اخبار ارز دیجیتال

اکثر سرمایه گذاران نهادی ارزهای دیجیتال را نگه می دارند یا می خرند: نظرسنجی

بررسی تمایل سرمایه گذاران نهادی به دارایی های دیجیتال نشان داد که ۴۳ درصد در حال حاضر دارایی های دیجیتالی دارند.

یک نظرسنجی اخیر از ۸۴ سرمایه گذار حرفه ای در سراسر جهان توسط Cointelegraph Research نشان داد که از ۳۱۶ میلیارد دلار دارایی مدیریت شده توسط پاسخ دهندگان، ۳.۳٪ یا حدود ۱۰.۴۲ میلیارد دلار در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری شده است. مشخص شد که در حالی که برخی از سرمایه گذاران مورد بررسی بیش از ۵۰٪ در معرض دارایی های دیجیتال قرار دارند، سهم متوسط ​​​​سرمایه گذاری های ارز دیجیتال پاسخ دهندگان حدود ۳٪ است.

نسبت ریسک به بازده در هنگام سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال مورد توجه اولیه قرار گرفت، زیرا ۴۴ درصد از پاسخ دهندگان این ویژگی را “بسیار مهم” ارزیابی کردند. عوامل دیگری که نسبتاً بی‌اهمیت ارزیابی می‌شوند عبارت بودند از «تنوع» و «شرکت من معتقد است که این فناوری در آینده مهم خواهد بود».

تقاضای سازمانی برای گزارش تحقیقات جهانی Crypto 2022 را در پایانه تحقیقاتی Cointelegraph دانلود کنید.

نه فقط بیت کوین

همانطور که انتظار می‌رفت، ۹۴ درصد از سرمایه‌گذاران نهادی که صاحب ارزهای دیجیتال هستند، بیت‌کوین (BTC) را در اختیار دارند و بیت‌کوین (BTC) را محبوب‌ترین می‌کند. با این حال، اتر (ETH) با ۷۵ درصد، پس از آن توکن‌های امنیتی و استیبل کوین‌ها هر کدام با ۳۱ درصد قرار دارند.

ارزهای دیجیتال تنها دارایی های دیجیتالی نیستند که سرمایه گذاران نهادی به دنبال خرید آن هستند، زیرا ما قصد داریم اوراق بهادار توکن دار و توکن های غیرقابل تعویض (NFT) را به پرتفوی خود اضافه کنیم. یکی دیگر از زمینه های جذاب برای سرمایه گذاران نهادی، پلتفرم متاورس است. پروژه ها در این زمینه تاکنون ۱۲۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۲ جذب کرده اند.

به گفته مک کینزی، ۵۹ درصد از مصرف کنندگان برای انتقال فعالیت های روزانه خود به Metaverse هیجان زده هستند. انتظار می‌رود که این صنعت تا سال ۲۰۳۰ به طور کلی ۵ تریلیون دلار تأثیر بازار داشته باشد.

سرمایه گذاران نهادی صندوق های رمزنگاری و مشتقات را انتخاب می کنند

با وجود ترجیح سرمایه‌گذاری مستقیم در ارزهای دیجیتال به صندوق‌های سرمایه‌گذاری و محصولات ساختاریافته، بیشتر سرمایه‌گذاران نهادی از طریق صندوق‌های غیرفعال مانند بیت‌کوین تراست Grayscale در معرض دارایی‌های دیجیتال قرار می‌گیرند. به طور کلی، ورودی سالانه به تراست های ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ به ۹.۳ میلیارد دلار رسید، اما کاهش شدید قیمت ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ فشار شدیدی را بر قیمت سهام این صندوق ها وارد می کند و وجوهی که به صورت غیرفعال مدیریت می شوند را وارد بازار می کند.

سرمایه گذاران نهادی نه تنها سهام در صندوق های مدیریت فعال و غیرفعال به دست می آورند، بلکه با نقدینگی بالا وارد بازار مشتقات ارزهای دیجیتال می شوند. بازار نقدی ۱/۵ تا ۱/۸ نقدینگی بازار مشتقات بیت کوین و ۱/۴ تا ۱/۵ نقدینگی اتر را ارائه می دهد. به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران حرفه‌ای بیشتر به دارایی دوم علاقه‌مند هستند، با بهره‌ی باز گزینه‌های آن (۵ میلیارد دلار) که اخیراً از بیت کوین (۴.۸ میلیارد دلار) فراتر رفته است.

سرمایه گذاران بیشتر نگران ریسک نقدینگی هستند

مشخص شد که ریسک نقدینگی بزرگترین مانع برای پذیرش ارزهای دیجیتال است و ۵۱ درصد از پاسخ دهندگان آن را بسیار مهم ارزیابی کردند. هر چه نوسان یک دارایی بیشتر باشد، سرمایه گذاران محافظه کار کمتری می خواهند آن را در ترازنامه خود نگه دارند. در بهار ۲۰۲۱، تسلا برخی از دارایی های بیت کوین خود را فروخت و نقدشوندگی دارایی های خود را به سهامداران نشان داد. این امر نه تنها به سهامداران تسلا، بلکه به بقیه بازار سهام نشان داد که مالکیت دارایی های دیجیتال مانند بیت کوین مزایایی دارد.

برای تحقیق و دسترسی به پایگاه داده از پایانه تحقیقاتی Cointelegraph دیدن کنید.

یک مطالعه Cointelegraph که در سال ۲۰۲۰ انجام شد، ریسک نظارتی را جدی‌ترین خطر شناسایی کرد، اما خطرات جرایم سایبری و کلاهبرداری همچنان ادامه دارد، همانطور که خطرات عملیاتی نیز ادامه دارد. با این حال، طبق تحقیقات، آنها همچنان یک مانع بزرگ باقی می مانند و از هر چهار سرمایه گذار حرفه ای یک نفر از خرید بیت کوین جلوگیری می کنند.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی است و توصیه سرمایه گذاری، تجزیه و تحلیل سرمایه گذاری یا دعوت به خرید یا فروش هیچ ابزار مالی را ارائه نمی دهد. به طور خاص، این سند جایگزینی برای سرمایه گذاری شخصی یا توصیه های دیگر نیست.

نویسنده: Cointelegraph Research

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا