اخبار ارز دیجیتال

توصیه های روابط عمومی بنیانگذاران ارزهای دیجیتال می خواستند زودتر بشنوند

من اغلب به بنیانگذاران می گویم که روابط عمومی یک ماراتن است، نه یک مسابقه. بیایید به نکات کلیدی برای بنیانگذارانی که می خواهند برنده شوند نگاهی بیندازیم.

به‌عنوان مشاور روابط عمومی برای چندین دهه پروژه‌های ارزهای دیجیتال، در طول سال‌ها متوجه شده‌ام که همه بنیان‌گذاران روابط عمومی عالی می‌خواهند، اما تعداد کمی از آنها می‌دانند که چگونه به نظر می‌رسد. بنیانگذاران و مدیران عامل به شرکت های روابط عمومی می آیند به این امید که تصویر خود را در مطبوعات شکل دهند. و در نیمه راه نامزدی با هم، آنها تمایل دارند که بگویند: من درک می کنم که چگونه این کار می کند. ”

و عالی است. ارزش روابط عمومی مؤثر بسیار ارزشمند است، چه مشتری فوراً آن را انتخاب کند یا نه. وقتی بنیانگذاران بتوانند حضور رسانه‌ای قوی داشته باشند و نام خود را به رسمیت بشناسند – وقتی تبلیغاتگران به آنها کمک می‌کنند مطالب درست را در زمان مناسب بیان کنند، شهرت قوی ایجاد می‌کند. می‌تواند منجر به ارتباطات و در نهایت منجر شود.

اما حقیقت این است که بنیانگذاران هر چه زودتر متوجه شوند روابط عمومی آنها موثرتر خواهد بود و زودتر نتیجه را خواهند دید. من اغلب به بنیانگذاران می گویم که روابط عمومی یک ماراتن است نه یک مسابقه. بیایید به نکات کلیدی برای بنیانگذارانی که می خواهند برنده شوند نگاهی بیندازیم.

روابط عمومی در مقابل بازاریابی

بنیانگذارانی در زمینه های مختلف فناوری وجود دارند که آژانس های روابط عمومی را برای دستیابی به اهداف بازاریابی خود استخدام می کنند. این شکستی است که در نهایت همه طرف ها را ناامید می کند و پتانسیل یک استراتژی موثر روابط عمومی را هدر می دهد. اما “موثر” بودن در روابط عمومی به چه معناست؟

یک لحظه تصور کنید که استارتاپ شما چگونه کار می کند این همه است کمپین بازاریابی حتی اگر شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI) شما کامل باشد، زمانی که VCها و سرمایه‌گذاران بالقوه شما را در گوگل جستجو می‌کنند، وب‌سایت شما فقط آگهی‌های پولی آشکار و احتمالاً وبلاگ‌های سئو را نشان می‌دهد، پوشش صفر توسط روزنامه‌نگاران واقعی.

مهم نیست که ایده شما به عنوان یک مؤسس چقدر برای VCها عالی است، اگر فقط در وبلاگ شرکت باشد. آنها فکر می کنند، “اگر هیچ یک از سردبیران اخبار به این افراد اهمیت نمی دهند، چرا من باید اهمیت بدهم؟” اینجاست که روابط عمومی وارد می شود.

شرکای بالقوه و سرمایه گذاران نه تنها شرکت یا محصول شما را که در سایت های خبری مهم نشان داده می شود، می بینند، بلکه در بخش نظرات آن وب سایت ها، خطوط جانبی شما را نیز می بینند. آنها شما را در پانل های رویداد می بینند، صدای شما را در پادکست ها می شنوند و شما را به عنوان یک رهبر فکری جدی معرفی می کنند که می تواند تأثیر واقعی بر صنعت بگذارد.

نقاط قوت کمپین های روابط عمومی

متخصصان روابط عمومی ما از ارتباطات رسانه ای، مهارت داستان سرایی و تجربه استراتژی خود استفاده می کنند تا داستان شما را بیان کنند و سرفصل ها را جلب کنند. برای حداکثر تأثیر، مهم است که به اطلاعات و اطلاعیه‌هایی که دارید اعتماد کنید تا شرکت روابط عمومی بتواند قدرتمندترین استراتژی را انتخاب کند.

برای طرفداران روابط عمومی، بعد از اینکه بنیانگذاران ساعت‌ها به ما توضیح دادند که چرا معتقد بودند این پروژه داغ‌ترین پروژه بعدی در بازار است، گفتند که در وهله اول بدون اطلاع ما پول جمع‌آوری کرده‌اند. توییت کردن واقعاً غم انگیز است. برای توصیف پروژه خود استفاده کنید، مهم نیست که داستانی برای فروش نداشته باشید.

این ایده اینجاست. روابط عمومی شما به اندازه کیفیت داستان شما خوب است. البته، یک تبلیغ‌کننده مؤثر، بدون توجه به شرایط، پوشش شما را به حداکثر می‌رساند. اما یک اعلامیه مالی عمده، مشارکت استراتژیک یا راه اندازی محصول مطمئن ترین راه برای انتشاراتی مانند CoinTelegraph، TechCrunch، و Bloomberg است.

به جامعه ای بپیوندید که می تواند آینده را تغییر دهد. حلقه نوآوری کوین تلگراف رهبران فناوری بلاک چین را گرد هم می آورد، به هم متصل می کند، همکاری می کند و در معرض دید قرار می دهد. اکنون درخواست دهید

اعلامیه را به یک شرکت روابط عمومی بسپارید

این PR 101 برای متخصصان ارتباطات است، اما بسیاری از بنیانگذاران آن را درک نمی کنند چرا مهم است که وظایف اعلامیه را به شرکت روابط عمومی واگذار کنید.

خبرنگاران برای پوشش اخبار حضور دارند. بنابراین وقتی در حساب توییتر یا وبلاگ خود منتشر می کنید که ۲۰ میلیون دلار جمع آوری کرده اید، می توانید با استراتژی انحصاری گسترده ای که سخنگوی شما هفته ها روی آن کار کرده است خداحافظی کنید. در آن لحظه دیگر خبری نیست و هیچ خبرنگاری با میله ۹ فوتی آن را لمس نمی کند.

با خبرنگاران به زبان انگلیسی ساده صحبت کنید

وسوسه انگیز است که زبان بازاریابی خود را که به سختی به دست آورده اید در عناوین روابط عمومی و مصاحبه با خبرنگاران پر کنید، اما نه. روزنامه‌نگاران اصطلاحات تخصصی صحبت نمی‌کنند. آنها می خواهند به زبان انگلیسی ساده بدانند محصول شما چیست و چرا باید به آن اهمیت دهید.

پروتکل جدید DeFi شما می‌تواند انقلابی‌ترین، مخرب‌ترین و پیشگامانه‌ترین توسعه ارزهای دیجیتال از زمان اختراع اتریوم توسط Vitalik باشد. اما همه این صفت ها برای روزنامه نگاران پرچم قرمز هستند. زیرا از آنها بیش از حد استفاده شده است، و در این مرحله آنها به کلماتی تبدیل شده اند که تقریباً هر چیزی را معنا می کنند.

راه برای نوشتن زبان روابط عمومی جذاب و موثر این است که بر روی قابل توجه ترین و ملموس ترین حقایق در مورد محصول یا اعلامیه خود تکیه کنید، از زبان عینی استفاده کنید و آنچه را که آنها را در بازار منحصر به فرد می کند، جستجو کنید. تا زمانی که به بزرگترین بنیانگذار ارزهای دیجیتال تبدیل نشوید، مسئولیت اثبات آن بر عهده شماست. چرا تو خاصی

رویدادها دوباره به منو بازگشتند

در عصر زوم و ورود روزنامه‌نگاران به پیام‌های پیامکی توییتر، فراموش کردن اهمیت زمان حضوری برای بنیان‌گذاران آسان است. همانطور که یک نویسنده نمی تواند بدون تور کتاب بفروشد، و یک موسیقیدان نمی تواند بدون نواختن یک بانک بسازد، کاریزماتیک ترین بنیانگذار یک تیم باید تا حد امکان در پانل ها و کنفرانس ها حاضر شود.

مردم چهره ها را بیشتر از نام ها به خاطر می آورند. آنها می خواهند صحبت شما را در مورد راه حل هایی برای چالش های صنعت که فراتر از محصول شما هستند، بشنوند. خیال پردازان نسبت به فروشندگان تک محصولی بهتر عمل می کنند.

دفعه بعد که درگیر روابط عمومی شدید، این نکات را در نظر داشته باشید. اگر هنوز از نتایج راضی نیستید، ممکن است مشکل از طرف تبلیغاتی شما باشد.

Motti Peer بنیانگذار و مدیر عامل ReBlonde است، یک آژانس روابط عمومی برنده جوایز که بر فناوری و ارزهای دیجیتال متمرکز است.


این مقاله از طریق حلقه نوآوری Cointelegraph منتشر شده است. حلقه نوآوری کوین تلگراف یک سازمان تأیید شده متشکل از مدیران ارشد و کارشناسان در صنعت فناوری بلاک چین است که از طریق قدرت ارتباط، همکاری و رهبری فکری در حال ساختن آینده هستند. نظرات بیان شده لزوما منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست.

درباره حلقه نوآوری Cointelegraph بیشتر بدانید و ببینید آیا واجد شرایط هستید یا خیر

نویسنده: Motti Peer

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا