اخبار ارز دیجیتال

آینده مالیات های رمزنگاری شده: درک چشم انداز همیشه در حال تغییر


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

اگرچه انتظار می‌رود شفافیت کمی وجود داشته باشد، اما مالیات کریپتو بحث‌برانگیز است.

نگاهی دقیق تر به وضعیت فعلی مالیات بر ارزهای دیجیتال در سراسر جهان نشان می دهد که بسیاری از دولت ها مزایای بالقوه فناوری بلاک چین را در زمینه های مختلف تشخیص می دهند و مقررات و بلوغ در حال افزایش است. از آنجایی که صنایع بلاک چین و ارزهای دیجیتال به تکامل خود ادامه می دهند و مورد پذیرش جریان اصلی قرار می گیرند، محیط نظارتی پیرامون آنها نیز به سرعت در حال تغییر است.

تحقیقات کوین تلگراف اخیرا یک پایگاه داده مالیات رمزنگاری را منتشر کرده است. نگاهی دقیق تر به رویکرد مالیات رمزنگاری در سطح کشور دارد و شامل ویژگی های زیر است:

  • مروری جامع از مالیات بر ارزهای دیجیتال بر اساس کشور – به عنوان مثال نرخ مالیات، قوانین مالیاتی و رژیم های مالیاتی.
  • تمایز واضح بین رویدادهای مشمول مالیات و غیر مشمول مالیات.
  • اطلاعات مفید برای سرمایه گذاران، مشاغل و سیاست گذاران علاقه مند به درک الزامات مالیاتی در حوزه های قضایی مختلف.

به عنوان مثال، اروپا به طور فعال استفاده از فناوری بلاک چین را در امور مالی، تدارکات و مراقبت های بهداشتی ترویج می کند. سازمان بورس و اوراق بهادار اروپا (ESMA) دستورالعملی را در مورد مقررات عرضه اولیه سکه صادر کرده است. پارلمان اروپا خواستار یک رویکرد جامع برای تنظیم ارزهای دیجیتال است.

پایگاه داده مالیات رمزنگاری شده توسط تحقیقات کوین تلگراف را کاوش کنید

در آسیا، کره جنوبی اعلام کرده است که قصد دارد از صرافی های رمزنگاری مالیات مالیات بگیرد و از ژانویه ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۵ مالیات بر درآمد کریپتو با ۲۰ درصد تاخیر اعمال کند. با این حال، سوالاتی در مورد نحوه تنظیم و مالیات تراکنش های ارزهای دیجیتال مطرح شده است که نیاز به یک رویکرد جامع را برجسته می کند. مقیاس جهانی.

درمان مالیاتی به طبقه بندی بستگی دارد

طبقه بندی ارزهای دیجیتال به عنوان دارایی، ارز یا دارایی در حوزه های قضایی مختلف برای افراد برای رعایت قوانین و مقررات مالیاتی بسیار مهم است.

وقتی کشورها ارزهای دیجیتال را به عنوان دارایی طبقه بندی می کنند، مانند سایر انواع دارایی ها مانند سهام، اوراق قرضه و کالاها رفتار می شود. این بدان معناست که سود و زیان حاصل از فروش یا تجارت ارزهای دیجیتال مشمول مالیات بر عایدی سرمایه است.

وقتی کشورها ارزهای دیجیتال را به عنوان دارایی طبقه بندی می کنند، با آنها مانند اتومبیل یا جواهرات رفتار می شود. به عنوان مثال، خدمات درآمد داخلی (IRS) ارزهای دیجیتال را به عنوان دارایی در ایالات متحده طبقه بندی می کند. این بدان معناست که مودیان مالیاتی ملزم به گزارش سود یا زیان سرمایه در اظهارنامه مالیاتی خود هستند.

نرخ مالیات بر سود ارزهای دیجیتال در ایالات متحده بسته به اینکه سود کوتاه مدت (۱ سال یا کمتر) یا بلندمدت (۱ سال یا بیشتر) باشد، متفاوت است. به عنوان مثال، نرخ استاندارد مالیات بر درآمد برای سال ۲۰۲۳ بسته به سطح درآمد افراد از ۱۰٪ تا ۳۷٪ متغیر است. نرخ مالیات بر عایدی سرمایه بلندمدت برای سال ۲۰۲۳ بسته به سطح درآمد افراد از ۰٪ تا ۲۰٪ متغیر است.

اگر می‌خواهید درباره نرخ‌های مالیات برای فعالیت‌های مختلف ارزهای دیجیتال در سراسر جهان اطلاعات بیشتری کسب کنید، از داده‌های جمع‌آوری‌شده در پایگاه داده‌های مالیات رمزنگاری تحقیقاتی کوین‌تلگراف استفاده کنید.

نحوه مدیریت سود کریپتو و درآمد استخراج

افراد و مشاغل دارای شرایط متفاوتی برای تشکیل پرونده مالیاتی هستند. برخی از کشورها قوانین یا دستورالعمل هایی را با هدف رفع این نگرانی ها وضع کرده اند.

در آلمان، ارزهای دیجیتال به عنوان دارایی طبقه بندی می شوند و سود حاصل از فروش یا مبادله ارزهای دیجیتال مشمول مالیات بر عایدی سرمایه است. علاوه بر این، آلمان راهنمای گسترده‌ای برای محاسبه و اداره مالیات دارد که موضوعاتی از امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) گرفته تا توکن‌های غیرقابل تعویض تا درآمدهای معاف از مالیات مشمول معافیت‌های خاص را پوشش می‌دهد.

به عنوان مثال، اگر بازده سرمایه گذاری کوتاه مدت سالانه شما کمتر از ۶۰۰ دلار باشد، نیازی به پرداخت مالیات ندارید. از طرف دیگر، اگر قبل از استفاده یک سال ارز مجازی را نگه دارید، معاف از مالیات خواهد بود. با این حال، اکثر کشورها هنوز برای تعیین بهترین رویکرد کار می کنند.

درآمد حاصل از استخراج و سهام نیز یکی از نگرانی های کلیدی در مورد مالیات بر ارزهای دیجیتال است. برخی از کشورها درآمد حاصل از استخراج و سرمایه گذاری را به عنوان درآمد عادی تلقی می کنند، در حالی که برخی دیگر آن را به عنوان سود سرمایه طبقه بندی می کنند. این می تواند بر میزان مالیات پرداختی و نحوه گزارش آن تأثیر بگذارد. در ایالات متحده، استخراج و سرمایه گذاری درآمد یک فعالیت تجاری در نظر گرفته می شود، نه یک سرمایه گذاری سرمایه، و بنابراین با نرخ مالیات نهایی شخصی ۱۰٪ تا ۳۷٪ مشمول مالیات می شود.

در کانادا، درآمد حاصل از استخراج یا سهامداری نیز به طور کلی به عنوان درآمد عادی تلقی می شود و توسط دولت فدرال مشمول مالیات بر درآمد با نرخ مالیات نهایی شخصی از ۲۰.۵٪ تا ۳۳٪، با مالیات های اضافی استانی از ۰٪ تا ۲۱٪ است. ٪ دامنه. در مقابل، برخی از کشورها، مانند سنگاپور، درآمد حاصل از استخراج یا سهام را به عنوان سود سرمایه طبقه‌بندی می‌کنند و عموماً مشمول مالیات نمی‌شوند، اگرچه افرادی که در فعالیت‌های معدنی یا سهام‌داری فعالیت می‌کنند همچنان مشمول مالیات‌های دیگری هستند. این ممکن است اعمال شود.

با تغییرات همراه باشید

از آنجایی که صنعت ارزهای دیجیتال به رشد و توسعه ادامه می‌دهد، روند رو به رشدی به سمت اتخاذ رویکرد مالیات استاندارد وجود دارد. این احتمالاً با وضوح و شفافیت بیشتر برای دست اندرکاران این حوزه ادامه خواهد داشت. به عنوان مثال، سوئیس معافیت‌های مالیاتی برای فعالیت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال، مانند نگهداری ارزهای دیجیتال و انتقال پول بین کیف‌پول‌ها، ارائه می‌کند و به طور کلی قوانین روشنی برای شرکت‌هایی که در بخش ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کنند، دارد. چارچوب قانونی تعریف‌شده‌ای ارائه می‌کند.

افراد و مشاغل باید از آخرین مقررات مطلع باشند و برای رعایت قانون و کاهش بار مالیاتی خود از مشاوره تخصصی بهره مند شوند. به عنوان مثال، اعلامیه ای که جرمی هانت وزیر خزانه داری در ۱۵ مارس ۲۰۲۳ اعلام کرد، مالیات دهندگان بریتانیایی را که باید از سال ۲۰۲۵ سود رمزنگاری خود را جداگانه ثبت کنند، تحت تاثیر قرار خواهد داد.

نظرات بیان شده در این مقاله فقط برای مقاصد اطلاعاتی عمومی است و به منظور ارائه مشاوره یا توصیه های خاص در مورد هر شخص یا هر محصول امنیتی یا سرمایه گذاری خاصی نیست.

به عنوان یک سرمایه گذار یا معامله گر ارز دیجیتال، آگاهی از تغییرات در قوانین مالیاتی ملی یا محلی و الزامات گزارش دهی و اطمینان از انطباق با این مقررات برای جلوگیری از عواقب قانونی مهم است. برای به روز نگه داشتن کلیه قوانین مالیاتی، نرخ های مالیات برای حوزه های قضایی مختلف و رویدادهای مشمول مالیات، می توانید از موارد زیر استفاده کنید: پایگاه داده مالیاتی تحقیقات کوین تلگراف.

نویسنده: Cointelegraph Research

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا