اخبار ارز دیجیتال

تست استرس؟کمک مالی بایدن به بانک برای استیبل کوین ها چه معنایی دارد؟


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

در بحبوحه بحران بانکی ایالات متحده، رویدادهای عمده حذف استیبل کوین نگرانی هایی را در مورد ثبات این دارایی ها ایجاد کرد. در نتیجه، وضعیت آنها در امور مالی سنتی ممکن است بهبود یافته باشد.

سقوط بانک سیلیکون ولی (SVB) پس از افشای حفره‌ای در امور مالی خود با فروش بخشی از سبد اوراق قرضه تحت تاثیر تورم خود، ضربه شدیدی به بخش ارزهای رمزنگاری شده وارد کرد. این امر منجر به رویدادهای عمده‌ای برای کاهش پیوند استیبل کوین شد و بسیاری را برجای گذاشت. پشت. من نمی دانم که آیا این فقط یک تست استرس ساده است یا نشانه ضعف در سیستم؟

سکه USD کنسرسیوم مرکزی (USDC)، دومین استیبل کوین بزرگ از نظر ارزش بازار، پس از فاش شد که ۳.۳ میلیارد دلار از ذخایر بیش از ۴۰ میلیارد دلاری آن در اختیار SVB است، درهای خود را بسته است. ارزش آن به ۰.۸۷ دلار کاهش یافت. گمشده. زمانی که Coinbase عضو کنسرسیوم در آخر هفته اعلام کرد که تبدیل USDC به دلار را متوقف می کند، به نظر می رسید که Coinbase بحران را تشدید کند.

اگر USDC پیوند خود را از دست بدهد، استیبل کوین‌های غیرمتمرکز که از آن به عنوان دارایی ذخیره استفاده می‌کنند نیز از دست می‌دهند. قابل توجه ترین آنها دای (DAI) MakerDAO است، یک استیبل کوین با پشتوانه رمزنگاری با بیش از نیمی از ذخایر آن در USDC.

پس از اینکه دولت ایالات متحده وارد عمل شد و اطمینان حاصل کرد که SVB و سپرده گذاران بانک امضاکننده پر هستند، استیبل کوین دوباره تثبیت خود را به دست آورد. به گفته جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، مالیات دهندگان سوختگی ناشی از کمک مالی را احساس نکردند و سیستم مالی سنتی پس از مداخله امن بود.

اما بحران به همین جا ختم نشد. در حالی که دولت ایالات متحده برای کمک به استیبل کوین ها برای بازگرداندن میخ های خود وارد عمل شد، بسیاری به سرعت اشاره کردند که مالیات دهندگان در نهایت برای سپرده گذاران تسکین خواهند یافت.

تاثیر بحران بانکی بر دارایی های دیجیتال

از آن زمان، موسسات مالی برای محافظت از سایر بانک‌ها متحد شده‌اند و سرمایه‌گذاران و سپرده‌گذاران پرسش‌هایی را در مورد ثبات بسیاری از بانک‌های دیگر از جمله دویچه بانک مطرح کرده‌اند.

پس از سرمایه‌گذاری‌های ناموفق در صندوق‌های مختلف، Credit Suisse ورشکست شد، با زیان بیش از ۷ میلیارد فرانک فرانک و شایعات ورشکستگی غیرمستند حاکی از آن بود که مشتریان بیش از ۱۱۰ میلیارد فرانک فرانک در این سه ماهه خارج شدند.

اخیر: نکاتی برای ارائه به VCهای مرد: بنیانگذاران زن کریپتو شروع به کار کردند

فروپاشی دولت سوئیس را بر آن داشت تا یک معامله “وثیقه اضطراری” را واسطه کند که در آن Credit Suisse توسط رقیب UBS با تخفیف شدید خریداری شد. جیسون آلگرنت، مدیر ارشد حقوقی و انطباق در شرکت زیرساخت بلاک چین FireBlocks در گفتگو با کوین تلگراف گفت که افزایش نرخ بهره بخشی از علت بحران بانکی است و اوراق قرضه کم بازده افزایش قابل توجهی داشته است.او گفت: بانک های دارای پرتفوی در معرض خطر بودند.

به گفته آلگرانت، نقش نسبت پوشش نقدینگی، یک الزام قانونی که بانک‌ها را ملزم می‌کند برای جلوگیری از این بحران‌های نقدینگی، مقدار معینی از «دارایی‌های نقدی باکیفیت» را در اختیار داشته باشند، آشکارا مورد بحث قرار گرفته است.

او گفت: «این کاملاً ممکن است که ما در مراحل اولیه تلاش سراسری در بانک های محلی هستیم. او گفت که این امر نه تنها منجر به ورشکستگی گسترده بانک‌های محلی می‌شود، بلکه «احتمالاً منجر به تجمیع و تمرکز بیشتر سپرده‌ها در تعداد انگشت شماری از بانک‌های بزرگ و مهم سیستمی خواهد شد».

وی افزود که چنین بحران هایی می تواند بانک های محلی را برای فروش دارایی ها برای رفع نیازهای نقدینگی خود تحت فشار قرار دهد و در نهایت منجر به ورشکستگی بیشتر بانک ها شود. “

بکی ساروات، سخنگوی و رئیس ارتباطات صرافی ارزهای دیجیتال CEX.io، به کوین تلگراف گفت که این بحران می‌تواند برای دارایی‌های دیجیتال یک موهبت باشد.

“یک چیز واضح است: درست همانطور که بیت کوین از خرابه های بحران مالی ۲۰۰۸ شکوفا شد، شکست موسساتی مانند SVB و Signature Bank نمونه های قانع کننده ای از تنوع در چندین حوزه سرمایه گذاری است. این گواه است.”

سروات اضافه کرد که «اگر مسیرهای سنتی از دیدگاه شرکت‌کنندگان علاقه‌مند به ارزهای دیجیتال به همان اندازه بی‌ثبات باشند، ریسک‌های ذاتی مشارکت در بازار کاهش می‌یابد.» او اضافه کرد که در حالی که دارایی‌های دیجیتال فاقد برخی از حمایت‌های موجود در امور مالی سنتی هستند، «یکی را فراهم می‌کنند. مجموعه ای از مزایای جایگزین که آنها را برای سرمایه گذاران عصبی در شرایط فعلی جذاب می کند.”

با این حال، سرمایه‌گذارانی که استیبل‌کوین‌ها را نگه می‌دارند و از طریق آن‌ها بازدهی کسب می‌کنند، ممکن است بر این باور بوده باشند که در حال متنوع‌سازی و اجتناب از سقوط بازار آینده هستند. ناشر USDC Circle پیشنهاد کرد که رویداد depeg یک “تست استرس” برای بقای سیستم است.

کاهش ریسک استیبل کوین

اگر شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) به موسسات مرتبط با ارزهای دیجیتال بیمه ارائه کند، می تواند نگرانی ها در مورد امنیت دارایی های دیجیتالی که آنها مدیریت می کنند را کاهش دهد. همین بیمه به USDC و سایر استیبل کوین‌ها کمک کرد تا پس از فروپاشی SVB پیوند خود را بازگردانند و بیمه FDIC را به یک مورد قوی برای تقویت پذیرش کریپتو تبدیل کند.

بیمه آن معمولاً فقط تا ۲۵۰۰۰۰ دلار پرداخت می کند، اما FDIC تصمیم گرفت که تمام سپرده گذاران را به طور کامل بیمه کند و اساساً از ذخایر ۳.۳ میلیارد دلاری Circle در بانک ها محافظت کند. سخنگوی ناشر استیبل کوین به کوین تلگراف گفت که این رویداد بر “وابستگی مشترک، نه تضاد، بین بانکداری و تامین مالی دیجیتال” تاکید کرد.

سخنگو گفت، درست همانطور که بحران مالی جهانی در سال ۲۰۰۸ منجر به اصلاحات بانکی جامع شد، او افزود: “ایالات متحده به ساخت قوانین استیبل کوین پرداخت فدرال و بررسی دقیق فدرال از این نوآوری ها ادامه خواهد داد. اقدام ممکن است متعلق به گذشته باشد.” . این سخنگو افزود:

“در اینجا تاکید بر تقویت بازارها و اعتماد، حمایت از مصرف کنندگان و نتایجی است که در بلندمدت می تواند به شرکت ها و محافل مالی سنتی کمک کند تا از آزمون استرس جان سالم به در ببرند. اهمیت اثبات این موضوع.

برای Circle، یک سیستم بانکی باثبات ایالات متحده که تضمین می‌کند سپرده‌ها ایمن و قابل دسترسی هستند، برای سیستم مالی ضروری است، و اقدامات دولت ایالات متحده برای کامل کردن سپرده‌گذاران «به رسمیت شناختن این واقعیت» است. این شرکت اضافه کرد که ایمنی و سلامت سیستم بانکی برای استیبل کوین های با پشتوانه دلار مهم است.

Circle از آن زمان فاش کرد که بخش نقدی ذخایر USDC را به بانک نیویورک ملون منتقل کرده است. بانک نیویورک ملون با بیش از ۴۴ تریلیون دلار دارایی تحت نگهبانی، بزرگترین بانک نگهبان جهان است. صدور و بازخرید USDC. ”

این شرکت اضافه کرد که “از مدت ها پیش از تنظیم مقررات برای تبدیل شدن به یک آژانس ذخیره کامل تحت نظارت فدرال حمایت کرده است.” این سخنگو گفت: چنین اقدامی “لایه پایه سیستم پول و پرداخت اینترنتی را از ریسک بانکی ذخیره کسری جدا می کند.”

“مسیر فدرال برای قانونگذاری و نظارت نظارتی به ایالات متحده اجازه می دهد تا نماینده داشته باشد و در سر میز میز مذاکره داشته باشد، زیرا آینده پول در سراسر جهان مورد بحث است. اکنون زمان اقدام فرا رسیده است.”

لوکاس کیلی، مدیر ارشد سرمایه گذاری در Yield App، در اظهار نظر درباره Depeg، گفت که اکثر استیبل کوین ها «در اصل اسکناس های IOU هستند که توسط اوراق بهاداری پشتیبانی می شوند که صاحبان آن ها حق رهن ندارند. می تواند تا حد زیادی به دلیل نگرانی های نقدینگی باشد.» بر. “

به گفته کیلی، استیبل کوین ها «به عنوان اوراق بهادار با پشتوانه دارایی به بازار عرضه شده اند که مانند هر دارایی دیگری ریسک سرمایه گذاری را به همراه دارند». دنی تالوار، رئیس مالیات در محاسبه‌گر مالیات ارزهای دیجیتال Koinly، گفت که USDC و Dai «ممکن است پس از اجرای مینی بانک، در کوتاه‌مدت تا میان‌مدت از عدم اعتماد موقت رنج ببرند».

با این حال، Sarwate از CEX.io خاطرنشان کرد که هم دای و هم USDC «برای انعکاس دلار آمریکا عقب‌نشینی کرده‌اند و تمام استفاده‌هایی را که قبل از رویداد depegging داشتند، از سر گرفته‌اند، بنابراین اعتماد به این استیبل کوین‌ها افزایش یافته است». تغییر نکرده است.”

اعتماد به نفس برای MakerDAO، یکی از اعضای سازمان غیرمتمرکز خودمختار (DAO) که دای را مدیریت می کند، بی تاثیر به نظر می رسید. در رای گیری اخیر، اعضای DAO تصمیم گرفتند USDC را به عنوان وثیقه اصلی برای استیبل کوین ها به جای تنوع با قرار گرفتن در معرض دلار جمینی (GUSD) و دلار پکسوس (USDP) نگه دارند.

با توجه به اینکه USDC بخش نقدی ذخایر خود را به یک متولی قوی تر منتقل کرده است، رویداد unpegging ممکن است به سادگی هر دو استیبل کوین را پس از یک دوره کوتاه وحشت تقویت کرده باشد.

تسطیح زمین بازی

به گفته Koinly’s Talwar، موقعیت تقویت شده آن می تواند زمانی رخ دهد که استارت آپ ها و صرافی های رمزنگاری به دنبال ارائه دهندگان بانکداری جایگزین هستند، اما اگر آنها نتوانند یکی از آنها را پیدا کنند، “تعلیق مجازی بانک A در تجارت ارز می تواند به نوآوری در این بخش آسیب جدی وارد کند. در این گزارش آمده است: فناوری مبتنی بر بلاک چین.

ناشنوایان گفت: در میان مدت، فروپاشی بانک‌های دوستدار رمزنگاری «همراه با فروپاشی تعداد بیشتری از بومیان رمزنگاری در سال گذشته، محیطی چالش‌برانگیز برای رشد نوآوری بلاک چین در ایالات متحده ایجاد خواهد کرد».

کیلی از ییلد اپ گفت که بسته کمکی اخیر دولت ایالات متحده با آنچه در طول بحران مالی جهانی مشاهده شد متفاوت است، اما گفت که “دستورالعمل های نظارتی باید برای پرداختن به ریسک نرخ بهره تعدیل شوند. این سوال را مطرح می کند که آیا

او گفت که کمک مالی فدرال رزرو انگیزه بانک ها را برای مدیریت ریسک تجاری حذف می کند و “اگر وجوه مشتریان سوء مدیریت شود، مالیات دهندگان پرهزینه نخواهند بود و می توانند به کمک های دولت تکیه کنند.”

اخیرا: چگونه تحریم TikTok ایالات متحده بر صنعت کریپتو تأثیر می گذارد

در مورد استیبل کوین ها، تالوار گفت که معتقد است گزینه های استیبل کوین بیشتری مورد نیاز است، حتی اگر راه اندازی استیبل کوین های با پشتوانه یورو در این زمینه کمک کرده است. Sarwate از CEX.io گفت که بحران بانکداری و استیبل کوین ایالات متحده به “همسطح کردن زمین بازی بین مالی سنتی و ارزهای دیجیتال” کمک کرده است.

ارزهای دیجیتال هنوز یک صنعت نوپا است، اما «روی‌پردازان می‌توانند الگوی خود باشند و جایگزین‌هایی برای سرمایه‌گذاری‌های سوداگرانه بیابند.

در روحیه اصلی رمزنگاری، بازیکنان در این فضا قبلاً راه‌هایی برای کاهش خطرات مرتبط با سیستم مالی سنتی پیدا کرده‌اند. رگولاتورهای ایالات متحده هشدارهایی را علیه ارزهای دیجیتال صادر کرده اند، اما این بخش در حال حرکت برای تقویت موقعیت خود در دنیای مالی است.نویسنده: Francisco Rodrigues

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا