اخبار ارز دیجیتال

جمع آوری کمک های مالی ثانویه: آینده سرمایه گذاری جمعی، توضیح داده شده است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

جمع آوری کمک های مالی ثانویه یک رویکرد جدید برای تأمین مالی جمعی است که کمک های مالی کوچک را تشویق می کند و تأمین مالی برای پروژه های متنوع و با کیفیت را تسهیل می کند.

فناوری بلاک چین چه نقشی می تواند در آینده تامین مالی ثانویه ایفا کند؟

در آینده، فناوری بلاک چین این پتانسیل را دارد که اثربخشی و کارایی تامین مالی ثانویه را تا حد زیادی بهبود بخشد.

فناوری بلاک چین با ارائه یک سابقه ایمن، باز و تغییرناپذیر از کمک‌ها و توزیع‌های مالی، می‌تواند مشکلات و محدودیت‌های احتمالی سیستم‌های فعلی را کاهش دهد. قراردادهای هوشمند مبتنی بر بلاک چین، کل فرآیند جمع آوری سرمایه را خودکار می کند، خطر سوء استفاده و دستکاری سیستم را کاهش می دهد و تضمین می کند که وجوه به طور عادلانه و آشکار توزیع می شود.

علاوه بر این، تمرکززدایی ایجاد شده توسط فناوری بلاک چین، دسترسی به منابع مالی ثانویه را برای مشارکت گروه‌های کوچکتر، با منابع کمتر و جوامع متنوع‌تر بهبود می‌بخشد. با توجه به این موضوع، فناوری بلاک چین می تواند به ابزار مهمی برای حمایت از محتوای متنوع، با کیفیت بالا و تامین مالی ثانویه در آینده تبدیل شود.

بلاک چین اجازه ایجاد توکن هایی را می دهد که نشان دهنده مشارکت در پروژه ها هستند و امکان ردیابی و جابجایی کارآمدتر وجوه را فراهم می کند. علاوه بر این، دفتر کل توزیع شده به طور موثر دارایی‌های دیجیتالی را تولید می‌کنند که در صورت استفاده برای تولید توکن‌هایی برای کمک‌های مالی به پروژه‌ها، می‌توان آن‌ها را به‌طور مؤثرتری ردیابی و انتقال داد. این توکن‌هایی که نشان‌دهنده علاقه مشارکت‌کنندگان به پروژه یا استخر کلی بودجه هستند، می‌توانند به عنوان ارز استفاده شوند.

مشارکت‌کنندگانی که از توکن‌ها استفاده می‌کنند، می‌توانند به راحتی تلاش‌های خود را پیگیری کنند و در صورت نیاز، توکن‌های خود را به سایر مشارکت‌کنندگان یا پروژه‌های دیگر منتقل کنند. توکن‌ها همچنین با ارائه یک بازنمایی فیزیکی واقعی از تعهد خود به پروژه به اهداکنندگان کمک می‌کنند.

مزایا و معایب بودجه ثانویه چیست؟

تامین مالی ثانویه می تواند ابزار ارزشمندی برای ایجاد انگیزه در مشارکت کنندگان مختلف، تشویق کار درجه یک و محدود کردن نفوذ سرمایه گذاران کلیدی باشد. طراحی و اجرای آن باید به دقت مورد توجه قرار گیرد تا بر اشکالات احتمالی مانند ارزیابی تأثیر و احتمال سوء استفاده غلبه شود.

مزایای تامین مالی ثانویه عبارتند از:

 • طیف وسیعی از مشارکت‌کنندگان را تشویق کنید: جمع‌آوری کمک ثانویه می‌تواند طیف گسترده‌ای از مردم را بدون توجه به منابع مالی‌شان با فراهم کردن وجوه مشابه برای کمک‌های کوچک تشویق کند.
 • تشویق کار با کیفیت: بودجه ثانویه می تواند با پاداش دادن به مشارکت هایی که بازخورد مثبت زیادی از مردم ایجاد می کند، تولید کار با کیفیت را تشویق کند.
 • کاهش نفوذ اهداکنندگان بزرگ: جمع آوری کمک های مالی ثانویه می تواند تأثیر اهداکنندگان ثروتمند با اهداف از پیش تعریف شده یا سوگیری هایی را کاهش دهد که می تواند توزیع وجوه را مخدوش کند.
 • حمایت از شفافیت: ایجاد یک پلت فرم ثانویه جمع آوری کمک های مالی برای ترویج باز بودن از طریق روشن کردن نحوه توزیع کمک های مالی و اجازه دادن به کاربران برای پیگیری توسعه پروژه های تامین شده.

اگرچه تامین مالی ثانویه مزایای زیادی دارد، اما معایبی نیز دارد.

 • دشواری در اندازه گیری تأثیر: اندازه گیری تأثیر مشکل ساز است زیرا می تواند دلبخواه و پیچیده باشد و تخصیص هوشمندانه منابع دشوار است.
 • سوء استفاده احتمالی: افراد غیرمجاز ممکن است با جعل کمک های مالی یا همکاری با یکدیگر برای جمع آوری کمک های خود تلاش کنند از طرح های ثانویه جمع آوری کمک های مالی استفاده کنند.
 • فقدان تنوع: انواع موادی که تحت بودجه ثانویه تامین می شوند می توانند تحت تاثیر سوگیری ها و ترجیحات جامعه بزرگتر باشند.
 • زیرساخت و منابع مورد نیاز: ایجاد یک سیستم تامین مالی ثانویه نیازمند زیرساخت ها و سرمایه گذاری های پرهزینه برای ساخت و نگهداری پلت فرم است. همچنین کمک‌کنندگان بالقوه را اطلاع‌رسانی و جذب می‌کند، بنابراین دسترسی افراد یا سازمان‌هایی را که منابع مالی برای تامین مالی آنها دارند، محدود می‌کند.

بودجه ثانویه چگونه می تواند از روزنامه نگاری حمایت کند؟

در تئوری، تأمین مالی ثانویه می‌تواند راه مؤثری برای حمایت از روزنامه‌نگاری با تشویق افراد مختلف برای مشارکت در ساخت اخبار و اشتراک‌گذاری اطلاعات باشد.

از طریق تأمین مالی ثانویه، ما می‌توانیم طیف وسیعی از مردم را تشویق کنیم تا بدون توجه به منبع مالی، در روزنامه‌نگاری مشارکت کنند. افزایش تنوع دیدگاه ها و صداها در روزنامه نگاری می تواند کیفیت و سودمندی اطلاعات را بهبود بخشد.

بودجه ثانویه می‌تواند روزنامه‌نگاران را تشویق کند تا با پرداخت هزینه‌های تلاش‌هایشان برای جلب حمایت جامعه، محتوای با کیفیت تولید کنند. این امر تولید روزنامه نگاری را با بالاترین استانداردها تشویق می کند. دقت، عمق و گزارش تحقیقی را می توان ارتقا داد و در نتیجه شهروندان آگاه تر و متعهدتر را به همراه داشت.

کمک‌کنندگان بزرگ، که ممکن است اهداف و سوگیری‌های از پیش تعیین‌شده‌ای داشته باشند که می‌تواند پیام‌ها و محتوای روزنامه‌نگاری را تحریف کند، ممکن است به دلیل جمع‌آوری کمک‌های ثانویه تأثیرگذاری کمتری داشته باشند. بودجه ثانویه می‌تواند تضمین کند که تخصیص‌ها نمایانگر دیدگاه‌ها و منافع جامعه با تکیه بر پایه وسیعی از کمک‌های مالی متوسط ​​است.

پلتفرم‌های ثانویه جمع‌آوری کمک‌های مالی می‌توانند با شفاف‌سازی نحوه توزیع کمک‌ها و اجازه دادن به کاربران برای پیگیری توسعه پروژه‌های تامین‌شده، شفافیت را افزایش دهند. این امر اعتماد عمومی را به روزنامه نگاری افزایش می دهد و روابط نزدیکتر بین روزنامه نگاران و خوانندگان آنها را ارتقا می دهد.

بودجه ثانویه مشارکت کنندگان متنوع را تشویق می کند، محتوای با کیفیت بالا را تبلیغ می کند و تأثیر مشارکت کنندگان بزرگ را کاهش می دهد، اما همچنین تأثیر روزنامه نگاری غیرقابل تعیین، احتمال سوء استفاده را کاهش می دهد، همچنین اشکالاتی مانند عدم تنوع، ضرورت وجود دارد. برای زیرساخت ها و منابع علیرغم این مشکلات، امور مالی ثانویه این پتانسیل را دارد که ابزار مفیدی برای حفظ روزنامه نگاری باشد، اما مفهوم و کاربرد آن نیازمند بررسی دقیق است.

چگونه تأمین مالی ثانویه تأمین مالی کالاهای عمومی را دموکراتیک می کند؟

برخلاف جمع‌آوری کمک‌های سنتی، که به نفع اهداکنندگان بزرگ است، جمع‌آوری کمک‌های ثانویه با کمک‌های مالی کوچک‌تر با منابع مالی بزرگ‌تر مطابقت می‌کند تا مشخص شود که کدام کالاهای عمومی تامین مالی می‌شوند. این به گونه‌ای طراحی شده است که به همه اجازه دهد در کاری که انجام می‌دهند، نظر یکسانی داشته باشند.

اساساً، تأمین مالی ثانویه بر یک فرمول ساده از ترکیب مشارکت های متوسط ​​با بودجه بیشتر برای تأمین بودجه بیشتر برای طرح هایی که به خوبی پشتیبانی می شوند، متکی است. این فرمول قرار است به کمک‌های کوچک‌تر اهمیت بیشتری بدهد و زمین بازی را به گونه‌ای هموار کند که بودجه کالاهای عمومی بر اساس حمایت جامعه تامین شود تا منافع چند اهداکننده ثروتمند.

مراحل زیر نشان می دهد که چگونه بودجه ثانویه می تواند تأمین مالی کالاهای عمومی را دموکراتیک کند.

 • ایجاد مجموعه های منطبق از وجوه: پول در استخرهای منطبق کنار گذاشته می شود که برای تطبیق کمک های مالی برای کالاهای عمومی استفاده می شود.
 • به دنبال حمایت جامعه برای کمک های مالی باشید: جوامع تشویق می شوند تا به دارایی های عمومی ارزشمند کمک کنند.
 • توزیع وجوه همسان با استفاده از فرمول درجه دوم: استخرهای وجوه همسان با استفاده از فرمول درجه دوم توزیع می شوند. به عنوان مثال، در درجه دوم، یک پروژه با ۱۰۰ کمک ۱۰۰ دلاری هر کدام تعداد اهداکنندگان بیشتری نسبت به پروژه ای با ۱۰۰ کمک ۱۰۰ دلاری دارد، بنابراین پروژه ای با ۱۰۰ کمک خیرین بیشتری دارد. وجوه تطبیقی ​​داده شده است.
 • توزیع وجوه به کالاهای عمومی: وجوه تطبیق بر اساس فرمول تخصیص به کالاهای عمومی توزیع می شود.

تخصیص صندوق درجه دوم

با دموکراتیک کردن تخصیص، بودجه ثانویه کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که پروژه های نرم افزاری منبع باز و سایر کالاهای عمومی بودجه متناسب با جذابیت و ارزش خود برای جامعه دریافت می کنند.

پروژه‌های کوچک‌تری که ممکن است توسط یک سرمایه‌گذار اصلی پشتیبانی نشوند، اما همچنان برای جامعه مهم هستند، می‌توانند از این موضوع سود زیادی ببرند. بودجه ثانویه می‌تواند همکاری و کار گروهی را بین توسعه‌دهندگان با اجازه دادن به آنها برای همکاری با یکدیگر تقویت کند.

تامین مالی ثانویه چیست؟

تأمین مالی ثانویه یک مکانیسم تأمین مالی جمعی دموکراتیک است که هدف آن تسهیل تأمین مالی منصفانه و فراگیر برای کالاهای عمومی مانند نرم افزار منبع باز، تحقیقات علمی و پروژه های هنری عمومی است.

ایده پشت جمع آوری کمک های مالی ثانویه این است که یک مشارکت کوچک فردی با مقدار بیشتری از یک حامی یا اهدا کننده ترکیب شود. در جمع آوری کمک های مالی ثانویه، سهم هر مشارکت کننده با کل مبلغ تولید شده، تعداد مشارکت کنندگان مجزا و کل مبلغ اهدا شده مطابقت دارد.

در نتیجه، کمک‌های اهدایی که توسط افراد بیشتر انجام می‌شود، سخاوتمندانه‌تر از اهدایی که توسط افراد کمتر انجام می‌شود، مطابقت دارد. این استراتژی به جای تعداد محدودی از کمک‌های مالی قابل توجه از سوی افراد و سازمان‌های ثروتمند، تعداد قابل توجهی از کمک‌های مالی را تشویق می‌کند تا تنوع و برابری را بهبود بخشد.

جمع آوری کمک های مالی ثانویه در جامعه بلاک چین و ارزهای دیجیتال به طور فزاینده ای محبوب می شود زیرا به اصول تمرکززدایی و مشارکت جامعه پایبند است. تصمیمات بر اساس خواست جامعه و نه منافع فرد اتخاذ می شود و برای اطمینان از پرداخت های جزئی از طرف اکثریت تشویق می شود. که وجوه عادلانه تر و شفاف تر توزیع می شود.

به عنوان مثال، پلتفرم Gitcoin از یک معادله درجه دوم برای تخصیص بودجه استفاده می کند. این به پروژه هایی پاداش می دهد که تعداد زیادی مشارکت کوچک دریافت می کنند. این کمک می کند تا بودجه برای پروژه های کوچکتر و کمتر ارائه شده و رشد و توسعه جامعه منبع باز حمایت شود.

نویسنده: Jagjit Singh

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا