نیک نامی از آن یاد برده می‌شود. برای بررسی بهتر این بخش می‌توانید نظرات دیگر کاربران در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
 • پشتیبانی قوی دارد و در کوتاهترین زمان ممکن به مشتریان پاسخ خواهند داد.
 • تنوع روش پرداخت دارد و هر شخص می‌تواند به صورت رسمی و غیر رسمی پول مورد نیاز خود را دریافت کند.
 • حجم نقدینگی آن ها در بالاترین مرتبه ممکن است و شما برای پر شدن سفارشات خود منتظر نخواهید ماند. دقت کنید که این موضوع برای خریدهای بزرگ از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
 • صرافی آنلاین دلار معتبر برای معاملات بزرگ امکان معامله OTC فراهم می‌کنند و معامله در دفتر مرکزی آن ها انجام خواهد شد.

مهمترین نکاتی امنیتی در انتخاب و استفاده از یک صرافی آنلاین دلار

نکات امنیتی خرید و فروش دلار آنلاین

برخی از افراد به دلیل نداشتن اطلاعات کافی در مورد دلار آنلاین و یا انواع استیبل کوین‌ها معاملات خود را به درستی انجام نمیدهند. به همین دلیل نیز کل سرمایه خود را به سادگی از دست میدهند. چرا که شبکه بلاک چین مناسبی انتخاب نکردند و یا آدرس ولت مورد نظر را صحیح ثبت ننمودند. در ادامه چند نکته بسیار مهم برای استفاده بهتر از صرافی آنلاین دلار مطرح خواهیم کرد.

 • حتما تایید دو مرحله‌ای برای ورود به حساب کاربری و همچنین برداشت وجه را فعال کنید. در صورتی که از Google Authenticator استفاده می‌کنید، حتما بکاپ اطلاعات خود را در چند بخش مطمئن به صورت آفلاین ذخیره کنید.
 • رمز عبور حساب کاربری خود را با استفاده از یک رشته عبارت ۱۲ تا ۱۶ رقمی تصادفی انتخاب کنید و آن را به صورت آفلاین نیز ثبت کنید.
 • به هیچ وجه روی لینک‌هایی که از سمت صرافی شخصی شما ارسال می‌شود کلیک نکنید. چرا که بسیاری از هکرها با خرید سربرگ پیامکی صرافی اقدام به فیشینگ اطلاعات می‌کنند.
 • بهترین حالت نگهداری دارایی های شما در کیف پول سخت افزاری می‌‌باشد. در صورتی که قصد نگهداری پول خود در کیف پول نرم افزاری دارید، به هیچ وجه آن را روی گوشی موبایل شخصی خود ست نکنید. چرا که دسترسی شما به صورت پیوسته به اینترنت برقرار است و می‌تواند مشکل ساز شود. حتی برخی از افراد اپلیکیشن رسمی صرافی را برای محافظت بهتر از دارای خود در زمان انتقال نصب نخواهند کرد.

در این بخش به صورت اجمالی به بررسی مهمترین مباحث صرافی آنلاین ارز دلار پرداختیم. در صورتی که از یک صرافی آنلاین دلار اختصاصی استفاده می‌کنید که عملکرد خوبی نیز دارند، در بخش نظرات آن را با ما به اشتراک بگذارید. در پایان اگر بخواهیم یک جمع بندی از نکات مطرح شده پیرامون صرافی آنلاین دلار بگوییم باید به شهرت و خوشنامی یک صرافی اشاره کنیم. با توجه به این که اخبار در حوزه تکنولوژی و همچنین صرافی‌های آنلاین به سرعت منتشر می‌شود، اگر یک صرافی عملکرد خوبی نداشته باشد، در کوتاهترین زمان ممکن منتقدین بسیار زیادی پیدا خواهد کرد.

در فضای آنلاین تبلیغات بسیار زیادی پیرامون صرافی‌های آنلاین انجام می‌شود که پیشنهاد ما نادیده گرفتن آن ها است. سعی کنید در هر صرافی مبالغ کمی را تبدیل کنید و در صورتی که از امکانات و شرایط آن ها راضی بودید به مرور حجم معاملات خود را افزایش دهید.

دکمه بازگشت به بالا