اخبار ارز دیجیتال

ژاپن قصد دارد ۳۰ درصد مالیات رمزنگاری بر سود کاغذی صادرکنندگان توکن را کاهش دهد

در حال حاضر، صادرکنندگان ارزهای دیجیتال ژاپنی ملزم به پرداخت ۳۰ درصد نرخ مالیات شرکتی بر دارایی های خود هستند، حتی اگر از فروش سودی کسب نکنند.

دولت ژاپن قصد دارد شرایط مالیاتی را برای شرکت‌های ارزهای دیجیتال محلی کاهش دهد تا رشد بخش‌های مالی و فناوری این کشور را تحریک کند.

در حال حاضر، شرکت‌های ژاپنی که ارزهای رمزنگاری شده منتشر می‌کنند، ملزم به پرداخت ۳۰ درصد نرخ مالیات شرکتی بر دارایی‌های خود هستند، حتی اگر هیچ سودی از فروش نداشته باشند. به این ترتیب، بسیاری از شرکت‌ها و استعدادهای داخلی ارزهای دیجیتال/بلاک چین در سال‌های اخیر تصمیم به راه‌اندازی فروشگاه در جای دیگری کرده‌اند.

کمیته مالیاتی حزب حاکم لیبرال دموکرات ژاپن (LDP) در ۱۵ دسامبر برای تصویب پیشنهادی برای حذف الزام به پرداخت مالیات بر سود کاغذی از توکن های صادر شده توسط شرکت های ارزهای دیجیتال، تشکیل جلسه داد. نگه دارید

یک قانون مالیاتی انعطاف‌پذیرتر برای ارزهای دیجیتال قرار است در ژانویه به پارلمان ارائه شود و از سال مالی آینده ژاپن که از اول آوریل آغاز می‌شود، اجرایی خواهد شد.

در مصاحبه ای با بلومبرگ در ۱۵ دسامبر، آکیهیسا شیوزاکی، یکی از اعضای دفتر سیاست Web3 حزب لیبرال دموکرات، گفت: “این یک گام بسیار بزرگ به جلو است.”

به نظر می رسد آخرین اقدام دولت نشان می دهد که علیرغم فاجعه FTX، تمایل دولت برای ترویج و توسعه بخش ارزهای دیجیتال داخلی و وب ۳ کاهش نیافته است.

نخست وزیر فومیو کیشیدا در ماه اکتبر تاکید کرد که NFTها، بلاک چین و متاورس نقش کلیدی در تحول دیجیتالی کشور خواهند داشت. نخست وزیر به عنوان نمونه از دیجیتالی شدن کارت های شناسایی ملی نام برد.

در ماه اکتبر، انجمن تبادل دارایی های مجازی و رمزنگاری ژاپن نیز اعلام کرد که قصد دارد روند بررسی دقیق را برای فهرست کردن توکن های جدید در صرافی ها لغو کند.

مربوط: FTX به دنبال مجوز برای فروش FTX ژاپن و FTX اروپا و همچنین LedgerX است

چنین افکار مثبتی نیز توسط چهره های برجسته در بخش خصوصی به اشتراک گذاشته می شود. در ۸ دسامبر، بانک بزرگ Sumitomo Mitsui Financial Group (SMBC) اعلام کرد که در حال کار بر روی ابتکاری برای بررسی موارد استفاده از Soulbound Tokens (SBT) است.

SBT به پیشنهاد ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم برای استفاده از توکن ها برای نشان دادن هویت دیجیتالی افراد اشاره می کند.

نویسنده: Brian Quarmby

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا