اخبار ارز دیجیتال

ایتالیا ۲۶ درصد مالیات بر عایدی سرمایه بر ارزهای دیجیتال را تصویب کرد

سنای ایتالیا نرخ های مالیاتی جدیدی را برای تراکنش های ارزهای دیجیتال به عنوان بخشی از قانون بودجه سال ۲۰۲۳ تصویب کرده است.

چند روز مانده به پایان سال، در ۲۹ دسامبر ۲۰۲۲، مجلس سنای ایتالیا بودجه سال ۲۰۲۳ را تصویب کرد. این شامل افزایش مالیات بر سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال نیز می شود. این شامل مالیات ۲۶ درصدی بر عایدی سرمایه در تراکنش های ارز دیجیتال بیش از ۲۰۰۰ یورو (تقریباً ۲۱۳۱ دلار آمریکا) می شود. انتشار)

قانون تصویب شده، دارایی های رمزنگاری شده را به عنوان «نمایندگی دیجیتالی ارزش یا حقوقی که می تواند به صورت الکترونیکی با استفاده از فناوری دفتر کل توزیع شده یا فناوری مشابه منتقل و ذخیره شود» تعریف می کند. پیش از این، دارایی‌های کریپتو به عنوان ارز خارجی در کشور تلقی می‌شد و مالیات پایینی داشت.

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده، این لایحه همچنین مقرر می‌دارد که مالیات دهندگان این اختیار را دارند که ارزش دارایی‌های دیجیتالی خود را از اول ژانویه اعلام کنند و ۱۴ درصد مالیات بپردازند. این انگیزه ای با هدف تشویق ایتالیایی ها به اعلام دارایی های دیجیتال خود است.

سایر تغییرات ارائه شده توسط قانون بودجه شامل بخشودگی مالیاتی برای کاهش جریمه مالیات های پرداخت نشده، مشوق های مالی برای ایجاد شغل و سن بازنشستگی کمتر است. همچنین شامل ۲۱ میلیارد یورو (۲۲.۴ میلیارد دلار) تخفیف مالیاتی برای مشاغل و خانوارهایی است که به بحران انرژی رسیدگی می کنند.

مرتبط: لایحه MiCA حاوی هشدارهای واضحی برای تأثیرگذاران رمزنگاری است

اولین نخست وزیر زن ایتالیا، جورجیا ملونی، علیرغم وعده کاهش چشمگیر مالیات در زمان انتخاب شدنش در سپتامبر، از حمایت قانونی گسترده برخوردار شد.

بر اساس گزارش رسانه های محلی، اقدامات دولت ایتالیا برای کاهش مصرف گاز در سراسر کشور شامل خاموش کردن گرمایش مرکزی ساختمان ها به مدت ۱۵ روز است که در این مدت ساکنان یک بار گرمایش را خاموش می کنند. از من خواسته شد آن را خاموش و خاموش کنم. حداقل یک ساعت در روز زمستان

پس از تصویب لایحه بازارهای دارایی‌های رمزنگاری شده (MiCA) در ۱۰ اکتبر، قوانین ایتالیا یک چارچوب نظارتی ثابت برای ارزهای دیجیتال در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا ایجاد کرده است. انتظار می رود MiCA در سال ۲۰۲۴ به اجرا درآید.

نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا