اخبار ارز دیجیتال

توضیح صلیب طلایی و صلیب مرگ

صلیب های طلایی و صلیب های مرگ سیگنال های مهمی هستند که تحلیلگران فنی از آنها برای تعیین روند صعودی یا نزولی دارایی استفاده می کنند.

معامله گران چگونه می توانند از صلیب های طلایی و صلیب های مرگ در استراتژی های معاملاتی خود استفاده کنند؟

معامله گران معمولاً در صلیب طلایی خرید می کنند و در صلیب مرگ می فروشند.

معامله گران مختلف به سیگنال های متقاطع متفاوت برخورد می کنند. برخی از معامله گران ممکن است قبل از باز کردن یا بستن معامله منتظر یک صلیب طلایی یا مرگ تایید شده باشند. برخی از افراد از صلیب ها در ترکیب با سایر شاخص های فنی به عنوان سیگنال تایید استفاده می کنند.

با این حال، به طور کلی، صلیب های طلایی و ضربدرهای مرگ می توانند به عنوان سیگنال های معکوس روند استفاده شوند. وقتی معامله‌گران می‌بینند که یک صلیب طلایی شکل می‌گیرد، ممکن است در انتظار افزایش قیمت دارایی‌ها را خریداری کنند. به طور مشابه، اگر معامله‌گران شاهد شکل‌گیری یک متقابل مرگ باشند، ممکن است دارایی‌ها را در انتظار کاهش قیمت بفروشند.

البته، هنگام معامله سیگنال های متقاطع باید همیشه مراقب باشید. زیرا پیروی کورکورانه می تواند منجر به ضرر شود. همانطور که قبلا ذکر شد، مهم است که سیگنال های متقاطع را قبل از گرفتن موقعیت با سایر نشانگرهای فنی بررسی کنید، زیرا ممکن است سیگنال های نادرست رخ دهد.

معامله گران با تجربه همچنین می دانند که باید به تصویر بزرگ نگاه کنند و اقدامات متعددی را در نظر بگیرند. به عنوان مثال، یک ضربدر طلایی ممکن است در یک بازه زمانی ساعتی رخ دهد، اما بزرگ‌نمایی برای دیدن یک بازه زمانی روزانه یا هفتگی نشان می‌دهد که تلاقی مرگ واقعاً رخ می‌دهد مواردی وجود دارد.

هنگام معامله سیگنال های متقاطع، حجم معاملات نیز باید در نظر گرفته شود.

برای این مقاله مجوز خریداری کنید. پشتیبانی شده توسط SharpShark.

تفاوت بین صلیب طلایی و صلیب مرگ چیست؟

تفاوت اصلی بین صلیب های طلایی و صلیب های مرده این است که اولی یک روند صعودی را نشان می دهد در حالی که دومی نشان دهنده یک روند نزولی است.

همانطور که در بالا ذکر شد، این دو اساساً از نظر نحوه نمایش آنها در نمودار و معنی سیگنال ها متضاد قطبی هستند. از آنجایی که MA یک اندیکاتور عقب افتاده است، هر دو تلاقی فقط وقوع یک روند معکوس را تایید می کنند و قابل پیش بینی نیستند. به این ترتیب، باید همراه با سایر شاخص های فنی برای درک بهتر شرایط بازار استفاده شود.

صلیب های طلایی و صلیب های مرگ معمولاً با حجم معاملات بالا تأیید می شوند. سایر شاخص های فنی که تحلیلگران به آن توجه دارند، واگرایی میانگین متحرک و شاخص قدرت نسبی است.

ضربدر مرگ معمولاً آغاز یک بازار نزولی بلندمدت است، نه فقط برای ارزهای دیجیتال، بلکه برای کل بازار سهام. صلیب مرگ در گذشته آغازگر بحران های اقتصادی بزرگی از جمله سقوط دوشنبه سیاه بورس در سال ۱۹۲۹ و بحران مالی ۲۰۰۸ بوده است.

با این حال، صلیب های مرگ می توانند سیگنال های نادرستی را ارائه دهند و ۱۰۰٪ دقیق نیستند. به عنوان مثال، نمونه هایی از بهبود بازارها پس از یک متلاشی مرده وجود دارد.

از سوی دیگر، یک صلیب طلایی ورود یک بازار گاوی بلند مدت را نشان می دهد. با این حال، علیرغم توانایی پیش‌بینی ظاهری آن برای پیش‌بینی بازارهای گاوی غول‌پیکر قبلی، صلیب‌های طلایی نیز می‌توانند سیگنال‌های نادرستی تولید کنند.

صلیب طلایی و صلیب مرگ_خلاصه تفاوت های اصلی

Deathcross چیست؟

در مقایسه با Golden Cross، Death Cross دارای کراس اوور MA نزولی است. این نشان دهنده کاهش قاطع بازار است و معمولاً زمانی رخ می دهد که MA کوتاه مدت روند نزولی و بالاتر از MA بلندمدت داشته باشد.

به عبارت ساده، دقیقاً برعکس صلیب طلایی است. صلیب مرده معمولاً به عنوان یک سیگنال نزولی خوانده می شود. میانگین متحرک ۵۰ روزه معمولا کمتر از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه است که نشان دهنده یک روند نزولی است.

سه مرحله نشانه صلیب مرگ است. اولین مورد در طول یک روند صعودی زمانی رخ می دهد که MA کوتاه مدت هنوز بالاتر از MA بلند مدت است. مرحله دوم با یک برگشت مشخص می شود که طی آن MA کوتاه مدت به زیر MA بلندمدت می رسد. پس از این، روند نزولی آغاز می شود زیرا میانگین متحرک کوتاه مدت به سمت پایین ادامه می دهد و به زیر میانگین متحرک بلند مدت می رسد.

مثال صلیب مرگ

مانند صلیب طلایی، هیچ دو صلیب مرگ یکسان نیستند، اما شاخص های خاصی وقوع آنها را نشان می دهند. در اینجا نگاهی دقیق تر به هر مرحله از صلیب مرگ می اندازیم. مرحله اول صلیب مرده معمولاً با یک دارایی در یک روند صعودی مشخص می شود. به دنبال آن، میانگین متحرک ۵۰ روزه تضعیف شد، اولین نشانه ای که نشانه های نزولی شروع به ظاهر شدن کرده اند. زمانی که قیمت به اوج می رسد، MA کوتاه مدت از MA بلندمدت منحرف می شود و سپس شروع به کاهش می کند.

در مرحله دوم میانگین متحرک ۵۰ روزه به زیر میانگین متحرک ۲۰۰ روزه می رسد. این یک نکته مهم است زیرا نشان می دهد که دارایی ممکن است وارد روند نزولی شود. با ادامه کاهش قیمت، واگرایی بین دو MA بارزتر می شود. در این مرحله، صلیب مرگ با وضوح بیشتری شروع به شکل گیری می کند.

مرحله نهایی با ادامه روند نزولی میانگین متحرک ۵۰ روزه و زیر میانگین متحرک ۲۰۰ روزه مشخص می شود. این نشان می دهد که روند نزولی در واقع در حال انجام است. تلاقی های مرگ معمولاً به فشار فروش بیشتر منجر می شود زیرا معامله گران در انتظار کاهش بیشتر قیمت، موقعیت های خود را نقد می کنند.

با این حال، اگر روند نزولی ادامه پیدا نکند، می تواند به این معنی باشد که مومنتوم کوتاه مدت است و قیمت به سرعت باز می گردد. در این مورد صلیب مرگ یک سیگنال نادرست در نظر گرفته می شود.

صلیب طلایی چیست؟

به اصطلاح “صلیب طلایی” زمانی رخ می دهد که یک MA کوتاه مدت و یک MA بلند مدت اصلی به سمت بالا تلاقی می کنند. صلیب طلایی نشان دهنده افزایش قیمت و افزایش بازار است.

میانگین‌های متحرک کوتاه‌مدت بسیار سریع‌تر از میانگین‌های بلندمدت افزایش می‌یابند تا زمانی که شرایط بازار از آنها عبور کند. زمانی که SMA 50 روزه از SMA 200 روزه عبور کند، یک میانگین متحرک ساده یک روند صعودی واضح با یک صلیب طلایی نشان می دهد.

نمونه صلیب طلایی

سازندهای صلیب طلایی معمولاً سه مرحله دارند. هنگامی که فروش خشک می شود، معمولاً پایان یک روند نزولی و در نتیجه آغاز یک صلیب طلایی است. مرحله بعدی زمانی است که MA کوتاه مدت از MA بلند مدت عبور می کند. به دنبال آن مرحله نهایی است که معمولاً دارای یک روند صعودی مداوم است که منجر به افزایش قیمت می شود.

هیچ دو صلیب طلایی یکسان نیستند، اما این سه مرحله معمولاً رویدادهایی هستند که نشان دهنده وقوع یک صلیب طلایی هستند. بیایید هر مرحله را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم.

در مرحله اول، خریداران روند نزولی را کنترل می کنند. افت کوتاه مدت در خط میانگین متحرک ۵۰ روزه، آغاز یک صلیب طلایی است. این به این دلیل است که قدرت به دست آمده معمولاً از خریدارانی ناشی می شود که شروع به رهبری می کنند، درست همانطور که فروشندگان کوتاه مدت در حال خشک شدن هستند.

یک تسطیح در نمودار رخ می دهد و قیمت را بالاتر می برد زیرا خریداران سعی می کنند کنترل خود را به دست آورند. تکانه حاصله به تدریج میانگین متحرک ۵۰ روزه را به میانگین متحرک ۲۰۰ روزه سوق می دهد، در این نقطه این دو دوره با هم تلاقی می کنند. زمانی که میانگین متحرک ۵۰ روزه از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه عبور می کند، معامله گران معمولاً برای تعیین اینکه آیا یک روند صعودی رخ می دهد یا یک هشدار نادرست است، هشدار می دهند.

مرحله نهایی زمانی رخ می دهد که میانگین متحرک ۵۰ روزه همچنان به افزایش خود ادامه می دهد و حرکت خود را نشان می دهد. این معمولا فقط منجر به انفجارهای کوتاه مدت می شود، اما می تواند به خرید بیش از حد نیز منجر شود.

خط میانگین متحرک چیست؟

میانگین متحرک یک شاخص سهام رایج در تحلیل تکنیکال است که به ایجاد میانگین قیمت دائما در حال به روز رسانی کمک می کند.

درک واضح میانگین متحرک (MA) برای درک بهتر صلیب طلایی و مرگ بسیار مهم است. به طور کلی، MA برای تعیین جهت روند یک دارایی یا شناسایی سطوح حمایت و مقاومت آن محاسبه می شود.

MA یک شاخص فنی است که به میانگین قیمت یک دارایی خاص در یک دوره زمانی مشخص اشاره دارد. MA نشان می دهد که آیا یک دارایی در جهت صعودی (مثبت، صعودی) حرکت می کند یا در جهت نزولی (منفی، نزولی) حرکت می کند.

MA سیگنال های مفیدی را هنگام معامله نمودارهای ارزهای دیجیتال در زمان واقعی ارائه می دهد. همچنین می توانید دوره های زمانی مختلف مانند ۱۰ روز، ۲۰ روز، ۵۰ روز، ۱۰۰ روز، ۲۰۰ روز و غیره را تنظیم کنید. چنین دوره هایی روندهای بازار را برجسته می کنند و آنها را به راحتی قابل شناسایی می کنند.

معامله گران همچنین از انواع مختلف MA استفاده می کنند. اولین مورد، میانگین متحرک ساده (SMA) است که میانگین قیمت یک دارایی در یک دوره معین تقسیم بر تعداد کل دوره ها است.

مثال ساده متحرک (SMA).

مورد دیگر میانگین متحرک وزنی است که همانطور که از نام آن پیداست وزن بیشتری به قیمت های اخیر اختصاص می دهد. این باعث می شود که ارزش بیشتر منعکس کننده تغییرات اخیر در بازار باشد. از سوی دیگر، میانگین‌های متحرک نمایی، وزن بیشتری به قیمت‌های اخیر می‌دهند، اما با نرخ کاهش بین یک قیمت خاص و قیمت قبل از آن مطابقت ندارند.

میانگین‌های متحرک که به آنها «شاخص‌های عقب‌افتاده» نیز گفته می‌شود، بر اساس قیمت‌های تاریخی است. معامله گران از MA به عنوان سیگنالی برای راهنمایی خرید و فروش دارایی استفاده می کنند. دوره های ۵۰ و ۲۰۰ روزه محبوب ترین در میان معامله گران ارزهای دیجیتال هستند.

نویسنده: Marcel Deer

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا