🚨 اخبار ارز دیجیتال

هکر کیف پول Parity با انتقال ۹ میلیون دلار به اتریوم، ۲۴۶ میلیون دلار را در برزخ باقی گذاشت.

در توسعه ای که یادآور یکی از بزرگترین سرقت های رمزنگاری در تاریخ، Cyvers Alerts است گزارش شده است در سال ۲۰۱۷، فاش شد که هکری که از یک آسیب‌پذیری در کیف پول چند امضایی Parity سوء استفاده کرده است، مقدار قابل توجهی از اتریوم (ETH) را جابجا می‌کند. هکری که مسئول سرقت ۱۵۰۰۰۰ ETH به ارزش ۳۰ میلیون دلار در آن زمان بود، با انتقال ۳۰۵۰ ETH معادل ۹ میلیون دلار از طریق پلتفرم eXch شروع به شویی بخشی از غارت خود کرد.

این یک فصل مهم در حماسه را نشان می دهد و بر تأثیر پایدار نقض سایبری در فضای دارایی دیجیتال تأکید می کند. Cyvers Alerts از X برای برجسته کردن رویدادهای در حال توسعه استفاده کرد و به دنبال کنندگان حادثه سال ۲۰۱۷ را یادآوری کرد که جامعه ارزهای دیجیتال را تکان داد. آسیب پذیری در کیف پول Multisig Parity 1.5+ مقدار خیره کننده اتریومباعث خسارات مالی قابل توجهی می شود.

آخرین مانور این هکر بر رویکرد استراتژیک و صبورانه به فعالیت های غیرقانونی او تأکید می کند. آنها با استفاده از eXch و ترکیب چندین آدرس تحت “0x5167052b” برخی از وجوه سرقت شده را با موفقیت شستشو دادند. اما چیزی که نگران کننده تر است این است که این مبلغ هنگفت همچنان تحت کنترل آنهاست. با وجود ۸۳۰۱۷ ETH به ارزش ۲۴۶.۶ میلیون دلار که در آدرس اصلی «0xb3764761» دست نخورده باقی مانده است، هکر دارای اهرم قابل توجهی در اکوسیستم ارزهای دیجیتال است.

تهدید مداوم

این آخرین فعالیت بحث‌ها را در مورد اقدامات امنیتی در فضای کریپتو و تهدید مداوم ناشی از آسیب‌پذیری‌ها در پلتفرم‌های بلاک چین برانگیخته است. علیرغم تلاش‌ها برای بهبود پروتکل‌های امنیتی و کاهش خطرات، حوادثی مانند نقض کیف پول Parity به عنوان یادآوری خطر همیشه حاضر است. حملات سایبری.

همانطور که ذینفعان پیامدهای این پیشرفت اخیر را در نظر می گیرند، توجه به پیامدهای گسترده تر برای اعتماد سرمایه گذاران و نظارت نظارتی در بازار ارز دیجیتال معطوف شده است. توانایی هکرها برای بهره برداری از ضعف در زیرساخت ها و مانور دادن مقادیر قابل توجهی از دارایی های دیجیتال، نیاز به هوشیاری و همکاری مستمر در سراسر صنعت برای محافظت در برابر چنین تهدیداتی را نشان می دهد.


منبع: U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا