اخبار ارز دیجیتال

توصیف جایی که DEX امروز کمیاب است

کاربران بیش از یک پلتفرم غیرمتمرکز برای تسهیل تجارت انتظار دارند. این پلت فرم همچنین بهترین فرصت های قیمت گذاری و پاداش را ارائه می دهد.

بهترین پلتفرم های موجود در بازار امروز کدامند؟

صرافی‌های مدرن نقدینگی عمیق‌تری را جمع‌آوری می‌کنند تا اطمینان حاصل شود که بودجه کافی در استخر وجود دارد.

افزایش روزافزون پلتفرم های مدرن، انتخاب بهترین گزینه را برای کاربران دشوار می کند.

KyberSwap یکی از رقابتی ترین DEX های موجود در بازار است که توانایی جمع آوری نقدینگی از بیش از ۸۰ صرافی در ۱۱ زنجیره از Avalanche تا Aurora را دارد. با کار با پلتفرم مسیریابی تجارت پویا، معامله‌گران بهترین مسیرها و قیمت‌ها را با الگوریتم‌هایی تضمین می‌کنند که به طور خودکار معاملات خود را بین این صرافی‌ها تقسیم می‌کنند.

DEX همچنین یک ویژگی Discover را ارائه می دهد که از فناوری TrueSight برای تجزیه و تحلیل حجم معاملات و روند قیمت استفاده می کند و اطمینان حاصل می کند که سرمایه گذاران می توانند از توکن های پرطرفدار در هنگام وقوع استفاده کنند.

از نظر نقدینگی، KyberSwap مشوق‌های بیشتری را برای کاربران ارائه می‌کند تا سرمایه‌های خود را از طریق برنامه‌های استخراج نقدینگی به اشتراک بگذارند. در اینجا، ارائه‌دهندگان نقدینگی می‌توانند با افزودن نقدینگی رمزی و قرار دادن توکن‌های LP در شرکت‌های مربوطه، مشوق‌های پاداش کسب کنند.

پروتکل جدیدی به نام KyberSwap Elastic نیز اعلام شد. این یک AMM مبتنی بر تیک است که نقدینگی متمرکز را ارائه می دهد. این به کاربران انعطاف‌پذیری می‌دهد تا نقدینگی را در سطوح مختلف کارمزد برای استخرهای خود فراهم کنند و از سود مرکب با سرمایه‌گذاری مجدد خودکار سود بهره‌مند شوند. یک ویژگی ضد تیراندازی نیز برای محافظت بیشتر ارائه شده است.

جزئیات شبکه کیبر

سلب مسئولیت. کوین تلگراف هیچ محتوا یا محصولی را در این صفحه تایید نمی کند. در حالی که هدف ما ارائه تمام اطلاعات مادی در دسترس است، خوانندگان باید قبل از هر اقدامی در رابطه با شرکت تحقیقات خود را انجام دهند و مسئولیت کامل تصمیمات خود را بپذیرند. همچنین نباید این مقاله را توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفت.

DEX های مبتنی بر AMM فعلی در کجا کوتاه می شوند؟

اجتناب از لغزش، زیرساخت های ضعیف، نبود انگیزه کافی برای قمار پول و غیره.

متأسفانه، بسیاری از نسخه های اولیه AMM قادر به افزایش نقدینگی برای کاربران نبودند و فاقد کارایی سرمایه بودند. به همین دلیل، برخی برای دستیابی به بهترین قیمت برای مبادله توکن در شبکه های پشتیبانی شده، به جمع کننده ها روی می آورند.

جذب نقدینگی برای AMM حیاتی است تا AMM به درستی کار کند، زیرا هر چه وجوه بیشتر در استخر باشد، لغزش کمتری در سفارش‌های بزرگ رخ می‌دهد و کاربران بیشتری جذب پلتفرم می‌شوند.

در نتیجه، بسیاری از ابزارها APR های بالایی را به عنوان یک استراتژی بازاریابی برای ایجاد جوامع ارائه می دهند. لازم به ذکر است که این اعداد اغلب غیر آلی هستند و با انگیزه های ناپایدار همراه هستند. در مقابل، یک پلت فرم خوب با شرکای خود به عنوان بخشی از یک اکوسیستم پایدارتر کار می کند که می تواند بازدهی بالا را در بلندمدت تضمین کند.

AMM چه فرصت‌هایی برای چارچوب‌بندی بازده دارد؟

یک استخر نقدینگی باید دارای وجوه کافی برای تسهیل تجارت باشد.

این وجوه توسط کاربران پلتفرم تامین می شود و باید انگیزه های مناسبی برای ارائه آنها داشته باشد. برای این منظور اغلب از یک استراتژی به نام کشاورزی عملکرد استفاده می شود. سرمایه گذاران اغلب در پروتکل های مختلف شرکت می کنند. آن‌ها هنگام پیوستن به پروژه‌های جدید از APR بالایی بهره می‌برند و معمولاً جوایز دیجیتالی به طور موقت دو برابر می‌شوند. بانکی را در نظر بگیرید که ۵ درصد سود برای سپرده های جدید ارائه می دهد.

در برخی موارد، استخرها توکن‌های ارائه‌دهنده نقدینگی (LP Tokens) را در ازای کاربران ارائه نقدینگی ارائه می‌کنند. این می تواند بعداً برای پاداش بازخرید شود یا برای درآمد اضافی شرط بندی شود.

بازارساز خودکار چیست؟

AMM پروتکلی است که نقدینگی DEX را به صورت شبانه روزی تضمین می کند.

بازارسازان فرآیند تامین نقدینگی جفت های معاملاتی در صرافی های متمرکز را تسهیل می کنند. با این حال، برخلاف CEX، DEX فرآیندهای میانی مرتبط با معاملات کریپتو را حذف می کند.

DEX به کاربران اجازه می دهد تا معاملات را مستقیماً از کیف پول های غیر حافظی شروع کنند. از این نظر، AMM پروتکل اساسی است که به DEX ها اجازه می دهد تا کاربران را بدون واسطه به هم متصل کنند، اما مشکلات نقدینگی موجود را حل می کند. بنابراین، AMM ها به جای تکیه بر جفت گیری سنتی خریداران و فروشندگان در بازارهای مالی، همیشه می توانند نقدینگی DeFi را از طریق استخرهای نقدینگی تضمین کنند.

صرافی های غیرمتمرکز چگونه کار می کنند؟

DEX ها سیستم های تطبیق سفارش را با پروتکل های مستقلی که به عنوان سازندگان بازار خودکار شناخته می شوند، جایگزین می کنند.

در واقع، DEX ها سیستم های تطبیق سفارشات سنتی را با پروتکل های مستقل مانند سازندگان بازار خودکار (AMM) جایگزین می کنند. این پروتکل ها از قراردادهای هوشمند، نوعی برنامه رایانه ای خوداجرا، برای تعریف قیمت ها و تامین نقدینگی برای دارایی های دیجیتال استفاده می کنند. در این مدل، کاربران دیگر مستقیماً با طرف مقابل معامله نمی کنند. در عوض، آنها در مقابل نقدینگی موجود در قراردادهای هوشمند، که به عنوان استخرهای نقدینگی نیز شناخته می‌شوند، معامله می‌کنند.

هر استخر نقدینگی را با سپرده گذاری وجوه از سایر سرمایه گذاران در ازای فرصت های درآمد غیرفعال فراهم می کند.

مزایای صرافی های غیرمتمرکز نسبت به صرافی های متمرکز چیست؟

تمرکززدایی به این معنی است که کاربران همیشه کنترل کاملی بر وجوه خود دارند.

در یک صرافی متمرکز (CEX)، معامله توسط واسطه، یعنی خود پلت فرم تسهیل می شود.

در مقابل، یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) به کاربران امکان داد و ستد مستقیم را می دهد. در نتیجه، این پلتفرم هیچ وجهی را در خود نگه نمی‌دارد و در نتیجه کمتر مستعد هک شدن است.

علاوه بر امنیت، DEX ها همچنین ثابت کرده اند که به کاربران امکان دسترسی به طیف وسیع تری از ارزهای دیجیتال را می دهند.

با توجه به اینکه بیت کوین چگونه برای تسهیل تمرکززدایی و حذف بانک های میانی تأسیس شد، برخی از علاقه مندان استدلال می کنند که DEX ها به ارزش های اصلی این ارز دیجیتال وفادار خواهند ماند.

نویسنده: Sarah Jansen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا