اخبار ارز دیجیتال

چرا فدرال رزرو بانک ها را ملزم به نگهداری وجه نقد سپرده گذاران نمی کند؟


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این واقعیت که اکثر بانک ها نیازی به نگه داشتن پول ندارند می تواند منجر به ورشکستگی بیشتر بانک ها در ماه های آینده شود.

هیئت فدرال رزرو در مارس ۲۰۲۰ ذخایر مورد نیاز بانک را به صفر رساند. از آن زمان، بانک‌های ایالات متحده دیگر مجبور نیستند واقعاً پول سپرده‌گذاران را در بانک نگه دارند، و این امر سیستم معیوب (بانکداری ذخیره کسری) را تشدید می‌کند.

با بسته شدن بانک Silvergate، Silicon Valley Bank و Signature Bank، بسیاری در ایالات متحده متعجب هستند که آیا بانک های محلی خطرات مشابهی دارند یا خیر. سیاست ذخیره صفر فدرال رزرو تنها احتمال سقوط بیشتر بانک ها را افزایش می دهد.

بانک های ذخیره کسری و بانک های دره سیلیکون

قبل از همه گیری، بانک ها مجبور بودند ۱۰ درصد از سپرده های خود را به صورت نقد نگه دارند. اگر یک سپرده گذار ۱۰۰۰ دلار نزد بانک سپرده گذاری می کرد، بانک مجبور نبود آن ۱۰۰۰ دلار را نگه دارد. این شرکت ۱۰۰ دلار در اختیار دارد و ۹۰۰ دلار به مشتریانی که به دنبال وام مسکن، خودرو و غیره هستند وام می دهد. بانک ها برای این وام ها سود دریافت می کنند. این یکی از راه های کسب درآمد بانک هاست. بنابراین، دارندگان حساب های بانکی ۰.۲٪ سود دریافت می کنند، اما بانک ها وام هایی با نرخ بهره ۴٪ یا بیشتر ارائه می دهند.

یک بانک ذخیره کسری به بانک اجازه می دهد تا مقداری از پول خود را در بانک نگه دارد در حالی که بیشتر آن را به مشاغل و مصرف کنندگان وام می دهد. اما زمانی که همه سپرده گذاران ۱۰۰۰ دلار درخواست می کنند، مانند بانک سیلیکون ولی (SVB)، بانک پول نقدی در اختیار ندارد. اگر بانکی در آستانه بسته شدن باشد، همه برای برداشت ۱۰۰۰ دلار عجله خواهند کرد. وقتی این اتفاق در مورد SVB افتاد، تنظیم کننده بانکی کالیفرنیا وارد عمل شد و بانک را در اختیار گرفت.

مربوط: بانک سیلیکون ولی نوک کوه یخ بانکی بود

فدرال رزرو بذر بحران مالی را به روش‌های بیشتری از بانک‌های ذخیره صفر کاشت. نرخ‌های بالاتر تأمین مالی فدرال رزرو بر وام‌های خودرو، خانه‌ها و خزانه‌داری تأثیر می‌گذارد و وام‌های کسب‌وکار کوچک را گران‌تر می‌کند. هنگامی که ارزش اوراق قرضه دولتی کاهش می یابد، بازده اوراق قرضه دولتی افزایش می یابد. بانک ها تحت تأثیر قرار خواهند گرفت زیرا آنها مقادیر زیادی از پول خود را در ترازنامه خود دارند، مانند مورد SVB. بانک هایی که نتوانند ریسک را پوشش دهند ورشکست می شوند.

آیا SVB سیستمیک است؟

حدود ۱۰۰۰ استارتاپ در بانک سیلیکون ولی پول داشتند. اگر بانک ورشکسته می شد، همه آن استارت آپ ها نیز می توانستند نابود شوند. شرکت‌های بزرگ سهامی عام، از جمله Roku، دارایی‌های خود را در SVB نگهداری می‌کردند. Roku حدود ۴۸۷ میلیون دلار (تقریبا یک چهارم کل پول نقد خود) در بانک داشت.

تنها ۲.۷ درصد از سپرده های بانکی سیلیکون ولی زیر ۲۵۰۰۰۰ دلار است. بنابراین، ۹۷.۳٪ بیمه شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) ندارند. FDIC یک آژانس مستقل فدرال است و بانک ها به ازای هر سپرده گذار ۲۵۰۰۰۰ دلار حق بیمه بانکی پرداخت می کنند.

SVB میلیون ها دلار در اختیار استارت آپ ها قرار داد. SVB، یک بانک منطقه ای، ۲۱۲ میلیارد دلار زیان در ترازنامه خود دارد و پس از واشنگتن موچال، دومین ورشکستگی بانک در تاریخ ایالات متحده محسوب می شود. بیمه FDIC، با تنها ۱۲۰ میلیارد دلار در حال حاضر، نمی تواند اکثر افراد را پوشش دهد.

در آخر هفته، وقتی مردم در بانک ها صف کشیده بودند، عفونت مشاهده شد. شکست SVB می تواند منجر به افتتاح حساب شرکت های بزرگتر با Big 4 شود که منجر به متمرکز شدن بیشتر سیستم بانکی شود.

مربوط: USDC برای بانک‌های دره سیلیکون ثابت نشده است، اما پیش‌فرض نیست

هزاران بانک در ایالات متحده وجود دارد و بسیاری از بانک های محلی ممکن است مشکلاتی مشابه SVB داشته باشند. بهترین سناریو این بود که شرکت‌های خصوصی وارد عمل شوند و بانک‌های سیلیکون ولی را بخرند، آن سپرده‌گذاران را تکمیل کنند و سرایت را متوقف کنند. این اتفاق نیفتاد فدرال رزرو بدون نیاز به چاپ پول می توانست از چه بحران بزرگی جلوگیری کند؟ نه چندان بزرگ – و مردم این را می دانند.

فدرال رزرو ممکن است افزایش نرخ بهره را به تاخیر بیندازد

فدرال رزرو برای مبارزه با تورم نرخ بهره را افزایش داده است. اگر دولت پول بیشتری برای نجات SVB و احتمالاً بانک‌های بعدی چاپ کند، شرایط عالی برای تورم ایجاد می‌کند. هر زمان که فدرال رزرو برای کاهش تورم برنامه کمی انقباض را اجرا می کند، اقتصاد سقوط می کند. در سال ۲۰۰۸، شرکت‌های وام مسکن به هر کسی که در ارتباط بود، وام مسکن ارائه کردند که منجر به بحران مالی سال ۲۰۰۸ شد. این دومینوها بودند که اول سقوط کردند.

سپرده گذاران SVB اساساً نجات یافته اند، بنابراین ایالات متحده اساساً از چسب زخم برای بستن سوراخ ها در قایق های خود استفاده می کند. اگر بسیاری از بانک های محلی مشکلاتی مشابه SVB داشته باشند، فدرال رزرو باید یک دوره دیگر از تسهیل کمی را آغاز کند و تورم ممکن است دوباره افزایش یابد.

ایالات متحده در آغاز یک سناریوی بزرگ تورم است. فدرال رزرو امپراتور است و امپراتور لباس ندارد. ادامه افزایش نرخ بهره برای مبارزه با تورم، شکاف های بیشتری در اقتصاد ایالات متحده ایجاد می کند. اگر فقط افزایش نرخ بهره را متوقف کنیم و در نهایت آن را کاهش دهیم، بردار تورم می تواند وارد زندگی روزمره ما شود.

کادان استادلمن توسعه دهنده بلاک چین و مدیر ارشد فناوری پلتفرم کومودو. پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه وین در سال ۲۰۱۱ در رشته فناوری اطلاعات، در دانشگاه فنی برلین به تحصیل در رشته انفورماتیک فنی و محاسبات علمی پرداخت. او در سال ۲۰۱۶ به تیم کومودو پیوست.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: Kadan Stadelmann

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا