اخبار ارز دیجیتال

پیگیری فدرال رزرو برای “تضادهای ثروت” در حال تضعیف ارزهای دیجیتال است

فدرال رزرو در تلاش است تا با ایجاد آشفتگی در بازار، سرمایه گذاران را مجبور به ارزیابی مجدد پرتفوی خود کند.

استراتژی فدرال رزرو برای افزایش نرخ‌های بهره می‌تواند ادامه یابد و بازگشت صنعت کریپتو را سخت‌تر کند. برای اینکه دارایی‌های کریپتو در برابر تورم محافظت کنند، صنعت باید راه‌هایی برای جدا کردن کریپتو از بازارهای سنتی بیابد. مالی غیرمتمرکز (DeFi) احتمالاً می تواند راه حلی را با جدا شدن از مدل های مالی سنتی ارائه دهد.

تاثیر سیاست فدرال رزرو بر ارزهای دیجیتال

در دهه ۱۹۸۰، پل ولکر، رئیس فدرال رزرو، سیاستی را برای افزایش نرخ بهره برای مهار تورم معرفی کرد. ولکر نرخ بهره را بالای ۲۰ درصد افزایش داد و قدرت خرید مردم را کاهش داد و اقتصاد را وارد رکود کرد. این استراتژی با کاهش شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) از ۱۴.۸۵ درصد به ۲.۵ درصد عمل کرد. امروز، فدرال رزرو همچنان از همان روش برای کاهش تورم بالا استفاده می کند.

در سال ۲۰۲۲، تورم اصلی ایالات متحده به بالاترین حد خود در ۴۰ سال گذشته خواهد رسید و فدرال رزرو به طور مداوم نرخ های بهره را در طول سال افزایش داده است. این تاثیر منفی بر بازار ارزهای دیجیتال داشته است. مایک مک گلون، استراتژیست ارشد کالا در بلومبرگ اینتلیجنس، توضیح داد که “پتک” فدرال رزرو “در سال جاری بر ارزهای دیجیتال فشار می آورد.” مک گلون معتقد است سیاست فدرال رزرو می تواند به سقوطی بدتر از بحران مالی ۲۰۰۸ منجر شود.

داده های بازار الگوی واضحی را نشان می دهد که در آن افزایش نرخ فدرال رزرو با کاهش قابل توجه قیمت ارزهای دیجیتال همراه است. به عنوان مثال، قیمت بیت کوین (BTC) در ۶ می پس از افزایش ۰.۵ درصدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ۳ و ۴ می کاهش یافت. به طور مشابه، پس از جلسات ۱۴ و ۱۵ ژوئن فدرال رزرو، بیت کوین به ۱۷۵۰۰ دلار سقوط کرد که در آن نرخ بهره ۰.۷۵ درصد افزایش یافت.

افزایش نرخ بهره در ژوئن عاملی کلیدی در کاهش ۷۰ درصدی ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین و اتریوم (ETH) از بالاترین سطح تاریخ بود. همانطور که نمودار قیمت نشان می دهد، سیاست فدرال رزرو به طور مستقیم با نوسانات بازار کریپتو در ارتباط است. این عدم اطمینان صنعت ارزهای دیجیتال را از بازگشت قطعی باز می دارد. از آنجایی که ارزهای دیجیتال یک طبقه دارایی پرخطر هستند، سرمایه گذاران به دلیل نگرانی در مورد افزایش نرخ بهره و رکود، میزان قرار گرفتن در معرض ارزهای دیجیتال را کاهش می دهند.

فدرال رزرو در ماه نوامبر نرخ بهره را ۰.۷۵ درصد دیگر افزایش داد. فدرال رزرو اعلام کرد که به دنبال کاهش تورم با نرخ ۲ درصد در بلندمدت است. فدرال رزرو به افزایش نرخ وجوه فدرال به ۳ تا ۴ درصد ادامه خواهد داد. ما انتظار داریم که افزایش مستمر در محدوده هدف برای دستیابی به یک سیاست پولی محدود کننده کافی برای بازگرداندن تورم به ۲ درصد در طول زمان مناسب باشد.

مربوط: جروم پاول مشکلات مالی ما را طولانی تر می کند

با بالا ماندن تورم، هیچ دلیلی وجود ندارد که باور کنیم فدرال رزرو به زودی افزایش نرخ بهره را متوقف خواهد کرد. متأسفانه، این خبر خوبی برای دارایی های پرخطر مانند ارزهای دیجیتال نیست.

مسیر آینده سیاست فدرال رزرو

به احتمال زیاد، فدرال رزرو طبق بازخورد داده های بازار به افزایش نرخ ها ادامه خواهد داد. بانک آمریکا نوشت: فدرال رزرو بر اتکا به داده ها تاکید دارد […] قبل از آن، دو چاپ دیگر NFP و CPI دریافت کنید. [December] جلسه؛ اگر گرما همچنان وجود دارد، ممکن است ۷۵ bps دیگر روی کارت داشته باشید و اگر این کار را ندارید تا ۵۰ bps کاهش دهید. این استراتژیست افزود: “افزایش نرخ بهره فدرال رزرو تا زمانی که داده ها نشان داده نشود به پایان نرسیده است.”

تیم تحقیقات اعتباری بارکلیز با انعکاس این احساس گفت: “فدرال رزرو باید قبل از تبدیل شدن به یک روند معنی دار تورم، چرخشی در تورم ببیند.” بنابراین، حتی اگر فدرال رزرو نرخ افزایش خود را کاهش دهد، این احتمال وجود دارد که به افزایش نرخ ادامه دهد. بسته به تورم، فدرال رزرو ممکن است از دسامبر اقدامات انقباض نقدینگی خود را کاهش دهد، اما بلافاصله استراتژی کاهش تورم خود را متوقف نخواهد کرد. بنابراین سرمایه گذاران باید برای نوسانات طولانی مدت در بازار ارزهای دیجیتال آماده باشند.

مربوط: بازارها به این زودی ها سر به فلک نمی کشند – به روزهای تاریک تر عادت کنید

فدرال رزرو قصد دارد یک اثر ثروت معکوس ایجاد کند تا سرمایه گذاران بتوانند سبد ارزهای دیجیتال خود را تجدید ارزیابی کنند. آنها امیدوارند با کاهش تقاضا، شرایط نوسانی در بازار ایجاد کنند، اما همچنین برای جلوگیری از اختلال محتاط هستند. بنابراین، صنعت ارزهای دیجیتال باید راه‌های جایگزینی برای مقابله با چالش‌های فدرال رزرو پیدا کند.

سناریوی فعلی بازار نشان می دهد که قیمت ارزهای دیجیتال با سهام و بازار سهام در هم تنیده شده است. سرمایه گذاران هنوز آنها را به عنوان دارایی های پرخطر می بینند و به سرمایه گذاری در دوره های تورم بالا شک دارند. بنابراین ضروری است که بخش کریپتو از سایر طبقات دارایی سنتی پرخطر فاصله بگیرد. خوشبختانه، گزارشی از بانک مرکزی ایالات متحده نشان می دهد که درک ریسک نسبت به ارزهای دیجیتال به تدریج در حال تغییر است.

بر اساس گزارش بانک فدرال رزرو نیویورک، ارزهای دیجیتال دیگر جزو ۱۰ خطر بالقوه برای اقتصاد ایالات متحده نیستند. این یک تغییر قابل توجه در طرز فکر سرمایه گذاران را نشان می دهد و نشان می دهد که ارزهای دیجیتال در نهایت به یک طبقه دارایی بدون ریسک تبدیل خواهند شد. اما اگر ارزهای دیجیتال به مدل‌های مالی سنتی ادامه دهند، این اتفاق نمی‌افتد. برای غلبه بر تورم و جبران سیاست فدرال رزرو، صنعت کریپتو باید از تامین مالی غیرمتمرکز برای یک اقتصاد قوی در آینده استقبال کند.

برند استاکل یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد محصول Palmswap، یک پروتکل تجاری قرارداد دائمی غیرمتمرکز.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Bernd Stockl

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا